Bóg nie chce działać bez nas. Nadzieja w kryzysie [aktualizacja 28 listopada]

«Żyjemy w świecie, w którym jest bardzo dużo ‘zapalników’. I Tajwan, i Iran, i Izrael.» «Podli ludzie nie będą nas głaskać. Będą nas dręczyć.» «Jezus obiecał nam, że powróci. Ale zanim powróci i pojawi się w swojej Chwale, (…)będą poprzedzać Jego powrót różne zjawiska. I zaczął mówić o wojnach i przewrotach. Ale ostatnie słowo należy do Chrystusa.»

−∗−

Bóg nie chce działać bez nas. Nadzieja w kryzysie – ks. Robert Skrzypczak

18 paź 2023

W rozmowie z księdzem Robertem Skrzypczakiem, znanym z jego głębokich refleksji na temat tajemnicy Eucharystii, duchowości oraz kryzysów wiary jakich doświadczamy. Analizujemy trudne wydarzenia minionych pięciu lat i ich związek z końcem czasów. Ksiądz Skrzypczak zwraca uwagę na wyzwania, z jakimi się borykamy, podkreślając, że nie ma czasu na życie w kłamstwie, a ucieczka od Prawdy może mieć przykre konsekwencję.

W kontekście próby czasów, mówi o tym, jak działanie Eucharystii i życie z Chrystusem mogą stanowić pocieszenie w obliczu trudności i depresji. Przywołuje również pozytywną stronę – nadzieję w Chrystusie, która jest źródłem ufności i przyjaźni wśród ludzi. Epok dobrobytu, w którym żyjemy jest trudnym gruntem do powstania wykwintnej myśli.

Ksiądz Skrzypczak przypomina, że choć czasy mogą być pełne zagrożeń, ostatnie słowo należy do Chrystusa, a obietnica Chrystusa o Jego powtórnym przyjściu jest dla nas realnym pocieszeniem. Warto poznać jego inspirujące przemyślenia na temat duchowości w trudnych czasach.

 

♦ ♦ ♦

 

«Kultura umiera, duchowości nie ma. W związku z tym ludzie stają się żywymi trupami. Puste kościoły w Holandii, brak misjonarzy.» «Przeszacowano. Myślano, że świat jest o wiele lepszy, o wiele bardziej spragniony Boga. Kościół sam jakby stracił w międzyczasie barierę immunologiczną.» «Przyjdzie nowe pokolenie, przyjdzie pokolenie głodne. Przyjdzie pokolenie spragnione nadprzyrodzoności, piękna liturgii, sakramentu, Matki Bożej.» «Będziemy niezadowoleni, będziemy wściekli, będziemy sfrustrowani póki nie znajdziemy Źródła.»

−∗−

Ludzkość wprowadzana w religię lucyferiańską – ks. Robert Skrzypczak

17 lis 2023

Druga część wywiadu z ks. Robertem Skrzypczakiem rzuca światło na głębokie zmagania Kościoła w obliczu choroby duchowej współczesnego społeczeństwa. Za Kardynałem Eijkiem, podkreśla konieczność nawrócenia i odnowy, szczególnie w kontekście kryzysu antropologicznego o którym ostrzegał nas Benedykt 16. Ksiądz Skrzypczak analizuje zagrożenia dla Kościoła, zwracając uwagę na destrukcyjne skutki postmodernizmu oraz potrzebę odnalezienia prawdziwego znaczenia bycia chrześcijaninem w dzisiejszym świecie.
Autor podkreśla potrzebę odnalezienia nadziei w Chrystusie oraz rosnącego oddolnego ruchu młodych, którzy kierują się miłością do Najświętszego Sakramentu i regularną spowiedzią jako fundamentami swojej wiary. Jednocześnie opisuje dążenia do powrotu do jednoznaczności w nauczaniu, odwołując się do kardynała Siri, który przewidywał, że Kościół w przyszłości odrodzi się, przywracając swoją pierwotną siłę i jednoznaczność w przekazywaniu wartości chrześcijańskich. Wszystko to ukazuje złożoność współczesnych wyzwań dla Kościoła, jednocześnie sugerując, że nadzieja w Chrystusie i potrzeba świętości mogą być kluczowe dla przetrwania i odrodzenia ducha wiernych.

 

♦ ♦ ♦

W Kościele powstanie mistyczne ciało antychrysta – ks. Robert Skrzypczak

28 lis 2023

Ks. Robert Skrzypczak odsłania w rozmowie z jakiego rodzaju atakami na kościół możemy się dzisiaj zetknąć. Co zasmucające są to ataki ze środka Kościoła. Rozmawiamy o dramacie młodych, którzy są poddawani naciskom antychrześcijańskiej dyktatury. Ksiądz Skrzypczak analizuje niebezpieczeństwo dla Kościoła, zaznaczając zagrożenia, takie jak pelagianizm i utrata wartości w rodzinie. Wartości chrześcijańskie i wychowanie dzieci z wartościami stają się kluczowe wobec tego zagrożenia. Przez odniesienia do postaci takich jak Benedykt 16 i Jan Paweł II eksplorujemy, jak małe społeczności mogą być obroną przed tymi wyzwaniami. Wywiad rzuca światło na to, co naprawdę trzyma wiarę w sercu chrześcijan i jak możemy stawić czoło zagrożeniom dla Kościoła w dzisiejszym świecie.

 

−∗−

CDN…

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!