Wojna służy prezydentowi Andrzejowi Dudzie

Prezydent Polski, Andrzej Duda wygłosił dzisiaj [22.05.2022] orędzie w Kijowie, w tamtejszym parlamencie. Oświadczył w nim:

“- Polska wspiera i będzie wspierać Ukrainę; nie spocznę, dopóki Ukraina nie stanie się członkiem Unii Europejskiej w pełnym tego słowa znaczeniu – powiedział w niedzielę w Kijowie prezydent Andrzej Duda. Według niego, nadszedł też czas na nowy polsko-ukraiński traktat o dobrym sąsiedztwie.” {TUTAJ(link is external)}.

Był on pierwszą głową obcego państwa która uczyniła coś takiego po najeździe Rosji na Ukrainę w dniu 24 lutego 2022. Przez pierwsze 2,5 roku po wyborze na drugą kadencję Andrzej Duda usunął się raczej w cień. Wybuch wojny całkowicie to zmienił. Prezydent Polski stał się istnym wulkanem aktywności. To on spotyka się z prezydentem USA, Joe Bidenem. Podróżuje nieustannie po Europie namawiając szefów różnych państw do popierania Ukrainy. Jego aktywność dyplomatyczna powoduje, iż wyrasta on na głównego reprezentanta Polski w kontaktach z zagranicą.

W przeszłości miałam wiele zastrzeżeń do różnych postępków prezydenta Andrzeja Dudy, zwłaszcza, gdy chodziło o wetowanie ustaw. Jego kampania w obronie Ukrainy jest jednak godna najwyższych pochwał.

O autorze: elig