Laurka dla Bidena

Ukazała się wczoraj [23.04.2022] w Salonie24 {TUTAJ(link is external)}. Nosi ona tytuł “Dobra Zmiana vs “dziadek” Biden” a jej autorem jest bloger Marek.w. Zaczyna się od słów:

“Już teraz, po upływie 1/3 kadencji widać, iż Prezydent Biden podczas Inauguracji był jednym z najmniej docenionych polityków amerykańskich od wielu dekad.”.

Dalej dowiadujemy się, iż:

“Tymczasem Biden zbudował sprawną i kompetentną Ekipę, a w szeregu ważnych spraw międzynarodowych uzyskał wsparcie Republikanów, co bardzo pomogło w dalszych posunięciach. (…) Dzisiaj wiemy już z całą pewnością, iż wywiad amerykański wiedział o kremlowskim planie napaści na Ukrainę na kilka miesięcy wcześniej i dzięki temu dał politykom możność przygotowania kontry. Bardzo możliwe, że decyzja wyjścia z Afganistanu zapadła w obliczu tej wiedzy, skoro dzięki temu można było skoncentrować całą uwagę na Wschodniej Flance ( po raz pierwszy od 20 lat…). Również dopiero teraz można zrozumieć szereg posunięć Ekipy Bidena, jak forsowna odbudowa więzów z Europą z takim zapałem zerwanych przez Trumpa. Na naszym podwórku była to koronkowa robota zwerbowania Prezydenta Dudy w szeregi Koalicji anty Rosyjskiej, co tak bardzo pomogło wesprzeć napadniętą Ukrainę. (…)
Jeśli chcemy zrozumieć przebieg toczącej się od 2 miesięcy wojny Zachodu kierowanego przez Ekipę Bidena z Rosją Putina, musimy dostrzec chłodną i precyzyjną realizację wcześniejszego planu. Osobnym frontem jest walka gospodarcza z coraz bardziej zaciskająca się garotą sankcji i blokad politycznych, w tym najważniejszymi Chinami. Osobnym walka propagandowa, masowe użycie hakerów i wyrzucanie Rosji ze wszystkich międzynarodowych organizacji. A jeszcze innym coraz większa pomoc militarna i ekonomiczna dla Ukraińców, co staje się decydującym czynnikiem ich zwycięstw, oczywiście oprócz ich odwagi i patriotyzmu. Dla mnie osobiście fascynujące jest obserwowanie konsekwentnie realizowanych dostaw uzbrojenia i “ochotników” w taki sposób, aby rosyjska żaba gotowała się powoli :-)”.

Ta lawina pochwał jest nieco zdumiewająca, gdyż jeszcze w grudniu 2021 Marek.w napisał notkę “Dlaczego Prezydent Biden jest partaczem” {TUTAJ(link is external)}. Co się zmieniło? Moim zdaniem zmieniła się postawa Rosji oraz Niemiec. Demonstrowana na początku kadencji chęć Bidena wycofania się z Europy, a zwłaszcza katastrofa w Afganistanie przekonała oba te kraje o słabości USA. Putin uznał, że naszedł idealny moment, by zacząć odbudowywać rosyjskie imperium. Jesienią 2021 zaczął gromadzić wojska na granicy Ukrainy oraz wystosował kilka bezczelnych ultimatów pod adresem USA i NATO. W ten sposób wymusił na Bidenie zmianę polityki. “Sleepy Joe” MUSIAŁ się obudzić i zacząć działać. To, co tak wychwala Marek w. – było tego skutkiem.

Marek.w łączy laurkę dla Bidena z atakami na Kaczyńskiego Morawieckiego i polski rząd. Stwierdza:

“Być może najciekawszym pytaniem, ujawniającym stopień zaufania Amerykanów dla poszczególnych ugrupowań, jest czy i komu powiedzieli o nadchodzącej wojnie. Wnioskując ze słynnego Kongresu skrajnie prawicowych partii w Warszawie, jego organizator Prezes Kaczyński jednak nie był poinformowany o niczym. (…) Nic więc dziwnego, że po wybuchu wojny Prezes został odsunięty na boczny tor, zaś jego próby powrotu do “wielkiej Polityki” zakończyły się bolesną klapą. Dopiero gdy to widzimy, zrozumiała staje się dosyć żałosna próba odgrzania Zamachu Smoleńskiego, (…) Sytuacja gdy w środku decydującej dla naszego dalszego bezpieczeństwa wojny z Rosją jedno z kluczowych państw Koalicji Zachodu znajduje się z własnej winy na prostej drodze do załamania gospodarki, w oczywisty sposób musi zajmować Centrum Decyzyjne. W końcu załatwiono już problem z Niemcami i Kanclerz, popłakując po cichu, wypełnia po kolei wymagania Koalicji, w tym zaopatrzenia Ukrainy w ciężki sprzęt o najwyższej jakości. Ponieważ liczyć na patriotyzm Ziobry nie ma sensu, jestem przekonany, że również w Polsce powinno dojść do “korekty” sytuacji politycznej wzorem Izraela i Niemiec. Być może się mylę, ale w trakcie zaciętej wojny Koalicji Zachodu z Rosją zbyt dużo zależy od kondycji i sprawności Polski, aby się przejmowano czyimś Egocentryzmem. Stąd z dużym zainteresowaniem będę oglądał najbliższe wydarzenia na naszej scenie politycznej. Oj, będzie się działo !”.

Nie wiem, na jakiej podstawie Marek.w sądzi, że Biden nie chce mieć nic wspólnego z rządem PiS, a interesuje go tylko prezydent Duda. Uważam to za przejaw chciejstwa autora.

Odsłony: 16

O autorze: elig