Mówią do nas czyli jesteśmy projektem

(…)każdego dnia zdajemy się być coraz bardziej jak szczury. Zdani na kaprysy i łaskę szalonych naukowców oraz makabryczne fantazje rozgrywające się w czasie rzeczywistym. Rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie (wielu ludzi) nie chce przyznać, gdzie jesteśmy i jak jest źle, i że to wszystko jest w pełni zaaranżowane w określonym celu.

−∗−

.

Mówią do nas

To nie jest takie życie, jak większość sobie wyobrażała. Mówiono nam i warunkowano nas, abyśmy uwierzyli, że przyszłość jest świetlana, a my ewoluujemy i rozwijamy się jako rasa. To było bezczelne kłamstwo i większość z nas z radością dała się nabrać na tę iluzję. Ale zasłona opadła. W rzeczywistości jest odwrotnie, zmieniamy się w dość szybkim tempie, a oni opracowują coś nowego i innego, wykorzystując nas jako projekt.

To dość szokujące, widzieć wszystkie ich pomysły i plany dotyczące depopulacji, kontroli za pomocą środków cyfrowych i grupowania ludzi w obozach i miastach, odbierania tytułu własności – do wszystkiego, w tym twoich dzieci. A także chęci posiadania ostatecznej kontroli i możliwości podejmowania decyzji o tym, co zostanie wprowadzone do twojego ciała, nieważne czy jest to szkodliwe, czy nie.

Zabawne to nie jest, ale każdego dnia zdajemy się być coraz bardziej jak szczury. Zdani na kaprysy i łaskę szalonych naukowców oraz makabryczne fantazje rozgrywające się w czasie rzeczywistym. Rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie (wielu ludzi) nie chce przyznać, gdzie jesteśmy i jak jest źle, i że to wszystko jest w pełni zaaranżowane w określonym celu. Ale jest, i czy chcesz to dostrzec, czy nie, jest tutaj i toczy się, miażdżąc i połykając wielu na drodze do ostatecznego celu. Wciąż spekuluje się, co to jest, ale oni ostatnio dość jasno określili swoje krótkoterminowe cele. Tak więc, po całej gadaninie o ich znanych planach, przyszło mi na myśl kilka historii, którymi chciałabym się podzielić jako kolejnymi przykładami na to, jak lubią pokazywać i opowiadać o tym, co nadchodzi, za pośrednictwem filmów i rozrywki. Znane jest to również jako programowanie. Zauważyło to już wielu innych, i nadal nie jesteśmy pewni, czy pozwalają na przenikanie informacji, czy też jest to po prostu tak oczywiste i wszechogarniające, że wielu w głębi duszy wie, co nadchodzi, a jedynym sposobem na podzielenie się wiedzą jest „fikcja”. Kto to może na pewno stwierdzić.

Children of men (2006) – akcja rozgrywa się w 2027 roku, ale po dziesięcioleciach ludzkiej bezpłodności, o przyczynach której nie mówią.

Aeon flux (2005) – kolejny film o wirusie, bezpłodności i oczywiście korupcji i osobisty celach.

Brave New World (1931) – książka i film, ale to akurat jest bardziej podobne do tego, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy, z domieszką dwóch poprzednich. Tu hodują ludzi w sztucznych łonach i indoktrynują dzieci do z góry określonych klas pozycji społecznej i oczekiwań. Cóż, to pierwsze jest obecnie w produkcji, a to drugie jest z nami już od jakiegoś czasu.

The Handmaidens Tale (2017) – serial telewizyjny, którego akurat nie widziałam, ale dużo o nim mówiono. Raczej ponure spojrzenie na to, jak dla niektórych wyglądało to w przeszłości, a dla innych może być bardzo realną przyszłością. Hodowcy, treserzy i dzieci hodowlane.

Logans Run (1976) – kontrolują populację w kontrolowanym środowisku pod kopułą, ustalając granicę wieku na 30 lat (w książce jest to 21). Każdy, kto kwestionuje narrację lub próbuje uciec, zostaje wyeliminowany. Ale ostatecznie, ponieważ możesz żyć tylko do 30 lat, to i tak zostaniesz wyeliminowany, tylko po prostu o tym nie wiesz.

Jestem pewna, że jest o wiele więcej filmów, które można porównać z tym, jak widzimy naszą przyszłość, i jak już powiedziałam, to może nie być przypadek. Ale dobrze by było, gdyby potraktować je wszystkie jako ostrzeżenia, a nie plany i wytyczne. Programowanie predykcyjne może być przydatnym narzędziem do zaangażowania dużej liczby osób w pomysł, którego inaczej nigdy nie byliby świadomi. I rządzący o tym wiedzą.

________________

They tell us, Katrina Wicks, March 9, 2023

−∗−

Więcej na ten temat:

Programowanie predykcyjne czyli jak zmiękczyć odbiór
Programowanie predykcyjne to subtelna forma psychologicznego uwarunkowania zapewniana przez media w celu zapoznania opinii publicznej z planowanymi zmianami społecznymi, które mają zostać wdrożone przez naszych przywódców. Jeśli i kiedy te […]

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!