Cyfrowa waluta jest na horyzoncie

Mały zapas gotówki, który miałem jako dziecko, nie był duży, ale był mój. Nikt nie wiedział, gdzie on jest, mogłem go wydać według własnego uznania i nikt nie mógł go zabrać jednym kliknięciem. Ale amerykańskie dzieci przyszłości mogą nigdy tego nie doświadczyć.

−∗−

W menu na dziś danie finansowe. Kolejny materiał zwracający uwagę na zapędy globalistów w ramach tzw. ‘Wielkiego Resetu’. Tym razem cyfrowy pieniądz. Jakie konsekwencje może przynieść zupełne odejście od gotówki? O tym w felietonie Bryana Lyncha z serwisu The Organic Prepper.

Zapraszam do lektury.

________***________

 

Cyfrowa waluta jest na horyzoncie

Kiedy byłem młodszy, nigdy nie dostawałem regularnego kieszonkowego, jak niektóre dzieci, które znałem, ale jeśli wypełniałem obowiązki domowe i dobrze radziłem sobie w szkole, od czasu do czasu moi rodzice dawali mi kilka dolców. Mogłem zarobić trochę więcej, wykonując prace dorywcze dla sąsiadów, a w kartkach urodzinowych czy świątecznych zawsze znalazło się kilka banknotów, które oczywiście przychodziły od wróżki zębuszki.

Pamiętam, jak dobrze było nie tylko zarabiać pieniądze, ale mieć je fizycznie. To było inspirujące, móc udać się do mojej „supertajnej” kryjówki (o której moi rodzice wiedzieli, ale nigdy nic o niej nie mówili) i zobaczyć mały zwitek jedynek lub piątek. Było tego ze trzydzieści dolarów.

Kilkadziesiąt lat później pojawiły się czeki, karty debetowe i kredytowe. Dla niektórych osób jest to technicznie forma cyfrowej waluty. Osoba fizycznie nie przenosi gotówki z jednej ręki do drugiej i tak, jest to wygodne. Ale opcja posiadania gotówki jest w tej chwili nadal dostępna.

Wraz z pojawieniem się alternatywnej waluty cyfrowej (takiej jak Bitcoin), nawet Facebook chciał opracować własną formę takowej, a teraz rząd federalny i FED wydają się być coraz bliżej wprowadzenia obowiązkowej waluty cyfrowej.

Zgodnie z raportem CNBC opublikowanym w maju 2021 roku, Rezerwa Federalna [FED] wydała raport w celu zbadania ruchów potrzebnych do emisji waluty cyfrowej przez bank centralny. Prezes banku centralnego, Jerome Powell, nie podał żadnych szczegółów na temat planów ani wdrożenia cyfrowej waluty w USA, w przeciwieństwie do Fed, który „uważnie monitoruje i dostosowuje się” do rozwoju płatności przy pomocy technologii.

Powell dodał, że „skuteczne funkcjonowanie naszej gospodarki wymaga, aby ludzie mieli wiarę i zaufanie nie tylko do dolara, ale także do sieci płatniczych, banków i innych dostawców usług płatniczych, którzy pozwalają na codzienny przepływ pieniędzy”. Powiedział również: „Koncentrujemy się na zapewnieniu bezpiecznego i wydajnego systemu płatności, który zapewnia szerokie korzyści amerykańskim gospodarstwom domowym i firmom, a jednocześnie obejmuje innowacje”.

Co jest nie tak z postępem?

Wydawałoby się, że waluta cyfrowa byłaby kolejnym logicznym krokiem w technologii walutowej. W końcu nasza technologia rozwija się coraz szybciej każdego dnia. Kto chce stać pod latającymi samochodami (ta obietnica nigdy nie została zrealizowana) wymieniając kartki papieru na towary i usługi?

Jak wspomniano wcześniej, wiele osób już korzysta z kart debetowych i kredytowych – cyfrowych sposobów przenoszenia gotówki z jednego miejsca do drugiego – chociaż wiele osób może nie dostrzegać różnicy lub problemu z przejściem na obowiązkową walutę cyfrową. W końcu mogą nadal nosić gotówkę, jeśli chcą. I myślę, że ta wiedza, że możesz nosić gotówkę, nie pozwala ludziom zdać sobie sprawy, że szybko tracą tę możliwość.

Choć waluta cyfrowa może być wygodna, to problemem, jak widzi to wielu preppersów, jest całkowita utrata osobistej kontroli finansowej i możliwości podejmowania decyzji.

Ale czy coś takiego może się zdarzyć?

