Rabin: czcicie jednego Żyda, to błąd, powinniście oddawać cześć każdemu z nas

Izraelski rabin Chaim Richman, były dyrektor Temple Institute, w poniedziałek w swoim podcaście na temat wojny Izraela z Gazą powiedział chrześcijanom, że „nie powinni oddawać czci jednemu Żydowi” – Jezusowi Chrystusowi, ale zamiast tego powinni oddawać cześć każdemu z Żydów, ponieważ „w tej chwili umieramy za wasze grzechy”.

„Chcę to tylko powiedzieć naszym chrześcijańskim przyjaciołom… żeby to nazwać tak, jak jest i powiedzieć wprost: wy czcicie jednego Żyda, to błąd, powinniście oddawać cześć każdemu z nas, ponieważ wszyscy umieramy za grzechy każdego dnia” – powiedział Richman. „I dokładnie to się tutaj dzieje. Wszyscy jesteśmy pierworodnymi Boga i teraz umieramy za wasze grzechy, ponieważ naród żydowski w ziemi Izraela jest bastionem przeciwko orkom, jasne? Orki nie przyjdą do pobliskiego teatru, ale do twojego domu!”

Infomation Liberation donosi: „Tę groteskową supremację wyraża rabin Chaim Richman, były dyrektor Temple Institute – jednej ze skrajnych grup żydowskich, których misją jest budowa trzeciej świątyni” – zauważył Keith Woods na Twitterze/X. „Takie grupy są odpowiedzialne za wzrost napięcia w Ziemi Świętej, gdzie zmusiły wyznawców muzułmanów i chrześcijan do opuszczenia ich świętych miejsc. Tacy suprematyści mają poparcie izraelskiego rządu”.

“Chaim Richman jest rabinem w Izraelu i w latach 1989–2020 był międzynarodowym dyrektorem Instytutu Świątynnego , który zajmuje się odbudową Świętej Świątyni w Jerozolimie , a także członkiem obecnych wysiłków na rzecz ożywienia Sanhedrynu .

Znany jest ze swojego zaangażowania w starania o produkcję czerwonej jałówki , która jest niezbędna do odbudowy świątyni.

Richman jest autorem książki: Dom modlitwy dla wszystkich narodów: Święta Świątynia Jerozolimska”/wikipedia anglojęzyczna/

Część środowisk żydowskich jest znana ze swojego rasizmu, który usprawiedliwiają talmudyczną wyższością żyda nad gojem traktowanym jak zwierzę bez duszy. Są też inne, ortodoksyjne środowiska traktujące syjonistyczne państwo Israel jako państwo szatana. Pod niektórymi względami są to dwie sprzeczne postawy. Ciekawostką jest fakt, że aktualny Izrael jest gęsto zasiedlony przez przybyłych z Rosji Chazarów, którzy nie wywodzą się z historycznej Palestyny.

_____________________________________________________________________________________________

 

O autorze: Redakcja