Wegański fanatyzm czyli co z tym mięsem

Kiedy histeria klimatyczna jest nieskuteczna, te same grupy próbują odstraszyć ludzi od mięsa, wykorzystując fałszywe obawy zdrowotne. Widzieliśmy to ostatnio w kwestii mięsa, a także w przypadku urządzeń na gaz ziemny. Bezpodstawne twierdzenia o ryzyku zdrowotnym są promowane przy użyciu mediów korporacyjnych jako wzmacniacza, a dowody potwierdzające, że twierdzenia są błędne, nigdy nie są omawiane.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

__________***__________

 

Naukowcy twierdzą, że mięso ma kluczowe znaczenie dla diety człowieka – ostrzegają przed wegańskim „fanatyzmem”

W specjalnym wydaniu czasopisma o nazwie Animal Frontiers, dziesiątki ekspertów poproszono o przyjrzenie się nauce stojącej za twierdzeniami, że jedzenie mięsa powoduje choroby i jest szkodliwe dla planety.

Ostrzegli oni przed powszechnym naciskiem społecznym na diety roślinne, argumentując, że biedniejsze społeczności o niskim spożyciu mięsa często cierpią z powodu zahamowania wzrostu, wyniszczenia i anemii spowodowanej brakiem niezbędnych składników odżywczych i białka.

Tysiące naukowców z całego świata dołączyło również do Dublin Declaration, grupy stwierdzającej, że hodowla zwierząt jest zbyt ważna dla społeczeństwa, aby „stać się ofiarą fanatyzmu”. Mówią, że wiele negatywnych twierdzeń na temat mięsa w naszej diecie jest po prostu nieprawdziwych.

 

Grupa Dublin Declaration opublikowała oświadczenie, pod którym sygnatariusze z całego świata mogą dołączyć do nich w obronie diet wspierających mięso i sprzeciwić się powszechnym twierdzeniom instytucji establishmentu przeciwko żywemu inwentarzowi w rolnictwie. W szczególności naukowcy podkreślają, że mięso dostarcza witaminy B12 w diecie człowieka, odgrywa ważną rolę w dostarczaniu retinolu, kwasów tłuszczowych omega-3 i minerałów, takich jak żelazo i cynk, a także związków ważnych dla metabolizmu, takich jak tauryna i kreatyna. Nie ma wegańskiego odpowiednika, który zaspokoiłby te potrzeby żywieniowe, a do utrzymania wegan w zdrowiu często potrzeba wielu suplementów.

Naukowcy zauważają, że tylko bogatsi ludzie mogą zrezygnować z mięsa w swojej diecie i spożywać wyłącznie warzywa i węglowodany. Innymi słowy, weganizm jest ideologią pierwszego świata, która jest niepraktyczna dla większości globalnej populacji. Nawet Indie, kraj rozwijający się, często cytowany przez działaczy przeciwnych mięsu ze względu na swój religijny sprzeciw wobec zabijania zwierząt, wciąż ma 70% populacji spożywającej mięso.

Wcześniejsze badania (takie jak Global Burden of Diseases, Injuries and Risk Factor Study, opublikowane w The Lancet w 2020r.) ostrzegające przed „niebezpieczeństwami” związanymi z mięsem są również obalane. Dr Alice Stanton z Royal College of Surgeons w Irlandii, jedna z autorek przeglądu antymięsnych twierdzeń, zauważa:

„Opublikowane recenzowane dowody potwierdzają, że [Global Burden of Disease Risk Factors Report 2019], który twierdził, że spożywanie nawet niewielkich ilości czerwonego mięsa szkodzi zdrowiu, jest śmiertelnie wadliwy naukowo… W rzeczywistości usunięcie świeżego mięsa i nabiału z diety zaszkodziłoby ludzkiemu zdrowiu. Kobiety, dzieci, osoby starsze i osoby o niskich dochodach odczułyby szczególnie ten negatywny wpływ”.

Ruch antymięsny najprawdopodobniej ma swoje korzenie w astroturfingu. Badania pro-wegańskie są zwykle finansowane przez globalistyczne instytucje, takie jak ONZ i WEF, które jasno dały do ​​zrozumienia, że ​​chcą, aby mięso stało się „rzadkim smakołykiem”, a nie podstawą diety.

Można to osiągnąć na wiele sposobów, ale głównym narzędziem byłoby nałożenie podatków za emisję i produkty rolne, co prowadziłoby do sztucznego wzrostu cen. ONZ ma nadzieję, że odstraszy większość ludności od mięsa, czyniąc go niedostępnym. Jest to podobne do taktyki, którą zalecają, aby zniechęcać ludzi od „paliw kopalnych”. Jeśli cena jest problemem, a nadal potrzebujesz białka, globaliści proponują sztuczne mięso (które na razie jest droższe od prawdziwego) lub przejście na dietę trzeciego świata i jedzenie robaków.

 

ONZ twierdzi, że jej celem jest narzucenie ludziom diety całkowicie wolnej od mięsa i nabiału do 2050r. w celu „walki ze zmianami klimatycznymi”, chociaż w przeszłości złapano ich na wyolbrzymianiu tego, ile metanu pochodzącego od zwierząt gospodarskich przyczynia się do ogólnych emisji. Nawet jeśli uważasz, że istnieje prawdziwy kryzys klimatyczny (mimo że nie ma dowodów na poparcie tego medialnego szaleństwa), nadal ma miejsce fakt, że emisje zwierząt gospodarskich stanowią znikomą część rzekomych „gazów cieplarnianych”. Przechodząc na weganizm, nie osiągnąłbyś niczego, co mogłoby ocalić planetę.

Kiedy histeria klimatyczna jest nieskuteczna, te same grupy próbują odstraszyć ludzi od mięsa, wykorzystując fałszywe obawy zdrowotne. Widzieliśmy to ostatnio w kwestii mięsa, a także w przypadku urządzeń na gaz ziemny. Bezpodstawne twierdzenia o ryzyku zdrowotnym są promowane przy użyciu mediów korporacyjnych jako wzmacniacza, a dowody potwierdzające, że twierdzenia są błędne, nigdy nie są omawiane.

Bez regularnego dostępu do mięsa ogromna liczba ludzi, by zachować zdrowie, może zostać uzależniona od produkowanych suplementów. Wiele z tych suplementów jest produkowanych w innych krajach, które mogą stać się wrogie i odciąć dostawy. Nie wspominając już o tym, że rządy mogą również kontrolować dostawy dla własnych obywateli jako rodzaj nacisku. Czynnik ceny żywności uniemożliwiłby utrzymanie obecnej populacji, prowadząc albo do masowego głodu, albo do celowej redukcji populacji.

__________________

Scientists Say Meat Is Crucial To The Human Diet – Warn Against Vegan ‘Zealotry’, Tyler Durden, May 03, 2023

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!