Paszporty szczepień to przeszłość? Ależ skąd!

WHO „przygotowuje bramę” [“setting up a gateway”] umożliwiającą wszystkim 194 państwom członkowskim, w tym Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, stworzenie „elektronicznych świadectw szczepień” z kodem QR, które mogą „być sprawdzane na granicach państwowych”.

−∗−

W menu na dziś danie paszportowe. Jeśli ktoś miał nadzieję, że pewne ‘rozwiązania pandemiczne’ są już za nami, to niestety, ale będzie rozczarowany. Światowa Organizacja Zdrowia kontynuuje działania zmierzające w kierunku przywrócenia międzynarodowych paszportów szczepień. Konflikty militarne to jedno, ale prace nad wprowadzeniem technokratycznego feudalizmu trwają.

Zapraszam do lektury.

__________***__________

Międzynarodowy Paszport Szczepień

 

WHO współpracuje z dużą firmą telekomunikacyjną w celu wprowadzenia globalnych cyfrowych paszportów COVID

Pojawienie się globalnej technologii cyfrowej do rejestrowania i weryfikacji statusu szczepień przeciwko COVID-19, przywołało widmo scentralizowanego mechanizmu identyfikacji, który może na całym świecie prowadzić do systemu kredytu społecznego w stylu chińskim.

Niemiecka firma telekomunikacyjna T-Systems ogłosiła w tym tygodniu, że łączy siły ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) w celu stworzenia globalnych cyfrowych paszportów szczepionek COVID-19. Koncepcji, która kiedyś była wyśmiewana jako teoria spiskowa.

Deutsche Telekom (którego międzynarodowe spółki zależne zajmujące się komunikacją mobilną występują pod marką T-Mobile) ogłosiło zawiązanie partnerstwa w komunikacie prasowym z 23 lutego.

Według korporacji, WHO „przygotowuje bramę” [“setting up a gateway”] umożliwiającą wszystkim 194 państwom członkowskim, w tym Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, stworzenie „elektronicznych świadectw szczepień” z kodem QR, które mogą „być sprawdzane na granicach państwowych”.

co dalej…
Spółka zależna Deutsche Telekom, T-Systems, informuje o kontrakcie na budowę globalnego systemu paszportów szczepień dla WHO https://t.co/lnC7LGeQh9

— DaCon (@_DaCon) 24 lutego 2022 r.

W ogłoszeniu jasno stwierdzono, że certyfikaty cyfrowe nie ulegną likwidacji po tym jak zagrożenia związane z pandemią COVID-19 znikną. Zamiast tego systemy będą „służyły jako standardowa procedura dla innych szczepień, takich jak polio lub żółta febra już po COVID-19”.

Garrett Mehl, kierownik działu Departamentu Zdrowia i Innowacji Cyfrowych WHO, stwierdził, że przejście w kierunku globalnych cyfrowych paszportów szczepień jest konieczne, ponieważ „COVID-19 dotyka wszystkich”.

„Kraje wyjdą z pandemii tylko razem” – przekonywał Mehl. „WHO wspiera zatem państwa członkowskie w budowaniu krajowych i regionalnych sieci zaufania oraz technologii weryfikacji”.

Dyrektor generalny T-Systems, Adel Al-Saleh, powiedział w środowym komunikacie prasowym, że COVID-19 „ma kontrolę nad światem”, ale „[d]gitalizacja utrzymuje świat w ruchu”.

Ta umowa z WHO nie jest nowym obszarem dla firmy T-Systems, która wcześniej opracowała już unijną bramkę [gateway] dla świadectw szczepień (DCC, Digital Covid Certificate), z której korzysta już ponad 60 krajów.

Korporacja ustanowiła również usługę European Federation Gateway Service (EFGS), która „zapewnia, że ​​aplikacje do śledzenia koronawirusa w państwach członkowskich działają ponad granicami”, a także aplikację ostrzegawczą rządu niemieckiego, która zawiera „wiele dodatkowych funkcji, takich jak rejestracja zdarzeń lub uniwersalne przechowywanie certyfikatów”.

Pojawienie się globalnej technologii cyfrowej do rejestrowania i weryfikacji statusu szczepień przeciwko COVID-19, przywołało widmo scentralizowanego mechanizmu identyfikacji, który może na całym świecie prowadzić do systemu kredytu społecznego w stylu chińskim.

Ekspert ds. Chin Reggie Littlejohn, współzałożycielka StopVaxPassports, wskazała, że

„platforma cyfrowa wykorzystywana przez paszporty szczepień może zapewnić taką samą totalitarną funkcjonalność, jak chiński system kredytów społecznych”.

„Chociaż może zacząć się od dostarczania tylko cyfrowych informacji o tym, czy dana osoba jest zaszczepiona, to reszta funkcjonalności chińskiego systemu kredytu społecznego może zostać zintegrowana z systemem „Paszportu Szczepień” w ciągu kilku minut lub godzin” – powiedziała.

Dyrektor Telecoms[.]com Scott Bicheno zamieścił podobne ostrzeżenie w środę, zauważając, że „[ten] system można łatwo dostosować do implementacji innych warunków dla podróży międzynarodowych, umożliwiając w ten sposób działanie globalnego systemu kredytu społecznego”.

____________

WHO partners with large communications company to roll out global digital COVID passports, Ashley Sadler, Feb 24, 2022

 

Uzupełnienia:

Co można przeoczyć gdy rozprasza cię wojna?
W grudniu ubiegłego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła plany „międzynarodowego traktatu o zapobieganiu pandemii i gotowości na wypadek pandemii”. Według strony internetowej Rady Europy utworzono „międzyrządowy organ negocjacyjny”, który […]

____________

Ausweiskontrolle! Czyli bez szczepionki ani rusz?
Niezależnie od tego, czym jest „nowa normalność” podróżowania, szybko przeniesie się ona na codzienne życie. Badacze podejrzewają, że te nowe „paszporty” szybko zostaną rozszerzone na zatrudnienie, edukację, a nawet kupowanie […]

____________

Ausweiskontrolle 2 czyli wracają kenkarty
Perspektywa odmowy podstawowych praw do przemieszczania się i podróżowania osobom, które odmawiają przyjęcia szczepionki z powodów osobistych, religijnych lub medycznych, staje się polem minowym praw człowieka. W menu na dziś […]

____________

Nowa Normalność – to jeszcze nie koniec
Tak, oficjalna narracja w końcu się rozpada, a kult Covidian zaczyna implodować, ale to nie znaczy, że ta walka się skończyła. GloboCap i ich marionetki w rządzie nie zamierzają anulować […]

____________

Życie bez paszportu? C-19 nie tylko w podróży
(…) chociaż aplikacja paszportu szczepień jest dowodem na zaszczepienie się, może nie gwarantować, że ludzie będą bezpiecznie podróżować lub uczestniczyć w wydarzeniach. W menu na dziś pierwsze danie to artykuł […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!