Formacja mas czyli jak dokonać totalitarnych zawłaszczeń

„Ich przytłaczająca ideologiczna kontrola przenika do każdej tkanki społecznej” – napisał. „Ta żarliwość, z jaką sąsiad zwraca się przeciwko sąsiadowi, a przyjaciele i członkowie rodziny z radością potępiają naruszenia ogłoszonego dogmatu”

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu Natural News, który porusza temat formowania mas jako drogi prowadzącej społeczeństwa do totalitaryzmu. Materiał zawiera również wywiad z profesorem psychologii Mattiasem Desmetem.

____________***____________

 

Mattias Desmet: Rządy poddadzą swoich obywateli psychozie formacji mas, aby dokonać totalitarnych zawłaszczeń

Rządy na całym świecie w ramach totalitarnych przejęć wprowadzają swoje populacje w stan psychozy formacji mas.

Psychoza formowania mas ma miejsce, gdy znaczna część społeczeństwa jest zahipnotyzowana strachem i nie jest w stanie właściwie wykorzystać swoich racjonalnych zdolności.

Mattias Desmet, profesor na Uniwersytecie w Gandawie w Belgii, zauważył, że uwagę ludzi przykuwają obiekty lęku i pozwalają elitom na ich kontrolę poprzez dostarczanie strategii radzenia sobie z tymi obiektami lęku – w tym przypadku z osobami, które sprzeciwiają się narracji rozpowszechnianej przez Big Pharmę i media głównego nurtu. Desmet jest uznawany za czołowego światowego eksperta w dziedzinie psychozy formowania mas, zwłaszcza w odniesieniu do koronawirusa z Wuhan (COVID-19).

Pierwszym etapem formowania mas jest zawsze sprzężenie [coupling], połączenie swobodnego niepokoju z jednym obiektem, co sprawia, że ​​ludzie stają się bardzo skupieni” – powiedział Desmet podczas wywiadu dla Dela Bigtree w jego programie „The HighWire”.

Odtąd cała uwaga jest skierowana na ten jeden bardzo mały aspekt rzeczywistości, a cała jej reszta znika w ciemnościach” – kontynuował. Dzięki temu i innym posunięciom rządy mogą wykorzystywać psychozę formacji mas, aby utrzymać kontrolę nad swoimi obywatelami, wyznaczając grupę obcą [out-group], którą to grupa własna [in-group] ma nienawidzić i się jej obawiać.

Desmet wyjaśnił, że ten rodzaj skorumpowanej solidarności pojawia się podczas formacji mas, „a potem w każdym państwie totalitarnym – co zwykle jest konsekwencją formacji mas… aż wreszcie ludzie kończą w radykalnie paranoidalnej atmosferze” – powiedział.

Profesor obszernie pisał o tym, jak psychoza formacji mas, jeśli nie jest zwalczana, nieuchronnie prowadzi do totalitaryzmu.

Zaczął zgłębiać psychologię stojącą za totalitaryzmem w 2017 roku, kiedy, jak stwierdził, kultura przebudzenia [woke culture] i „nietolerancyjny niepokój” [the intolerant anxiety] rozwijały się wraz z państwem nadzoru i histerią wokół terroryzmu i tak zwanych zmian klimatycznych.

Niezwykle ważne jest zrozumienie działających mechanizmów psychologicznych, ponieważ jeśli zrozumiesz działające mechanizmy, możesz uniknąć tego, że formacja mas stanie się już tak głęboka, że ​​ludzie osiągną ten krytyczny punkt, w którym będą naprawdę fanatycznie przekonani, że powinni zniszczyć każdego, kto się z nimi nie zgadza” – powiedział Desmet w wywiadzie z dr Josephem Mercolą.

Zwracanie ludzi przeciwko sobie jest fundamentalne dla totalitaryzmu

To, co odróżnia reżimy totalitarne od zwykłych dyktatur, to sposób, w jaki totalitarne rządy zwracają ludzi przeciwko sobie. To, zauważył Desmet, ma fundamentalne znaczenie dla totalitaryzmu.

Konsekwencją formowania mas jest to, że ostatecznie ludzie trafiają do radykalnie paranoidalnej atmosfery” – powiedział.

Joakim Book, piszący dla Brownstone Institute, zgodził się z Desmetem. „Ich przytłaczająca ideologiczna kontrola przenika do każdej tkanki społecznej” – napisał. „Ta żarliwość, z jaką sąsiad zwraca się przeciwko sąsiadowi, a przyjaciele i członkowie rodziny z radością potępiają naruszenia ogłoszonego dogmatu”.

Totalitaryzm to zacieranie się faktów i fikcji, ale z agresywną nietolerancją dla rozbieżnych opinii” – kontynuował Book. „Musisz się podporządkować”.

Obejrzyj ten odcinek „The HighWire”, w którym gospodarz Del Bigtree przeprowadza wywiad z Mattiasem Desmetem na temat psychozy formacji mas i psychologii totalitaryzmu.

 

Film pochodzi z serwisu Brighteon.
_______________

Governments will put their people under mass formation psychosis to enact totalitarian takeovers, Arsenio Toledo, June 24, 2022

 

−∗−

Powiązane tematycznie:

Substytuowanie wirusa czyli jak wygramy
Jak widać, istnieje teraz świat, w którym ludzie są w ten sposób zahipnotyzowani. Możesz im powtarzać, aż zsiniejesz na twarzy, jakie są dane [i] fakty – to nie ma znaczenia. […]

_______________

Dystopia czyli nowe szaty komuny
(…)społeczeństwo nie powinno już opierać się na narracji politycznej, ale na faktach i liczbach naukowych, w ten sposób rozwijając czerwony dywan dla rządów technokracji. Ich idealny obraz jest tym, co […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!