‘The Disappearing Male’ czyli gdzie znikają mężczyźni

Chłopcy są obecnie znacznie bardziej narażeni na ADHD, autyzm, zespół Tourette’a, porażenie mózgowe i dysleksję. Film przygląda się wnikliwie i z niepokojem temu zjawisku, które wielu lekarzy i badaczy podejrzewa obecnie o odpowiedzialność za te problemy: cały szereg powszechnych chemikaliów, które są dziś wszechobecne w naszym świecie.

−∗−

 

‘The Disappearing Male’ czyli gdzie znikają mężczyźni

Ten ważny film dotyczy jednego z najistotniejszych i najmniej nagłaśnianych problemów współczesnego gatunku ludzkiego: toksycznego zagrożenia dla męskiego układu rozrodczego.

„Przeprowadzamy szeroko zakrojony eksperyment toksykologiczny, w którym badanymi są nasze dzieci i dzieci naszych dzieci”.

Dr Herbert Needleman opisuje, jak w ciągu ostatnich kilku dekad obserwuje się stały i dramatyczny wzrost zachorowalności chłopców i młodych mężczyzn cierpiących na deformacje narządów płciowych, niską liczbę plemników, a nawet gorzej: nieprawidłowości nasienia i raka jąder. Jednocześnie chłopcy są obecnie znacznie bardziej narażeni na ADHD, autyzm, zespół Tourette’a, porażenie mózgowe i dysleksję. Film przygląda się wnikliwie i z niepokojem temu zjawisku, które wielu lekarzy i badaczy podejrzewa obecnie o odpowiedzialność za te problemy: cały szereg powszechnych chemikaliów, które są dziś wszechobecne w naszym świecie. Znajdziemy je w każdym produkcie, jaki można sobie tylko wyobrazić – plastikowych butelkach, szamponach, okularach, przetworzonej żywności, napojach, dywanach, tkaninach syntetycznych i nie tylko. Jest to proces zwany „naśladowaniem hormonów”, który zagraża przetrwaniu życia na planecie Ziemia. Ale czy ktoś zwraca na to uwagę?

Zapraszam do oglądania.

 

 

Czas trwania: 44 min
Scenariusz i reżyseria: Marc De Guerre
Produkcja: Red Apple Entertainment (2008) we współpracy z Canadian Broadcasting Corporation

______________

SUNDAY SCREENING: ‘The Disappearing Male’ (2008), News Wire, February 5, 2023

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!