Demon posługuje się Słowem Bożym

Jak słyszymy we fragmencie Ewangelii, kusiciel posługuje się słowem Bożym. Stara się nim manipulować dla osiągnięcia swoich przewrotnych zamiarów. By obronić się przed pokusą, Jezus nie wdaje się w dialog z szatanem. Używa On słowa Bożego jak miecza, a wiara i jedność z Ojcem są Jego tarczą.

niedziela, 26 lutego 2023

Wielki Post, Mt 4,1–11
I Niedziela Wielkiego Postu

…szatan rozpoczyna swe kuszenie od próby podważenia tożsamości Jezusa…

…szatan rozpoczyna swe kuszenie od próby podważenia tożsamości Jezusa. W ten sprytny sposób próbuje zaszczepić w Jezusie inną wizję misji niż tę, którą otrzymał od Ojca. Jezus jednak wie, kim jest, i nic nikomu nie udowadnia. A czy ty pamiętasz o swej tożsamości dziecka Bożego? Kiedy ostatnio myślałeś o sobie jako o synu czy córce Boga?

Mt 4,1–11
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy pościł już czterdzieści dni i czterdzieści nocy, poczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: „Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem”. Lecz On mu odparł: „Napisane jest: «Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych»”. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł Mu: „Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisane jest bowiem: «Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». Odrzekł mu Jezus: „Ale napisane jest także: «Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»”. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: „Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon”. Na to odrzekł mu Jezus: „Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: «Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»”. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto przystąpili aniołowie i usługiwali Mu.

Jak słyszymy we fragmencie Ewangelii, kusiciel posługuje się słowem Bożym. Stara się nim manipulować dla osiągnięcia swoich przewrotnych zamiarów. By obronić się przed pokusą, Jezus nie wdaje się w dialog z szatanem. Używa On słowa Bożego jak miecza, a wiara i jedność z Ojcem są Jego tarczą. Jak reagujesz na myśl, że będąc kuszonym, możesz znaleźć oparcie w słowie Bożym?

Spróbuj teraz porozmawiać z Jezusem o twoich zmaganiach z pokusami i Jego wsparciu.

Ojcze nasz…

 

 

O autorze: Słowo Boże na dziś