Moskiewska Tarcza Sanitarna czyli maskarada bez hamulców

Rosyjska strategia mająca na celu zapobieganie domniemanym zagrożeniom bezpieczeństwa biologicznego obraca się wokół testów PCR i szybkiego rozpowszechnienia „szczepionek”.

Jest to nieco niepokojące, ponieważ żadne z tych innowacyjnych narzędzi zdrowia publicznego w rzeczywistości nie chroni zdrowia publicznego.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

_________***_________

 

Żadnych hamulców w moskiewskiej maskaradzie o bezpieczeństwie biologicznym

Testy PCR i zastrzyki genetyczne będą już zawsze chronić „dobrostan epidemiologiczny populacji”

Twórcy moskiewskiej Tarczy Sanitarnej – mieszanki punktów testowania PCR i centrów rozwoju „szczepionek” – spotkali się pod koniec marca, aby przeanalizować postępy ich niezbyt dopasowanej do potrzeb Żelaznej Kurtyny bezpieczeństwa biologicznego.

Anna Popova, szefowa Rospotriebnadzoru – rosyjskiej agencji federalnej zajmującej się ochroną „dobrostanu ludzi” i de facto krajowych policjantów ds. covid – powiedziała zgromadzeniu biurokratów zajmujących się zdrowiem publicznym, że w ciągu ostatnich dwóch lat poczyniono wielkie postępy:

„Opracowano 16 nowych odczynników do diagnozowania infekcji, wyposażono 153 centra PCR w całym kraju, zakupiono sprzęt do 48 centrów sekwencjonowania, utworzono cztery platformy do szybkiego opracowywania szczepionek. Na ponad 240 przejściach granicznych uruchomiono obwodowy system monitoringu epidemiologicznego.”

Wicepremier Tatyana Golikova – która jest nie tylko bezinteresownym urzędnikiem państwowym, ale także zaprawionym geszefciarzem „pandemicznym” – powiedziała, że ​​należy zrobić więcej, aby zapewnić „epidemiologiczny dobrostan ludności”:

„W celu monitorowania zmienności patogenów chorób zakaźnych konieczne jest zapewnienie w tym roku powstania sześciu nowych centrów sekwencjonowania. Do końca 2023 roku powinny działać 54 takie centra. [Również] zwiększymy liczbę platform opracowywania szczepionek do sześciu i opracujemy 23 nowe systemy testowe do diagnozowania infekcji w 60 minut. Łącznie będzie 39 systemów testowych. Wyposażymy 19 instytucji Rospotriebnadzoru w dziewięć nowych mobilnych laboratoriów szybkiego reagowania i będziemy kontynuować uaktualnianie krajowego elektronicznego katalogu mikroorganizmów. Do 2025 roku ma zawierać ponad 40 tysięcy szczepów.”

Ostatecznym celem, według prezydenta Rosji Władimira Putina, jest stworzenie antywirusowej „tarczy”, która będzie w stanie „opracowywać własne systemy testowe w ciągu czterech dni”, a także „stworzyć skuteczną krajową szczepionkę w możliwie najkrótszym czasie”.

Innymi słowy: rosyjska strategia mająca na celu zapobieganie domniemanym zagrożeniom bezpieczeństwa biologicznego obraca się wokół testów PCR i szybkiego rozpowszechnienia „szczepionek”.

Jest to nieco niepokojące, ponieważ żadne z tych innowacyjnych narzędzi zdrowia publicznego w rzeczywistości nie chroni zdrowia publicznego. Wręcz przeciwnie, co bardzo wyraźnie pokazały ostatnie trzy lata.

Off-Guardian niedawno zaktualizował swoją doskonałą covidową ściągawkę, która zawiera wiele potwierdzonych cytatami powodów, dla których testy PCR nie nadają się do tych celów.

A co z tymi bezpiecznymi i skutecznymi „szczepionkami”?

Golikova wcześniej poparła niesprawdzoną platformę genetyczną dla Sputnika V jako szablon dla wszystkich przyszłych zastrzyków w ramach Tarczy Sanitarnej. Niezbyt to uspokajające, gdy się prześledzi reputację Sputnika V.

Czy to wszystko ma sens, jeśli Rosja jest oblężona przez zachodni bio-terror – jak sugerowali niektórzy, w tym Moskwa?

Nie ma powodu, aby zazdrościć rosyjskiej tarczy sanitarnej, ponieważ prawdopodobnie już wkrótce będziesz mieć własną. Moskwa chce stworzyć globalną tarczę sanitarną.

źródło: TASS

.

Minister finansów Rosji Anton Siłuanow przedstawił skromną propozycję podczas listopadowego szczytu G20 na Bali:

Szef rosyjskiego Ministerstwa Finansów zwrócił uwagę na konieczność przeciwdziałania fragmentacji światowego systemu opieki zdrowotnej i utrzymania w nim centralnej roli Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a także podzielił się doświadczeniami z tworzenia w Rosji systemu szybkiego reagowania na pandemie w ramach obecnej „Tarczy Sanitarnej”, co obejmuje stworzenie systemu szybkiej diagnostyki chorób zakaźnych, przyspieszenie rozwoju systemów testowych i szczepionek na wypadek nowych zagrożeń epidemiologicznych.

„Uważamy, że podobną tarczę sanitarną można zbudować na poziomie światowym” – powiedział minister.

Prawdziwy wizjoner.

____________________

No brakes on Moscow’s biosecurity charade, Riley Waggaman, Apr 5, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

‘Bezpieczne miasto’ czyli NWO po rosyjsku
Moskiewski Departament Technologii Informacyjnych planuje sfinalizować zunifikowane centrum przechowywania danych, w którym działa stołeczny system rozpoznawania twarzy, aby scentralizować zbieranie strumieni wideo we wszystkich regionach kraju. […]

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!