Królowa Korony Polski płacze w Moskwie

Rosyjska Prawosławna Cerkiew 6 marca 2022 obchodziła Niedzielę Przebaczenia (Seropustną) ostatnią przed Wielkim Postem. W tym dniu o 8 rano do głównego Chramu Sił Zbrojnych FR na Kubince pod Moskwą przybyła nieustannie wędrująca po kraju Ikona Bogurodzicy Zmiękczającej Serca Zatwardziałe (*). Niemal natychmiast z oczu Świętej Dziewicy popłynęły krwawe łzy. To kolejny przypadek wydzielania miry (ros. mirotoczenia) przez tę Ikonę – poprzednio zjawisko to wystąpiło 12 sierpnia 2000, gdy zatonął atomowy okręt podwodny Kursk z całą 118 osobową załogą. Jednostka weszła do służby z końcem 1994, ale nazwę nadano rok wcześniej dla uczczenia 50 rocznicy bitwy pod Kurskiem (5 lipca – 23 sierpnia 1943) toczonej na północ od Charkowa.

Bogurodzica Zmiękczająca Serca Twarde to w percepcji katolików Matka Boska Bolesna, którą przeszywa 7 mieczów. Co Dziewica chciałaby nam powiedzieć poprzez ten nadzwyczajny znak?  Otóż 6 marca Cerkiew Rosji czci cudowną Ikonę Częstochowskiej Bogurodzicy wybraną na Boską Opiekunkę nie tylko przez rosyjskich monarchistów, ale także przez Strategiczne Lotnictwo Federacji Rosyjskiej, które w Katedrze na Kubince ma także swój ołtarz. Mając na uwadze to co powyżej i toczącą się wojnę na Ukrainie,  zasadnym staje się przypuszczenie, że krwawe łzy na Ikonie Proroctwo Symeona, to druga nazwa Zmiękczającej Serca, oznacza zastosowanie tego rodzaju sił zbrojnych (lotnictwa dalekiego zasięgu) do ataku na ziemie Korony Polski, ponieważ Pani Jasnogórska jest naszą Królową.

Atak nastąpił już tydzień później, 13 marca, w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, gdy salwą 7 samosterujących pocisków Kalibr armia rosyjska powitała legię cudzoziemską gromadzącą się w ośrodku szkoleniowym na zachód od Lwowa, 20 km od granicy państwowej Polski. Obcokrajowcy nie spodziewali się tak gorącego przyjęcia w skądinąd gościnnej Galicji. Było to pierwsze uderzenie po tej historycznej domenie Korony, ale wcale nie oznacza, że ostatnie. Dlaczego Królowa Korony Polski i Opiekunka Strategicznego Lotnictwa Rosji dopuszcza tak ostre działania militarne? Wydaje się, że nie ma innego sposobu na wyrwanie Polaków i pozostałych nacji z pułapki, w którą schwytali ich zaprzysięgli wrogowie Niewiasty Apokaliptycznej. I, o zgrozo, większość naszych braci i sióstr czuje się całkiem dobrze w tej klatce, przywykła już do zniewolenia duchowego i ekonomicznego… a nawet jeszcze doprasza się ściślejszego ograniczenia swobód. W tej sytuacji nasza Miłosierna Królowa, choć jest to dla Niej bardzo bolesne – co przejawia się krwawym płaczem – dopuszcza zbrojne uderzenie na Polskę z powietrza, a faktycznie z Nieba, bo wojna to jeden z instrumentów Bożej Sprawiedliwości i Bożego… Miłosierdzia.

17 marca 2022, św. Gertrudy z Nivelles (**), Opiekunki dusz w pierwszej dobie po śmierci

(*) Ikona Płacząca na Kubince jest napisana w tym właśnie stylu, z takim układem rąk i mieczów (3 +1 +3).

(**) Na idy marcowe, czyli 15 dnia miesiąca, będąc u siebie na podwórku zauważyłem mysz, znieruchomiałem, aby jej nie spłoszyć i móc ją obserwować. Podeszła do mnie, obwąchała oba chodaki, zrobiła wdzięczną stójkę i pobiegła do swoich zajęć. Matka św. Gertrudy to św. Ida! A jeśli jeszcze zauważymy, że świętuje ona razem z Patronem Korony Polski Biskupem Stanisławem 8 maja… Drobny znak, a ile radości.

P.S.

Ku swemu wielkiemu zaskoczeniu, po spisaniu myśli przewodnich tego artykułu, odkryłem, że Cerkiew Rosji wysławia Ikonę Bogurodzicy Zmiękczającej Serca Złe w dniu 26 (13 s. stylu) sierpnia, czyli w tym samym, gdy Polacy obchodzą święto Matki Boskiej Częstochowskiej. (cbdu)

O autorze: Geminiano