„Jesteśmy komuchami” czyli w co wierzy TT

Nie pozostawiając wątpliwości co do jednego z głównych źródeł rozdźwięku między Muskiem a pracownikami Twittera, Murugesan w pewnym momencie mówi: „Twitter nie wierzy w wolność słowa… Elon wierzy w wolność słowa”.

−∗−

W menu na dziś danie filmowe. Krótki materiał nakręcony ukrytą kamerą, na którym widać wypowiedzi jednego z inżynierów pracujących dla TT. Warto posłuchać jak przejęcie serwisu przez EM postrzegane jest przez ludzi wewnątrz firmy, jakie działania podjęli, ale też jakie wartości wyznają. Materiał przygotowany przez ProjectVeritas. Napisy w języku angielskim.

Zapraszam do oglądania. [ok. 7 min.]

commie – komuch

as f*** – ‘że hej’

_____________***_____________

 

Starszy inżynier pracujący dla Twittera przyznaje w tajnym filmie, że „Twitter nie wierzy w wolność słowa”

 

Starszy inżynier z Twittera opowiada w NOWYM tajnym filmie o przejęciu przez Elona Muska: „Twitter nie wierzy w wolność słowa”… Przyznaje, że pracownicy Tech Giant to „Commie as F*** ”.

• Project Veritas opublikował nowy artykuł w poniedziałek wieczorem, zawierający materiał filmowy starszego inżyniera pracującego dla Twittera, Siru Murugesana, omawiającego jak, wśród kilku innych wybuchowych wypowiedzi, pracownicy firmy technologicznej „nienawidzą” zbliżającego się przejęcia Twittera przez Elona Muska.

• Nie pozostawiając wątpliwości co do jednego z głównych źródeł rozdźwięku między Muskiem a pracownikami Twittera, Murugesan w pewnym momencie mówi: „Twitter nie wierzy w wolność słowa… Elon wierzy w wolność słowa”.

• Murugesan: „Stawką są nasze miejsca pracy, on jest kapitalistą, a my tak naprawdę nie działaliśmy jak kapitaliści, bardziej jak prawdziwi socjaliści. Jakbyśmy wszyscy byli komuchami jak … ”.

• Murugesan o próbach zapobieżenia transakcji z Muskiem: „Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wywołać bunt. Wielu pracowników buntowało się przeciwko niemu”.

• Murugesan o Twitterze oferującym równy dostęp obu stronom: „Nie wiem, czy dwie partie mogą naprawdę współistnieć na jednej platformie”.

• Murugesan o tym, jak pracownicy Twittera radzą sobie ze zmianami: „Mówią, że „to byłby mój ostatni dzień, gdyby to się stało…”, ale wiele się zmieniło. Na przykład jesteśmy poddani ogromnemu stresowi. Na przykład wszyscy martwimy się o swoją pracę”.

____________

Twitter Senior Engineer Admits in Undercover Video That “Twitter Does Not Believe in Free Speech”, ProjectVeritas, May 16, 2022

____________

Jako bonus Ben Garrison:

Shadow banning – Ben Garrison

 

Uzupełnienia:

Co oznacza dla wolności słowa przejęcie Twittera przez EM?
Przez „wolność słowa” rozumiem po prostu to, co jest zgodne z prawem. Jestem przeciwko cenzurze, która wykracza daleko poza prawo. Jeśli ludzie chcą mniej wolności słowa, poproszą rząd o uchwalenie […]

____________

Elon już się zgadza czyli czemu służą spotkania
Thierry Breton, unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego, zagroził w zeszłym miesiącu Elonowi Muskowi, że jeśli zezwoli na wolność słowa w Internecie i nie będzie przestrzegał nowej unijnej Ustawy o Usługach […]

____________

List otwarty do EM (PanData.org)
Drogi Elonie, Gratulujemy zakupu Twittera. Mamy nadzieję, że pomoże to skierować świat w lepsze miejsce. Powiedziałeś, że „Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!