‘Dzień świstaka’ czyli znów mamy ptasią grypę

Pamiętasz, jak to wszystko było tylko przerażającym straszeniem, mającym zniechęcić ludzi do spożywania prawdziwego jedzenia, podnieść ceny drobiu i jaj oraz zwiększyć sprzedaż szczepionek?

I zgadnij co się stało…

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu Off-Guardian na temat powrotu zeszłorocznej narracji o ptasiej grypie. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

_____________***_____________

 

Cóż, to ptasia grypa… Znowu

Hej, pamiętasz zeszły rok? Pamiętasz wiosenną „epidemię ptasiej grypy”?

Pamiętasz, jak to wszystko było tylko przerażającym straszeniem, mającym zniechęcić ludzi do spożywania prawdziwego jedzenia, podnieść ceny drobiu i jaj oraz zwiększyć sprzedaż szczepionek?

I zgadnij co się stało…

Znów mamy dzień świstaka. I mam na myśli to całkiem dosłownie, ponieważ zostało to faktycznie ogłoszone 2 lutego:

„W Wielkiej Brytanii ptasia grypa przeskoczyła na ssaki – jak bardzo ludzie powinni się martwić?”

Tak, eksperci wrócili i mają więcej „ostrzeżeń”. Ale nie martw się „To nie jest aż takie niepokojące”… na razie. Chociaż najwyraźniej ktoś z New York Times’a nie dostał notatki „nie panikuj”, ponieważ wyskoczyli z

„Jeszcze bardziej śmiercionośna pandemia może wkrótce nadejść”

W każdym razie, chodzi o to, że w zeszłym roku ​​naukowcy odkryli ptasią grypę u wydr, niedźwiedzi, delfinów i lisów. A to oznacza, że ​​potencjalnie może przeskoczyć ona na ludzi.

Ponieważ kolejność jest następująca: wydry -> niedźwiedzie -> delfiny -> lisy -> ludzie. To podręcznikowe podstawy biologii.

Mówiąc jednak poważnie. Ta historia jest bezsensowna, ponieważ jedynym powodem, dla którego znaleźli tego wirusa, jest to, że go szukali. Po zeszłorocznym „strachu” zintensyfikowali badania przesiewowe… za pomocą testów PCR.

Testów PCR, które nie diagnozują choroby, nie działają niezawodnie i mogą znaleźć praktycznie wszystko, praktycznie wszędzie. Znacie te argumenty.

Zasadniczo wszystko, co musi się teraz wydarzyć, to wysłanie przez jakiś rezerwat przyrody próbki (martwej?) wydry do rządowego laboratorium, które przeprowadza „rutynowe badania przesiewowe ptasiej grypy” i… je znajduje. Bo oczywiście, że tak.

Ot tak, ptasia grypa może przeskakiwać z ptaków na wydry, lisy i delfiny.

…jak „Covid” przeskoczył z nietoperzy na ludzi, kozy, guawy i olej silnikowy. Pamiętacie?

Ale jaki jest następny krok?

Cóż, oczywiście testowanie ludzi, ponieważ wiemy, że teraz może zarażać ssaki.

I, jak w zegarku, dają wskazówkę „ekspertom” w Guardianie, mówiąc [podkreślenie dodane]:

„naukowcy ostrzegają, że istnieje możliwość, iż wirusy ptasiej grypy mogą się zmieniać i zyskiwać zdolność łatwego rozprzestrzeniania się między ludźmi. Monitorowanie infekcji u ludzi jest niezwykle ważne

I – podobnie jak z covid – jeśli zaczną wszystkich testować na ptasią grypę, to ją znajdą.

Wszyscy wiemy, dokąd to zmierza: szczepionki.

Ale najwyraźniej te już zatwierdzone szczepionki nie są dostatecznie dobre. Wystarczy zapytać New York Times…

„Być może najlepszą wiadomością jest to, że mamy już kilka szczepionek przeciw H5N1 zatwierdzonych przez Food and Drug Administration [FDA], których bezpieczeństwo i odpowiedź immunologiczna zostały zbadane… Obecny plan zakłada ich masową produkcję, jeśli i kiedy taka epidemia nastąpi, w oparciu o konkretny zaangażowany wariant […] Niepokojące jest to, że wszystkie zatwierdzone szczepionki, z wyjątkiem jednej, są wytwarzane poprzez inkubację każdej dawki w jajku.

Mamy jednak dobrą wiadomość — rozwiązanie jest już w drodze. Rozwiązanie oparte na mRNA…

„Platformy oparte na mRNA użyte do wytworzenia dwóch szczepionek przeciwko Covid również nie zależą od jaj (…) te szczepionki mogą być szybciej produkowane masowo, w ciągu raptem trzech miesięcy. Obecnie nie ma zatwierdzonych szczepionek mRNA przeciwko grypie, ale należy przyspieszyć wysiłki w celu ich wytworzenia.”

I znów mamy dzień świstaka.

_________________

Well, It’s bird flu…again, Kit Knightly, Feb 5, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

Nowa Normalność – 100 dni na szczepionkę
Starannie ulokowane za ukraińskimi nagłówkami rozklejonymi na pierwszych stronach, w zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie Światowej Organizacji Zdrowia w celu omówienia globalnego ustawodawstwa mającego na celu upoważnienie WHO do zwalczania […]

_________________

Kolejna pandemia czyli o czym ptaszki ćwierkają
Istnieje pewna nieopowiedziana historia łącząca ptasią grypę, badania nad wzmocnieniem funkcji, fundację Gatesa oraz ukraińskie laboratoria biologiczne — i nadszedł czas, aby ją opowiedzieć. […]

_________________

Dzwonek alarmowy czyli o czym kogut nie zapieje
Jest to długoterminowy spisek mający na celu oszukanie opinii publicznej, aby uwierzyła i spodziewała się, że przyszła pandemia o epokowych rozmiarach jest nieuchronna. Sam pomysł, że „naturalne” pandemie są nieuniknione, […]

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!