‘W pełni zaszczepieni’ czyli jak dogonić króliczka

Zamiast odnosić się do kogoś jako osoby „w pełni zaszczepionej”, będzie ona teraz określana jako mająca „aktualne” szczepienia, aby odzwierciedlić przekonanie, że ktoś taki otrzymał szczepienia przypominające.

−∗−

W menu na dziś danie rozwojowo-przypominające. Jak nietrudno było się domyślić, ponownie uległa zmianie, a może raczej ‘aktualizacji’, definicja osoby w pełni zaszczepionej. Jakie tym  razem warunki należy spełnić, aby odnaleźć się w nowych kryteriach – o tym felieton Tylera Durdena.

Zapraszam do lektury.

____________***____________

 

Fauci twierdzi, że termin „w pełni zaszczepiony” obejmuje teraz „aktualną” dawkę wzmacniającą [booster]

Kilka tygodni temu dr Anthony Fauci zasugerował, że rząd federalny wkrótce zmieni definicję „w pełni zaszczepionych”, tak aby obejmowała nie tylko dwa oryginalne zastrzyki, ale także co najmniej jedną dawkę przypominającą.

Ale ostatnie sygnały, że dr Fauci zdołał jednak przeforsować ten schemat, pojawiły się we wtorek podczas wykładu w Narodowym Instytucie Zdrowia, gdzie ten dobry lekarz oznajmił, że ​​w miejsce zwrotu „w pełni zaszczepiony” zostanie użyta nowa terminologia. Zamiast odnosić się do kogoś jako osoby „w pełni zaszczepionej”, będzie ona teraz określana jako mająca „aktualne” szczepienia, aby odzwierciedlić przekonanie, że ktoś taki otrzymał szczepienia przypominające.

Używamy teraz terminologii „uaktualnianie szczepień”, a nie tego, co oznacza „w pełni zaszczepiony” – powiedział Fauci podczas wtorkowego wykładu w National Institutes of Health.
W tej chwili optymalna ochrona polega na trzecim zastrzyku mRNA lub drugim zastrzyku J&J”.

Wynika to z wtorkowej decyzji CDC o zmianie ram czasowych dla szczepienia przypominającego przeciw COVID firmy Pfizer-BioNTech, które można teraz podać w ciągu pięciu zamiast sześciu miesięcy, od początkowej serii dwóch dawek. Tymczasem oczekuje się, że podczas spotkania w środę, panel doradczy CDC zaleci dawki uzupełniające [boostery] dla nastolatków.

Według niektórych badań naukowych, szczepionka Pfizera zapewnia 25-krotny wzrost przeciwciał neutralizujących, które zwalczają wariant, podczas gdy booster Moderny powoduje 37-krotny wzrost przeciwciał. Tymczasem dwie dawki szczepionki Johnson & Johnson zmniejszyły liczbę hospitalizacji w RPA o 85%.

Nadal podążamy za bieżącą nauką, która ewoluuje dosłownie każdego dnia. A w miarę rozwoju tej nauki będziemy nadal przeglądać dane i w razie potrzeby aktualizować nasze zalecenia”- powiedziała dyrektor CDC Rochelle Walensky podczas briefingu w Białym Domu 15 grudnia.

Dr Fauci poczynił uwagi na temat nowej terminologii dla osób, które otrzymały wszystkie szczepienia, w odpowiedzi na pytanie o plany Izraela dotyczące podania czwartej dawki.

Musimy dowiedzieć się, jaka jest trwałość ochrony po trzeciej dawce, zanim zaczniemy myśleć o czwartej” – odpowiedział dr Fauci.

Jedyne pytanie jakie brzmi teraz, to kiedy USA dadzą zielone światło dla czwartej dawki (a potem piątej, a potem szóstej), tak jak robi to Izrael…

_______________

Fauci Says ‘Fully Vaccinated’ Now Includes “Up To Date” Boosters, TYLER DURDEN, January 5, 2022

 

Uzupełnienia:

„W pełni zaszczepieni”? Nigdy!
Tak więc trzecia (i może czwarta) dawka jest (rzekomo) spowodowana przez Omicron… ale taki model może ciągnąć się przez wieczność. Aby przejść do piątej, szóstej czy siódmej, wystarczy „odkryć” więcej […]

_______________

“Całkowita porażka” czyli dlaczego wciąż to wstrzykujemy
W zeszłym tygodniu dr Anthony Fauci złożył prawdopodobnie najbardziej obciążające wyznanie w historii szczepionki przeciw Covid. Implikacje jego oświadczenia są tak daleko idące, że ​​wywiad, w którym je wygłosił, może […]

_______________

Po co ci kolejny booster czyli “apel do zaszczepionych”
Każdy z nas — czy to zaszczepiony, czy niezaszczepiony — jest postrzegany przez sprawców tego przestępstwa jako Untermensch, chyba że zgodzimy się na doszczepianie tym ich indukującym patogeny produktem mRNA, […]

_______________

Gotowi na czwartą kolejkę?
Rażąca porażka szczepionki wyziera z każdej strony, a mimo to wiele osób wciąż nie jest w stanie tego rozpoznać. Nie mogą tego dostrzec, ponieważ zostali wystraszeni, a covidowy establishment wyprał […]

_______________

Czy teraz nastąpi koniec?
„Drogi panie Smith, my w CDC pragniemy poinformować, że pozytywny wynik testu PCR na COVID, przeprowadzony wiosną 2020 roku, wprowadzał w błąd. Nie było dowodu na to, że jest pan […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!