O wyższości jednego bagna nad drugim

“Wybór między dżumą a cholerą” oznacza, że ktoś wybiera między dwiema równie niekorzystnymi opcjami. Niezależnie od metody wyboru-mniej lub bardziej demokratycznej oznacza to nieuchronną katastrofę. Pomimo tego zwolennicy dżumy i cholery kłócą się między sobą, aby przekonać drugą stronę o wyższości jednej katastrofy nad drugą. Najbardziej otumanieni przekonują nawet, że ich wybór jest związany z jakimś niezaprzeczalnym dobrem.

W PiSowskim bagnie zginęło 200 tys. osób

Ludzkie życie jest wymieniane wśród najwyższych wartości. Tak deklarują zarządcy aktualnego bagna. Nie przeszkodziło im to we wprowadzeniu zbrodniczego systemu w placówkach tzw. Służby Zdrowia. Efekt był łatwy do przewidzenia. Ludzie pozbawieni pomocy medycznej zaczęli masowo umierać. Szacuje się, że zginęło w ten sposób prawie 200 tys. osób. Dodajmy do tego: osób niechorujących na “covid”.

W tym tragicznym kontekście toczy się dyskusja pomiędzy głupcami, które bagno jest lepsze. Czy to zarządzane przez PiS czy to zarządzane przez PO lub inną pomyloną opcję. Głupcy nie widzą, że wybór nie dotyczy rodzaju bagna tylko osób nim zarządzających, unurzanych w nim po sam kołnierzyk, a czasem już bulgoczących. Bulgotał Komorowski, bulgocze Duda. Bulgotał Tusk, bulgoczą Kaczyński i Morawiecki. Czym różni się ich bulgot? Rodzajem wypuszczanych baniek?

Osuszyć umysł, oczyścić sumienie

Bagno przeciw bagnu. Głównym argumentem przeciętnego idioty jest: jak nie wybiorę “mojego” bagna, to inni wybiorą “swoje” bagno. Dlatego głosuję za bagnem, bo jak nie, to będzie bagno. Tak naprawdę bagno jest tylko jedno, a rzekoma zmiana polega na dolewaniu rożnych dodatków mających zmienić skład bagna na lepszy. Nawet gdyby były inne bagniska, to głębszy kontakt z taką materią powoduje śmierć. Tonący mogą się chwytać różnych brzytew i na tym polega demokratyczny wybór: Niemcy mają Tuska et consortes, Amerykanie mają Szymona Dołownię i poszczególne figury ze wszystkich partyjnych koterii, Ukraińcy mają filmy z burdelu, a ich służący z PiSu mają na swoim wyposażeniu tzw. full serwis obsługujący wszystkich prócz Rosji. Naród obrany za przewodni ma rację we wszystkim. Kogo mają Polacy?

Odsłony: 0

O autorze: CzarnaLimuzyna