Z Holandii o eutanazji

«Jeżeli nie ma ducha, człowiek umiera. Bo on nie ma po co żyć. Jak mu się już znudzą te wszystkie samochody, jak mu się znudzą te ładne mieszkania, ładne dywany, wycieczki itd, to mu spowszechnieje, to on nie widzi sensu życia.»

«Ludzie, którzy nie są wierzący, którzy nie widzą sensu życia dalej, rezygnują w tym momencie ze wszystkiego i nie mają ochoty dalej żyć.»

«W Holandii to wychowanie ‘nowoczesne’ też przebiega zupełnie inaczej. U nas te kobiety teraz tak szaleją pod wpływem haseł. Tam to już było wcześniej. Cała rewolucja seksualna, która dotarła do Holandii wywróciła to wszystko do góry nogami. I to już są lata, od kiedy wychowuje się te dzieci zupełnie inaczej.»

−∗−

Ewa Żyźniewska z Holandii o eutanazji

Rozmawiają: Edyta Paradowska, Ewa Żyźniewska

 

−∗−

Warto porównać:

„Skoro nie rokujesz…“ czyli eutanazja tylnymi drzwiami
Jeżeli chory, który jest karmiony parenteralnie, zostanie przyporządkowany do grupy, u której można zaniechać procedur, a wśród tych procedur jest właśnie żywienie parenteralne, to znaczy, że ten pacjent może być zagłodzony na śmierć… Ale inni chorzy, np. ci, którzy korzystają z dializ, też mogą być tych dializ pozbawieni, jeśli ktoś uzna, że to jest niecelowe, ponieważ dializy są wśród procedur, które mogą być zaniechane. Tak samo, co ciekawe, zwykła antybiotykoterapia może również być zaniechana…[…]

______________

Terapia daremna czyli lekarze panami życia i śmierci
«To już jest jakaś nowomowa medyczna, która służy temu, żeby nie nazywając rzeczy po imieniu pozbawiać życia pacjentów. Jeżeli to się nie kwalifikuje jako definicja eutanazji – chociaż według mnie jest jakąś jej formą, ale dajmy na to, że nie ściśle prawniczo – jest to jakaś forma zabójstwa chorego przez zaniechanie.»[…]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!