Wanda Półtawska krytycznie o szmacie na twarzy ministra Niedzielskiego

W Krakowie otworzono Nowy Oddział Noworodkowy im. prof. Wandy Półtawskiej. W uroczystości wzięła udział 101 letnia patronka. Zgodnie z obowiązującym zamordyzmem każdy uczestnik posiadał tzw. namordnik nazywany potocznie maseczką.

Patrzę na was i nie posiadam się ze zdumienia, że macie te szmaty, bo kto wierzy, że one nas chronią przed wirusami?

– odezwała się do otaczających ją osób Wanda Półtawska

Autor zdjęcia: Marek Lasyk/ lifeinkrakow.pl

Wypowiedź patronki została pominięta w opisie wydarzenia, który zamieściła na swojej stronie TVP Kraków cytując notatkę PAP.

Inne medium opisało to w następujący sposób: „101-letnia Półtawska osobiście wzięła udział w uroczystości i wprawiała gości w konsternację wypowiadając się na temat noszenia maseczek.„Patrzę na was i nie posiadam się ze zdumienia, że macie te szmaty, bo kto wierzy, że one nas chronią przed wirusami? Medycyna nas okłamuje” – stwierdziła. Chwilę później dyrektor szpitala Antoni Marcinek przeprosił za tę wypowiedź patronki oddziału dla noworodków. ‘Pani Półtawska ze względu na swój wiek żyje w innej epoce, w innej rzeczywistości’ – stwierdził”.

Na tę okoliczność cytujemy dosadny komentarz prof. Mirosława Dakowskiego:

Pani Półtawska żyje w PRAWDZIE, GŁUPCZE

Wanda Półtawska przez całe życie walczyła o uszanowanie ludzkiego życia, sprzeciwiając się aborcji i traktowaniu ludzi jako przedmiotów ideologicznych eksperymentów. W czasie II Wojny Światowej była torturowana i więziona w niemieckich obozach koncentracyjnych. W obozie  Ravensbrück stała się ofiarą eksperymentów pseudomedycznych. Widziała również na własne oczy jak niemiecki strażnik wrzuca do pieca żywe, nowo narodzone dziecko. Większość swojego życia zawodowego poświęciła poradnictwu małżeńskiemu i rodzinnemu. Jest przeciwniczką promocji zboczeń seksualnych i adopcji dzieci przez tzw. pary jednopłciowe. Autorka wielu publikacji naukowych i książek, uznana jako przyjaciółka papieża Jana Pawła II.

Przeciwko wydarzeniu protestowały środowiska lewicowe. Jako przyczynę swojego protestu podały dezaprobatę Półtawkiej wobec patologii.

Podczas uroczystości Wanda Półtawska przytoczyła słowa Jana Pawła II: “Stwórzcie związek lekarzy katolickich, aby zapanowali nad opinią publiczną”

Jestem przekonana, że człowiek w stanie grzechu śmiertelnego nie jest w stanie robić dobrze

Wanda Półtawska

________________________________________________________________________________________________________

Zdjęcia: lifeinkrakow.pl/Wanda Połtawska/Facebook

Odsłony: 14187

O autorze: Redakcja