Inteligentne liczniki czyli prąd na przedpłaty

Według artykułu z BBC, tylko w 2022r. ponad 500 odbiorców energii w Wielkiej Brytanii zostało automatycznie i przymusowo przeniesionych do planu przedpłat po opóźnieniu w płatnościach, ponieważ koszty energii nadal rosną.

−∗−

Tłumaczenie tekstu z serwisu Truth Unmuted, który omawia skutki rosnących kosztów energii elektrycznej i nowych sposobów traktowania odbiorców przez firmy energetyczne. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

_____________***_____________

 

Brytyjskie firmy energetyczne używające inteligentnych liczników, zmuszając klientów do przedpłaty rachunków

Według artykułu z BBC, tylko w 2022r. ponad 500 odbiorców energii w Wielkiej Brytanii zostało automatycznie i przymusowo przeniesionych do planu przedpłat po opóźnieniu w płatnościach, ponieważ koszty energii nadal rosną. Technologia inteligentnych liczników stworzyła możliwość dokonania takiej zmiany, często bez powiadamiania klienta.

Artykuł dalej stwierdza:

Po zainstalowaniu inteligentnego licznika znacznie prostszym procesem dla dostawcy jest przełączenie klienta w tryb przedpłaty za naciśnięciem przycisku, zamiast konieczności ubiegania się o nakaz i instalowania fizycznego pudełka.

Regulacje Ofgem stanowią, że firmy energetyczne muszą najpierw porozmawiać z klientami przed przestawieniem ich licznika w tryb przedpłat, ale regulator wyraził obawy, że nie zawsze tak się dzieje.

Dostawcy mogą umieszczać liczniki klientów w trybie przedpłat, jeśli ci mają trudności z bieżącym opłacaniem rachunków, argumentując, że pomaga im to kontrolować, ile i jak często klienci płacą za energię.

Ale Rosi Avis, która kieruje oddziałem porad obywatelskich [Branch of Citizens Advice] w Manchesterze, powiedziała, że ​​zdalne przełączanie to inaczej „odłączanie tylnymi drzwiami”.

„Jeśli klienci nie są świadomi, że korzystają z licznika przedpłatowego, mogą nie doładować konta i dlatego tym bardziej mogą samodzielnie odciąć się od gazu lub elektryczności” – wyjaśniła.

Citizens Advice powiedziało BBC, że do tej pory w 2022r. prawie 500 osób popadło w tarapaty po przymusowym przeniesieniu do trybu przedpłat – wzrost o 158% w porównaniu do 2021r.

Z racji tego, że dostawy energii nadal są zagrożone, wielu innych może zostać narażonych na takie niebezpieczeństwo, ponieważ pieniądze zostaną pobrane bezpośrednio z ich kont wraz z nadejściem zimowej pogody, aby pokryć wygórowane opłaty za ogrzewanie domów.

Inteligentne liczniki są reklamowane ze względu na ich zdolność pomagania klientom w oszczędzaniu kosztów energii, ale w rzeczywistości nie zawsze jest to prawdą. Oprócz dostarczania niedokładnych odczytów i możliwości całkowitego zaprzestania działania, stwarzają również ryzyko pożaru, a także są powiązane z „prawdopodobnie rakotwórczym dla ludzi” promieniowaniem RF, które może nawet wywoływać raka.

Ponieważ wojna z energią trwa pod pozorem ochrony planety przed zmianami klimatycznymi, następnym krokiem może być pełne wdrożenie podatków węglowych i uprawnień do emisji dwutlenku węgla w miarę postępującej kradzieży dochodów ludzi.

________________

UK Energy Firms Using Smart Meters to Force Customers to Prepay Bills, Jesse Smith, November 9, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

Subiektywne urywki z Nowej Normalności 2
Tej zimy miasta w całych Niemczech planują wykorzystać hale sportowe i obiekty wystawowe jako „strefy dogrzewania” [warm up spaces], aby pomóc zmarzniętym obywatelom, których nie stać na drastycznie rosnące koszty […]

________________

Bankowy klimat czyli koniec wolnego rynku w stylu ESG
ESG działa jak koń trojański dla dalszej centralizacji amerykańskiego systemu finansowego. Finanse ESG, spopularyzowane przez hiperpolityczne giganty zarządzania aktywami, takie jak BlackRock i Vanguard, działają, aby uniemożliwić osobom z zewnątrz […]

________________

Przedsmak nowych limitów czyli pilnuj śladu węglowego
Jako przedsmak potencjalnych przyszłych limitów „uprawnień do emisji dwutlenku węgla”, duży bank w Australii wprowadził nową funkcję, która łączy zakupy ze śladem węglowym klientów i ostrzega ich, gdy przekroczą średnią. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!