Nowe sondaże pokazują, że Republikanie coraz częściej mają dość kwestii Ukrainy

„Czterech na pięciu Republikanów chce, aby Stany Zjednoczone pozostały wiodącą potęgą na świecie – ale mniej niż połowa popiera przekazywanie Ukrainie broni i wsparcia finansowego, aby próbowała ratować się przed Rosją, zgodnie z ostatnią falą w indeksie Axios-Ipsos Two Americas”

−∗−

 

Efekt Trumpa, DeSantisa i Tuckera: nowe sondaże pokazują, że Republikanie coraz częściej mają dość kwestii Ukrainy

Nowy sondaż IPSOS-Axios pokazuje podział wśród konserwatystów w kwestii polityki wobec Ukrainy, przy czym debata i dynamika wyraźnie przesuwają się na korzyść tych, którzy chcą uniknąć głębszego zaangażowania USA w wojnę.

„Czterech na pięciu Republikanów chce, aby Stany Zjednoczone pozostały wiodącą potęgą na świecie – ale mniej niż połowa popiera przekazywanie Ukrainie broni i wsparcia finansowego, aby próbowała ratować się przed Rosją, zgodnie z ostatnią falą w indeksie Axios-Ipsos Two Americas”, stwierdza badanie.

Popularny gospodarz programu w Fox News, Tucker Carlson, już od miesięcy forsuje przesłanie o nieinterweniowaniu USA na Ukrainie, biorąc pod uwagę zbliżającą się możliwą spiralę w kierunku trzeciej wojny światowej, a także fakt, że miliardy są odbierane borykającym się z trudnościami amerykańskim podatnikom i wysyłane za granicę do rządu historycznie znanego z korupcji.

Były prezydent Trump również namawia Waszyngton do zaprzestania angażowania się w konflikt. Ale to gubernator Florydy, Ron DeSantis naprawdę ostro zareagował, a to nieuchronnie skłania konserwatywną część opinii publicznej w stronę obozu nieinterwencji, mając na uwadze to, że będą to dwaj faworyci GOP [Republikanie -tłum.] wśród kandydatów w kolejnych wyborach na prezydenta.

DeSantis posunął się nawet do odrzucenia twierdzenia, że ​​Waszyngton powinien wlewać miliardy w grzęzawisko, które koniec końców jest „sporem terytorialnym” – w odniesieniu do wojny w Donbasie, która sięga 2014 roku.

Inne źródła sondażowe pokazują ten sam trend wśród coraz większej liczby Republikanów, którzy stają się głęboko krytyczni wobec zaangażowania Ameryki w zaciekłą wojnę zastępczą z Rosją…

« Interesująca analiza stosunku Amerykanów do wojen, wojny na Ukrainie oraz tego, o co warto/nie warto walczyć.

To pokazuje, dlaczego Marco Rubios, Bill Kristols i Liz Cheneys wariują na punkcie DeSantisa: młodsi Republikanie coraz bardziej sprzeciwiają się zagranicznym interwencjom: »

Zaledwie 42% ankietowanych Republikanów twierdzi, że popiera wysyłanie amerykańskiej broni i pieniędzy na Ukrainę – w porównaniu z 79% Demokratów i 60% niezależnych”, zauważa Axios w swoim nowym sondażu.

Kierownictwo GOP [Republikanie] jest zdenerwowane…

« Senator Roger Wicker, z ramienia Republikanów w Senackiej Komisji ds Sił Zbrojnych, mówi, że komentarze DeSantisa dotyczące Ukrainy są „niepokojące”.

„Wolałbym mieć prezydenta, który rozumie, że to, co dzieje się w Europie, ma na nas żywotny wpływ, szczególnie wśród naszych sojuszników” – jak mi powiedział »

A administracja Bidena tylko bełkocze bez sensu, nie wskazując na jakiś punkt końcowy dla ich eskalacyjnej polityki…

« .@VP Kamala Harris dzieli się swoimi przemyśleniami na temat gubernatora Rona DeSantisa, który nazwał wojnę na Ukrainie „sporem terytorialnym”. »

W tle wyraźnie pojawia się fakt, że w tym tygodniu przypada 20. rocznica amerykańskiej inwazji na Irak, obecnie jednej z najbardziej niepopularnych wojen w historii Ameryki.

________________

The Trump, DeSantis, Tucker Effect: New Polls Show Republicans Increasingly Done With Ukraine, Tyler Durden, Mar 16, 2023

Po miesiącu tekst na stronie źródłowej przechodzi do płatnego archiwum. Alternatywnie:

New Polls Show Republicans Increasingly Done With Ukraine, March 17, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

Użyteczna beczka prochu czyli co dalej na wojnie zastępczej
„Biorąc pod uwagę ilość propagandy pochodzącej z ukraińskiego wywiadu i NATO, trudno powiedzieć, co się właściwie dzieje, ale podejrzewam, że Rosja zmienia strategie i pozycje, aby rozpocząć rakietowe i artyleryjskie […]

________________

Szef NATO mówi jak jest czyli kiedy zaczęła się wojna
Warto przypomnieć, że przez cały zeszły rok, a zwłaszcza w pierwszych miesiącach głównej rosyjskiej inwazji, każdy kto ośmielał się wskazywać, że konflikt w rzeczywistości rozpoczął się w 2014r., a obecne […]

Odsłony: 1011

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!