Nalot na szpital w Gazie. Kilkuset zabitych?

“Władze Palestyny poinformowały, że do eksplozji doszło w wyniku nalotu przeprowadzonego przez Izrael. W pierwszych raportach przekazywano, że zginęło od 200 do 300 osób, ale później mówiono nawet o 500 ofiarach. Trzy godziny po ataku przekazano, że liczba ofiar może sięgać 800”. /Rzeczpospolita/

Cały świat powinien wiedzieć: to barbarzyńscy terroryści w Gazie zaatakowali szpital w Gazie, a nie IDF. Ci, którzy brutalnie zamordowali nasze dzieci, mordują także własne dzieci.

– napisał na TT/X Benjamin Netanyahu

Prezydent Palestyny Mahmud Abbas w proteście odwołał zaplanowane w Jordanii spotkanie z prezydentem USA, Joe Bidenem, nazywając żydowski atak „Potworną zbrodnią i ludobójstwem”

To, co się dzieje, to ludobójstwo. Wzywamy społeczność międzynarodową do natychmiastowej interwencji w celu powstrzymania tej masakry. Milczenie jest już nie do przyjęcia – oznajmiły władze Palestyny.

Konferencja prasowa wśród ciał ofiar w szpitalu baptystów Al-Ehli, który został zbombardowany przez Izrael w Gazie w ramach blokady i gdzie życie straciło 500 osób.

 

4 dni temu stacja  ITV News wyemitowała krótki reportaż. Fabrizio Carboni, dyrektor regionalny Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża powiedział

 „Bez prądu szpitale mogą zamienić się w kostnice” Kiedy kończy się prąd, „noworodki w inkubatorach i starsi pacjenci otrzymujący tlen są zagrożeni. Dializa nerek zostaje wstrzymana i nie można wykonywać zdjęć rentgenowskich”

Największy szpital w Gazie jest przepełniony i nie może przyjąć więcej nowych pacjentów, a generatorowi pozostało tylko kilka dni energii. Ponad połowa pacjentów to dzieci. Szpital jest tak przepełniony, że intensywna opieka prowadzona jest na piętrach korytarzy.

_______________________________________________________________________________

 

O autorze: Redakcja