Osoby, które nie są preppersami lub te, które żywią największe zaufanie do systemu, mają tendencję do zgłaszania uwag, takich jak:

„I tak głównie używasz kart debetowych, więc ośnie co chodzi?” lub „Nie mogą po prostu zabrać twoich pieniędzy lub nałożyć ograniczenia na twoje konto”.

Jednak uczestnicy Konwoju Wolności w Kanadzie właśnie doświadczyli tej taktyki. Dla konwoju, na który przekazaliśmy miliony dolarów, powstała strona GoFundMe. Na żądanie kanadyjskiego sędziego środki te zostały zablokowane.

„Cóż, to była strona GoFundMe, a nie konto osobiste” — powiedzieliby niektórzy. Ale Chrystia Freeland, kanadyjska minister finansów, opublikowała poniższy wpis na swoim koncie na Twitterze:

„Chodzi o podążanie za pieniędzmi. Chodzi o zatrzymanie finansowania tych nielegalnych blokad. Dziś wysyłamy zawiadomienie: jeśli twoja ciężarówka jest używana w tych protestach, twoje konta firmowe zostaną zamrożone”.

Czy czyjeś finanse mogą zostać zamrożone zgodnie z ogólnymi warunkami uprawnień nadzwyczajnych, terroryzmu wewnętrznego, bezpieczeństwa narodowego lub tego, co w przyszłości może zostać uznane za nielegalne?

Myślę, że tak.

Czy to wykracza poza sferę wyobraźni, że:

  • pewnego dnia nie będziesz mógł już kupić jedzenia, ponieważ ktoś uważa, że wyczerpałeś swój przydział na ten tydzień?
    _
  • nie wolno ci kupić książki lub filmu, ponieważ są one uważane za „niedostarczające-wiedzy” [anti-fill-in-the-blank]?
    _
  • ktoś może stwierdzić, że nie potrzebujesz X, Y lub Z, albo że zakwestionuje twoje zakupy, ponieważ dosłownie wszystko będzie śledzone?
    _
  • twoje konta mogą zostać całkowicie zamrożone do czasu dalszej weryfikacji z powodu podejrzanej aktywności lub po prostu nieprzestrzegania sugerowanych wskazówek?

Jeszcze końcowa myśl…

Czy za mojego życia zobaczymy społeczeństwo bezgotówkowe? Nie wiem, ale wydaje się to prawdopodobne. W żadnym wypadku nie jestem guru finansowym (w rzeczywistości jestem dość prostym facetem), ale chociaż idea cyfrowej waluty może dawać pewne korzyści, to ty ich raczej nie odczujesz.

Mały zapas gotówki, który miałem jako dziecko, nie był duży, ale był mój. Nikt nie wiedział, gdzie on jest, mogłem go wydać według własnego uznania i nikt nie mógł go zabrać jednym kliknięciem. Ale amerykańskie dzieci przyszłości mogą nigdy tego nie doświadczyć.

____________

A Digital Currency Is on the Horizon, Bryan Lynch, February 24, 2022

 

Uzupełnienia:

Co się stanie po wprowadzeniu całej populacji do systemu paszportowego?
To nie są paszporty szczepionkowe. To platforma danych. To paszporty dostępu do społeczeństwa. Nie stoi za nimi żaden medyczny powód. “To będzie twój nowy identyfikator za pomocą którego będą cię […]

____________

Jak nas UBI-ją czyli dochód gwarantowany
Państwo mogłoby wykorzystać UBI nie tylko jako instrument kontroli społecznej; mamy wszelkie powody by sądzić, że osoby odpowiedzialne za państwo wykorzystywałyby swoją władzę ze złych pobudek. W menu na dziś […]

____________

Co można przeoczyć gdy rozprasza cię wojna?
W grudniu ubiegłego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła plany „międzynarodowego traktatu o zapobieganiu pandemii i gotowości na wypadek pandemii”. Według strony internetowej Rady Europy utworzono „międzyrządowy organ negocjacyjny”, który […]

____________

To nie wirus, to kontrola
Coraz więcej ludzi dostrzega kłamstwa antywolnościowej lewicy. Te kłamstwa to wszystko, co mają w walce z pragnieniem wolności. Mogą do woli nazywać zwykłych ludzi terrorystami, ale fakty mówią same za […]

____________

Great Reset dla opornych
„Wielki Reset” jest niczym innym jak skoordynowaną kampanią propagandową okrytą płaszczem nieuchronności. (…) Każdy kraj, od Stanów Zjednoczonych po Chiny, musi uczestniczyć w programie, a każda branża, od ropy i […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!