Sędzia Szymon Marciniak nie jest wielbłądem? UEFA pozwoli mu na sędziowanie?

Ostatnie doniesienia  prasowe są pozytywne. Według przecieków jeden z najlepszych sędziów piłkarskich na świecie będzie sędziował finał Ligi Mistrzów. Pomimo prawdopodobnego pozytywnego zakończenia dla polskiego sędziego, prowokacja udała się.

Nikczemny proceder szkodzenia wizerunkom normalnych ludzi, robienia z nich wielbłądów lub czarnych owiec jest wieloletnią praktyką neomarksistów, którzy w tym celu pozakładali liczne organizacje trudniące się szkalowaniem w formie donosów do różnych instytucji.

Zaczęło się tak:

Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym skojarzeniem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje. – powiedział Rafał Pankowski, współzałożyciel stowarzyszenia “Nigdy Więcej”

Potem były reperkusje:

“UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień” – poinformowała europejska federacja piłkarska “Przegląd Sportowy Onet”. “UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzi się “wartościami” promowanymi przez wspomnianą grupę i traktuje te doniesienia bardzo poważnie. Kolejne oświadczenie zostanie wydane jutro, po zapoznaniu się ze wszystkimi dowodami” (…)

OŚWIADCZENIE SĘDZIEGO SZYMONA MARCINIAKA NADESŁANE DO STOWARZYSZENIA „NIGDY WIĘCEJ”:

Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem.

Jak widać Sędzia był zmuszony do wydania oświadczenia, które w odczuciu wielu osób jest upokarzającym aktem.

No niestety, oświadczenie pana Marciniaka w pełnym brzmieniu jest po prostu żenujące i wiernopoddańcze wobec politpoprawności. Człowiek został złamany. Przykre. Nie da się tego obronić. /Łukasz Warzecha/TT/ pełen tekst Oświadczenia/

Według ostatnich doniesień:

Nowe fakty w sprawie Szymona Marciniaka. Według naszych informacji arbiter nie zostanie odsunięty od poprowadzenia finału Ligi Mistrzów. UEFA szykuje oświadczenie, pod którym Marciniak ma złożyć podpis. Arbiter z kolei ma pozwać organizację “Nigdy więcej” za oszczerstwa pod swoim adresem /Szymon Marciniak szykuje pozew przeciw “Nigdy więcej”/

______________________________________________________________________________________________________________

 

O autorze: Redakcja