PiS wprowadza kary za obrót gotówką

Wytyczne Klausa Schwaba oraz inne zalecenia globalistów powoli wchodzą w życie. Już za kilka miesięcy, od 1 stycznia 2023 roku, PiS wprowadzi kary za obrót gotówką ponad wyznaczony limit. Po raz kolejny okazuje się, że spiskowa praktyka globalnej mafii tworzy regulacje prawne narzucane potem ludziom przez “wykonujących rozkazy” urzędników i  odpowiednie służby. Korzystanie ze swoich przyrodzonych praw – dowolne dysponowanie swoimi pieniędzmi będzie obarczone karą.

…sankcje za brak płatności bezgotówkowej poniesie przedsiębiorca, bowiem na nim będzie ciążył obowiązek podatkowy. Przychód z transakcji będzie trzeba zaliczyć jako transakcje bez zachowania trybu bezgotówkowego. Kwota do opodatkowania w takiej sytuacji będzie podwójna. /bankier.pl/

Od prawej: Schwab, Morawiecki, Glapiński

Regulacja, którą wprowadza się na terenie Polski pod szyldem “nowego ładu” jest niezbędna ze względu na planowane w niedalekiej przyszłości wycofanie gotówki. Ma to się odbyć w trakcie kolejnego globalnego kryzysu lub tuż po nim. Dalszymi etapami mają być: wprowadzenie pieniądza z datą ważności, dochód gwarantowany w połączeniu z kredytem społecznym- punktacją za przestrzeganie politycznej poprawności oraz sanitarnego i ekologicznego reżimu.

Nowe limity płatności gotówkowych mają wyglądać następująco:

  • do 8000 zł – transakcje między przedsiębiorcami (aktualnie limit wynosi 15 000 zł)
  • do 20 000 zł – transakcje między konsumentem a przedsiębiorcą.

Konsekwencje braku zapłaty na rachunek bankowy

Podatnik, który nie dopełni obowiązku płatności bezgotówkowej w przypadku przekroczenia limitu transakcji, będzie ponosił negatywne konsekwencje w podatkach dochodowych.

Szczegóły pod linkiem: “Polski ład”: od stycznia 2023 r. nowe limity płatności gotówkowych

Aktualizacja: przesunęli datę na styczeń 2024.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

Co kupujesz, co jesz i gdzie i jak podróżujesz

Eskpedyt.org/bankier.pl/D

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne