„Jedyną zwycięską strategią jest nie grać”

Cóż, ten późniejszy użytek wydaje się właśnie teraz wyciekać. W Kanadzie mówi się, że lekarze „zostaną poinstruowani, aby podać ci lekarstwa, jeśli odmówisz szczepionki na covid”. Kontekst dotyczy radzenia sobie z obawami związanymi z unikaniem szczepień. Leki na receptę i doradztwo. Dostrzegasz już równię pochyłą? To szachowe posunięcie?

______________***______________

 

Pod kontrolą: opozycja

Słyszysz, jak wielu ludzi nazywa się kontrolowaną opozycją i w wielu sytuacjach tak jest. To taktyka i sztuczka, aby wyglądało na to, że istnieje konkurencja, ale w rzeczywistości wszyscy są po tej samej stronie. Chociaż mówili, że nie ma monopoli, to je ustanowili. I będziesz coraz częściej zauważać, jak mówią jedno, a robią drugie.

Ale w prawdziwym świecie, gdzie wciąż istnieją dwie przeciwstawne siły, również będą stosowane sztuczki i taktyki. Podobnie jak w szachach, seria strategicznych ruchów, aby wyeliminować i pokonać przeciwnika lub wymanewrować go. Tym razem też nie jest inaczej. A to jest właśnie jeden z tych momentów. Dwa lata temu w jednym z magazynów psychologicznych ukazał się artykuł, w którym czytamy

„Teoretycy spiskowi byli chorzy psychicznie, a każdy, kto nie nosił maski, był narcyzem”.

I proszę, to było posunięcie szachowe. Widziałam to wyraźnie niczym w dzień, jakby ruch wyprzedzający, przygotowujący scenę do późniejszego wykorzystania. Skomentowałam w Internecie, że to idealna droga do tego, aby każdemu, kto przytomnie myśli, przykleić etykietkę chorego i niesprawnego, kiedy stanie się już oczywiste, że nie przekonali wszystkich. Może do późniejszego użytku, pomyślałam.

Cóż, ten późniejszy użytek wydaje się właśnie teraz wyciekać. W Kanadzie mówi się, że lekarze „zostaną poinstruowani, aby podać ci lekarstwa, jeśli odmówisz szczepionki na covid”. Kontekst dotyczy radzenia sobie z obawami związanymi z unikaniem szczepień. Leki na receptę i doradztwo. Dostrzegasz już równię pochyłą? To szachowe posunięcie? Twój przeciwnik nie zgadza się z tobą, więc taktyka prowadzi do uciszenia, usunięcia lub nawrócenia przeciwnika. Mój poprzedni artykuł ‘A witch, how convenient‘ [‘Czarownica, jakie to wygodne’] może dać ci wyobrażenie o tym, jak łatwo można tego użyć i wywinąć się od kary.

Niedawno słyszeliśmy również od znanego celebryty o taktykach kontroli i przymusu stosowanych przez jego „osobistego trenera”. I wydaje się, że teraz rozumiemy, iż wielu celebrytów lub znajomych twarzy mogło w końcu zorientować się, że to oni są tym ruchem szachowym i będą naznaczeni jako chorzy psychicznie, i że będzie to wygodny sposób na zdyskredytowanie i usunięcie ich z oczu społeczeństwa. Nie będzie pytań, nikt się nie upomni.

Jak się okazuje, w ciągu ostatnich kilku dekad stało się również oczywiste, że choroby psychiczne nagłaśniano i nieco im pobłażano. Bo to przynosi zawrotne dochody. Dla lekarzy rodzinnych, terapeutów, psychologów, psychiatrów, z leków, oddziałów, staży itp., to wszystko są pieniądze dla kogoś. Mówią, że śmieci jednego człowieka są skarbem dla kogoś innego. W tym przypadku cierpienie jednego człowieka jest fortuną dla innego. Większość rzeczy zaczyna się od dobrych intencji i jestem pewna, że próba „naprawienia ludzi” była jedną z nich, ale to już nie to. Bez względu na to, w którym momencie zdano sobie sprawę, że słabą psychicznie populację łatwiej jest kontrolować, uczyniono ogromne postępy. Osłabianie odżywiania, edukacji, szans oraz utrzymywanie ludzi na „poziomie społeczeństwa”, który ich zdaniem najlepiej służył celowi. Następnie wciąganie ich w długi, uzależnienia, szufladkowanie i obręcze, przez które przeskakują, aby „zakwalifikować się” do ich systemów. Teraz, mając środki farmaceutyczne, media, rozrywkę, prawo, zasady i regulacje, mają wszystkie niezbędne narzędzia do kontrolowania i eliminowania wszelkich przeszkód i konkurencyjnych poglądów.

Zauważono, jak „wygodny” był covid we wdrażaniu ich nowych systemów. Zmiażdżenie konkurencji ze strony wielu małych firm w krótkim, ale nieprzerwanym okresie, przy braku kogokolwiek, kto mógłby się im przeciwstawić. Gdy tylko zezwolili na swoje działania nadzwyczajne, było nieuniknione, że idą po tych najsłabszych. Obciążenie wszystkich poza korporacjami, wymyślanie ogromnych grzywien i dodatkowych uprawnień dla władz, by „rozprawić się” z normalnymi ludźmi. Mimo to wielu przetrwało i było świadomymi, ale nie może to trwać w nieskończoność. Oszczędności się wyczerpują, programy wsparcia są zmniejszane, a oni cały czas próbują utrzymać kontrolę nad społeczeństwem i gospodarką. I to jest duszenie, ciągłe powstrzymywanie rzeczy przed ponownym uruchomieniem. Przesuwanie poprzeczki, zmiana polityków, udawanie, że istnieje zagrożenie. Cóż, jest jedno, tylko nie takie, jak mówią. Bo to oni są zagrożeniem i problemem. Pośrednikami. Tymi, którzy stanęli między tobą a twoim życiem, ponieważ z jakiegoś szalonego powodu wydaje im się, że wiedzą lepiej i mogą ci mówić, co masz robić i jak żyć. To dziwne, kiedy się nad tym zastanowić, cały ten system głosowania, system podatkowy i konfiguracja polityków.

Ale to są wszystko zagrywki szachowe. Każdy przemyślany z serią wyników, które doprowadzą do innych ruchów. A kiedy już wejdziesz do gry, jesteś przez nią ograniczony i stajesz się jej częścią. Dlatego ludzie mówią, nie graj w tę grę. A jeśli oglądałeś pewien film z lat 80-tych, to znasz tę kwestię

Jedyną zwycięską strategią jest nie grać”.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, gdy tak wielu ludzi jest powiązanych na różne sposoby, ale być może jest coś, nad czym można pracować…

_______________

Controlled: Opposition, Katrina Wicks, January 27, 2023

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!