Tymczasem w Argentynie karty sim na N(o)WO

Jeśli jesteś w Argentynie i cenisz sobie bezpieczeństwo i prywatność swoich najbardziej wrażliwych osobistych danych biometrycznych – zatrzymaj tę kartę SIM, którą masz, ponieważ teraz przepisy mówią, że aby otrzymać nową, musisz poddać się obowiązkowemu rozpoznawaniu twarzy.

_____________***_____________

 

W Argentynie uzyskanie nowej karty SIM będzie wymagało udostępnienia danych biometrycznych

Ekstremalne naruszenie prywatności.

Jeśli jesteś w Argentynie i cenisz sobie bezpieczeństwo i prywatność swoich najbardziej wrażliwych osobistych danych biometrycznych – zatrzymaj tę kartę SIM, którą masz, ponieważ teraz przepisy mówią, że aby otrzymać nową, musisz poddać się obowiązkowemu rozpoznawaniu twarzy.

Nakaz przejścia na wymaganie danych biometrycznych, aby móc korzystać z karty SIM, wyszedł od National Communications Authority (Enacom) i dotyczy wszystkich operatorów telefonii komórkowej.

Władze uzasadniają tę decyzję, mówiąc, że zwiększy to bezpieczeństwo, szczególnie w przypadku kradzieży tożsamości i hakowania za pomocą metod takich jak zamiana kart SIM.

Zamiana kart SIM [swapping] nie jest niczym nowym, ale wydaje się, że tym, co skłoniło Enacom do działania, jest fakt, że niedawno celem takich ataków stało się kilku wysokich rangą urzędników, w tym minister bezpieczeństwa i sprawiedliwości Buenos Aires Marcelo D’Alessandro.

Z tego powodu całe społeczeństwo będzie musiało teraz przekazywać dane biometryczne podczas procesu weryfikacji w celu uzyskania karty SIM. Nieistotny jest również fakt, że spośród setek tysięcy skarg związanych z bezpieczeństwem, które operatorzy telefonii w Argentynie otrzymują każdego miesiąca, tylko 0,05% dotyczy wymiany karty SIM.

Metoda hakerska polega na złożeniu u operatora fałszywej skargi na zagubioną lub skradzioną kartę, którą należy dezaktywować. Następnie firma aktywuje pustą kartę SIM, którą mają oszuści. W ten sposób przejmują przekazany numer telefonu.

Ryzyko dla ofiary jest oczywiście ogromne – od utraty kontroli nad kontami społecznościowymi i komunikatorami, aż po konto bankowe. A obecny proces weryfikacji stosowany przez operatorów telefonicznych jest postrzegany jako słaby.

Przynajmniej w Argentynie jedyne rozwiązanie, jakie władze potrafią wymyślić, to rozwiązanie agresywne – włączenie biometrii do problemu.

Firmy wdrożą teraz szereg nowych kroków weryfikacyjnych opartych na tej technologii. Szczegóły dotyczące systemu biometrycznego, który będzie używany, mają zostać ujawnione do końca stycznia.

Przejście będzie kosztowne i trudne z technologicznego punktu widzenia, jak w międzyczasie ostrzegają operatorzy.

________________

In Argentina, getting a new SIM card will now require giving up biometric data, Didi Rankovic, January 25, 2023

−∗−

Odsłony: 1349

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!