Stan Floryda wraca do cywilizacji? Kara śmierci dla gwałcicieli dzieci, zakaz pokazów lgbt

Gov. Ron DeSantis signs slew of “anti-crime” bills in Titusville, Fla., May 1, 2023. (Photo/Gov. Ron DeSantis’ office)

3 tygodnie temu gubernator Florydy, Ron DeSantis, podpisał ustawę zezwalającą na stosowanie kary śmierci wobec skazanych za wykorzystywanie seksualne dzieci. Było to konsekwencją jego wcześniejszych zapowiedzi: kara śmierci jest „jedyną odpowiednią” karą dla gwałcicieli dzieci.

Nowe prawo, które wejdzie w życie 1 października dopuszcza wymierzenie kary śmierci, gdy osoba dorosła zostanie skazana za napaść seksualną na dziecko poniżej 12 roku życia.

DeSantis podpisał ustawę pomimo orzeczenia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z 2008 r., które uznało stosowanie przez stany kary śmierci za przestępstwa inne niż morderstwo za niekonstytucyjne. /Florida’s Ron DeSantis signs bill allowing death penalty for child rapists/

Sprawy za których realizację zabrał się Gubernator wraz z ekipą mieszczą się w następującym zakresie:

  • ulgi podatkowe,

  • sześciotygodniowy zakaz aborcji,

  • zwalczania nielegalnej imigracji,

  • ustawodawstwo wymierzone w cyfrową walutę banku centralnego

Jedną z propozycji jest projekt ustawodawstwa, które:

…upoważniałoby Florydę do nakładania grzywien, zawieszania lub cofania licencji każdej instytucji publicznej, która dopuszcza dziecko do „występów na żywo dla dorosłych”, które przedstawiają lub symulują nagość, zachowania seksualne lub lubieżne ekspozycje.

Właściwym pytaniem nie jest „dlaczego chcę powstrzymywać dzieci przed chodzeniem na tego rodzaju imprezy?” Pytanie brzmi: „dlaczego są tak zdeterminowani, by robić to dzieciom?” To dobra ustawa, chroń nasze dzieci, głosuj za to.

– powiedział współautor projektu, kongresman Randy Fine / Bill penalizing businesses that admit kids to ‘adult live performances’ heads to DeSantis’ desk/

 

O autorze: Redakcja