Suwerenność? Co za idiotyczne słowo! Iluminacja prof. Legutki

Przez wiele lat prof. Legutko sprawiał wrażenie pogrążonego w somnambulicznym letargu. Mam na myśli brak sprzeciwu wobec procesu systematycznego oddawania przez PiS kolejnych atrybutów suwerenności. Przez 8 lat kierownictwo polityczne PiS w niepisanym sojuszu z politykami aktualnej KO godziło się na realizację kolejnych zabójczych dyrektyw unijnych, dyrektyw WEF, ONZ, WHO, zabójczych w sensie dosłownym, bo powodujących śmierć wielu tysięcy Polaków w wyniku zbrodniczego lockdownu, a także w okresie późniejszym.

Aż tu nagle… w okolicach kampanii wyborczej pojawiła się reklama z panem profesorem w roli głównej. Do kolejnego przełomu doszło, gdy Łukasz Karpiel wyciągnął europosła PiS z politycznego barłogu i opatrzył to wydarzenie dramatyczną nazwą:

Prof. Legutko ujawnia niewygodne fakty. Jak Bruksela zabiera nam suwerenność?

Szkoda tylko, że nie zadał podstawowego pytania – od kiedy dokładnie Bruksela (i nie tylko ona) zabiera nam suwerenność oraz kto i dlaczego przez tyle lat na to się godził i kiedy „zauważył” to prof. Legutko będąc świadkiem naocznym tej nikczemności jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP w latach 2007–2009.

Iluminacja prof. Legutki

Już Traktat Lizboński był w ten sposób narzucony… wielu miało zastrzeżenia co do tego traktatu, ale ci duży i silni doprowadzili do tego, że nie dało się jakby oprzeć i ten traktat został przyjęty… On nie miał dużo w sobie miejsc niejasnych i niebezpiecznych…

A których ” dużych i silnych” ma na myśli pan profesor? Traktat degradujący Polskę pod względem siły głosu nie był niebezpieczny?

Przypomnę więc Głosowanie nr 4 na 12. posiedzeniu Sejmu dnia 01-04-2008 r. o godz. 17:16:12

Za Traktatem Lizbońskim głosowali m.in. tacy politycy PiS jak: Kaczyński Jarosław, Kowal Paweł (wówczas PiS), Mularczyk Arkadiusz, Szydło Beata, Witek Elżbieta, Ziobro Zbigniew, Kamiński Mariusz, Terlecki Ryszard, Zalewska Anna… i wielu innych.

Dziś proces zabierania nam wolności jest widoczny na każdym kroku i wszedł w decydującą fazę.

Polecam film i wpis AC ___________________________________________________________________

Suwerenność? Co za idiotyczne słowo!
Słowa te wypowiedziała „koleżanka parlamentarna” ( nie partyjna) Legutki.
Grafika: Michiel Schrijver_pinterest

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne