CBDC czyli faza pierwsza uruchomiona

W zeszłym tygodniu w Chinach Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło, że cały świat musi przejść na cyfrową walutę banku centralnego z datami wygaśnięcia i ograniczeniami dotyczącymi niepożądanych zakupów. Zaproponowali wykorzystanie sztucznej inteligencji do cenzurowania mowy nienawiści i dezinformacji w internecie. Jak również wykorzystanie sztucznej inteligencji do kontrolowania globalnego systemu kredytu społecznego, który będzie obejmował urządzenia do noszenia z czujnikami do monitorowania działań wszystkich osób.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

__________***__________

 

Fed uruchamia pierwszą fazę swojego CBDC w tym miesiącu

Nadszedł ogólnoświatowy system kredytu społecznego Wielkiego Resetu

 

Transkrypcja

W niedawnym artykule w magazynie Time, Ray Dalio z funduszy hedgingowych Bridgewater Associates ostrzegł, że świat stoi na krawędzi katastrofy. Doszedł do tego wniosku na podstawie bieżących wydarzeń, które nie miały miejsca od lat trzydziestych XX wieku. Największe zadłużenie i inflacja. Największe różnice w zamożności i wycenach skutkujące wzrostem populizmu zarówno na lewicy, jak i na prawicy przeciwko elitom. I największy międzynarodowy konflikt między mocarstwami światowymi, przede wszystkim między USA a Chinami.

Peter Onge pisze, że dla elit łatwym wyjściem z tego bałaganu byłoby proaktywne zmniejszenie zaangażowania. Odciąć rząd od gospodarki, inżynierii społecznej i propagandy dla dzieci. Ale to się oczywiście nie stanie.

Zdrowy rozsądek i prosta obserwacja podpowiadają, że tak zwane elity będą kontynuować swoją drogę ku ekonomicznej destrukcji i wojnie światowej. Co jest prawdopodobnie tym, co międzynarodowi bankierzy planowali przez cały czas. Nie zapominajmy, że szybko rozwijający się system monetarny BRICS narodził się w 2001 roku w Goldman Sachs.

W 1971 roku prezydent Nixon oficjalnie zakończył standard złota i zastąpił go petrodolarem, w którym OPEC zgodził się wycenić swoją ropę w dolarach amerykańskich w zamian za ochronę wojskową USA. Ta umowa o krwawe pieniądze zachowała kontrolę USA nad światową gospodarką. Ale kiedy Stany Zjednoczone użyły systemu płatności SWIFT przeciwko Rosji, BRICS stał się jedynym realnym rozwiązaniem dla reszty świata.

Reuters w New Delhi poinformował, że w maju Państwowy Bank Indii odrzucił planowaną przez Indian Oil Corp płatność za rosyjską ropę w dolarach amerykańskich. Poszli więc do prywatnego banku i uregulowali swoje płatności za rosyjską ropę, płacąc w juanach do Bank of China. I od tego czasu wciąż tak postępują.

Niedobór dolarów amerykańskich w Argentynie spowodował, że banki komercyjne dopuściły chińskiego juana jako formę waluty na rachunkach oszczędnościowych i bieżących. Argentyna emitowała już papiery wartościowe w chińskim juanie i dokonała wpłaty 2,7 ​​miliarda dolarów na rzecz Międzynarodowego Funduszu Walutowego za pomocą chińskiej waluty BRICS.

FedNow Banku Rezerw Federalnych ma zostać uruchomiony do końca lipca. FedNow to oficjalnie aktualizacja systemu przetwarzania i rozliczania płatności Rezerwy Federalnej. I wydaje się być tylnym wejściem do stworzenia cyfrowej waluty banku centralnego. Prywatny operator blockchain Tassat nawiązał współpracę w ramach nowego systemu płatności Rezerwy Federalnej i będzie służył jako interfejs dla FedNow.

FedNow połączy się również z Metal Blockchain, którego dyrektor generalny i założyciel twierdzi, że pozwoli bankom przygotować się na ewentualną walutę cyfrową banku centralnego, wraz z emitowanymi przez banki monetami typu stablecoin.

