Stop 447 czyli co może zrujnować Polskę

«Jak mówimy prawdę, to za tę prawdę nawet jeśli poniesiemy konsekwencje, to w słusznej sprawie. Ale jeśli nie będziemy mówić prawdy, jeśli będziemy przyklepywać to wszystko, to bierzemy udział w kłamstwie. Nawet biernie, ale popełniamy grzech zaniechania i popieramy zło.»

«A głębokie działania? Nawet w tej sferze emocjonalnej. Łuk Triumfalny 1920 roku, prawda? Zbiórka społeczna, znany artysta, śpiewak, ‘propagandysta reżimu’, jak o nim mówiono, zebrał ogromne pieniądze i jak był później pytany co się z tym stało, on nie chce o tym rozmawiać. Jest ten Łuk? Nie ma. Nie powstał. Czyli nie uczciliśmy setnej rocznicy wygrania walki o własną tożsamość, o niepodległość z bolszewikami. Nawet tego nie chcemy. Strach przed bolszewią? Formalnie jej nie niby ma. Czarzastego się boją? Biedronia się boją? Zandberga się boją? A może to są jeszcze jakieś inne rzeczy. Że nam po prostu już nic nie wolno.»

−∗−

Ustawa 447 zrujnuje Polskę. Czy będziemy drugą Palestyną?

Rozmawiają: Edyta Paradowska, Leszek Żebrowski

 

−∗−

Z archiwum:

Kto by ich dziś ukrył?
„Wiedząc wszystko, co teraz wiesz o tym, kto ratował Żydów podczas Holokaustu, gdybyś musiał wrócić jako Żyd do Polski i mógłbyś zapukać do drzwi tylko jednej osoby w nadziei, że […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!