Pomysł waluty cyfrowej banku centralnego [CBDC] jest już bardzo niepopularny wśród większości Amerykanów. Ale według Dale’a Housera jest on tworzony w celu zniszczenia alternatywnych rozwiązań blockchain, takich jak Ripple i Stellar. A jeśli władzom uda się zniszczyć amerykańską gospodarkę, to jedyną inną opcją zaakceptowania CBDC byłaby jakaś rewolucja. Co byłoby prawie niemożliwe, biorąc pod uwagę, jak bardzo podzielony jest ruch populistyczny w paradygmacie lewica/prawica.

W zeszłym tygodniu w Chinach Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło, że cały świat musi przejść na cyfrową walutę banku centralnego z datami wygaśnięcia i ograniczeniami dotyczącymi niepożądanych zakupów. Zaproponowali wykorzystanie sztucznej inteligencji do cenzurowania mowy nienawiści i dezinformacji w internecie. Jak również wykorzystanie sztucznej inteligencji do kontrolowania globalnego systemu kredytu społecznego, który będzie obejmował urządzenia do noszenia z czujnikami do monitorowania działań wszystkich osób.

Jeśli my, ludzie, nie zjednoczymy się przeciwko istniejącym siłom, to ich rozwiązaniem z pewnością będzie wojna światowa, wyludnienie i całkowita kontrola. I to wszystko dzieje się właśnie teraz.

_______________

The Fed Launches Phase One of Their CBDC This Month, Alexandra Bruce, July 06, 2023

 

__________***__________

BONUS

Materiał z konta PSNLiN w serwisie rumble. [zachowana pisownia oryginalna – AC]

Szef WHO “z dumą” zapowiada wprowadzenie cyfrowego nadzoru nad obywatelami świata.

Były komunista z zarzutami ludobójstwa, stojący na czele najbardziej skorumpowanej organizacji świata, po całkowitej klęsce siłowo forsowanych i tragicznych w skutkach obostrzeń antypandemicznych z nieskrywaną dumą ogłasza wdrożenie razem z UE globalnego certyfikatu szczepień.
Oznacza to, że szef WHO Tedros Ghebreyesus kontrolowany całkowicie przez producentów szczepionek, będący jednocześnie poza jakąkolwiek kontrolą demokratycznych narodów świata, będzie nadzorował wyszczepianie wszystkich ludzi na globie, podczas już zapowiedzianych i oczekiwanych pandemii.
Co więcej, po podpisaniu Traktatu Pandemicznego WHO przez 196 narodów świata, to właśnie szef Światowej Organizacji Zdrowia jednoosobowo będzie ogłaszał nadejście i zakończenie pandemii. Co jeszcze ciekawsze, podczas trwania pandemii będzie miał absolutną władzę nad 196 narodami, które ratyfikowały Traktat Pandemiczny WHO. W tym czasie będzie mógł zadecydować o przymusowym wyszczepiniu całego globu eksperymentalnymi szczepionkami w fazie początkowych testów.
Jak myślisz, czyje interesy będzie reprezentował nowy imperator globu? Czy były komunista z zarzutami ludobójstwa, posiadający absolutną władzę nad Ziemią, oprze się “urokowi” bilionowych fortun producentów szczepionek sponsorujących w 80% WHO (oczywiście z pobudek wyłącznie altruistycznych), czy jednak skłoni się ku obywatelom, którzy zostali pozbawieni jakiejkolwiek nad nim kontroli?
Tak na wszelki wypadek, warto przypomnieć, że amerykańscy prokuratorzy federalni prowadzący kolejne procesy przeciwko firmie Pfizer, nazwali tą firmę “notorycznym przestępcą”… (https://www.rp.pl/biznes/art15432931-notoryczny-przestepca-pfizer)
GLOBALNE “DOBRO” PUBLICZNE…
– Budując na sukcesie systemu Unii Europejskiej, WHO z dumą uruchamia dzisiaj globalną sieć cyfrowych certyfikatów! Bardzo dziękuję Unii Europejskiej za doskonały system certyfikatów, który nam przekazaliście, dzięki czemu mamy możliwość rozbudowania go. Światowa Organizacja Zdrowia dziś wdroży operacyjnie tę sieć, z zastosowaniem istniejących certyfikatów C19 – jako globalne dobro publiczne – wyjaśnia Tedros Ghebreyesus.
– Już wkrótce zaczniemy rozszerzać tę infrastrukturę, poprzez włączenie innych zastosowań, takich jak międzynarodowy certyfikat cyfrowy szczepienia, karta standardowej immunizacji oraz międzynarodowe podsumowanie pacjenta – zaznacza.

 

.
LINK

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!