Notka noworoczna

Najbardziej optymistycznym rodzajem życzeń z okazji nadchodzącego roku 2022 jest: “Aby rok 2022 nie był gorszy od roku 2021.”. Trudno się temu dziwić. W mediach i blogosferze pełno jest różnych przewidywań co do nadchodzących wydarzeń i wszystkie one są ponure.

Przede wszystkim słabość USA pod wodzą Bidena, a zwłaszcza kompromitacja w Afganistanie, ośmieliła Rosję. Stawia ona ultimatum Zachodowi, gromadząc siły zbrojne na granicy z Ukrainą i grożąc inwazją. Propaganda wojenna osiągnęła szczyty strasząc nie tylko wojną rosyjsko-ukraińską ale i amerykańsko-chińską o Tajwan. Właściwie tylko Coryllus próbuje się jej przeciwstawiać. Bartosiak z Zychowiczem napisali nawet książkę na temat nadchodzącej, ich zdaniem, wojny. Jak na razie “walkę z pandemią” wygrywa wirus.

Rosja stosuje wobec Europy Zachodniej szantaż gazowy doprowadzając do wielokrotnego wzrostu cen gazu i energii, co nakręciło inflację na całym świecie, a wiec i w Polsce. Sytuacja międzynarodowa naszego kraju pogarsza się wciąż. USA stawiają na Niemcy, te z kolei forsują plany federacji europejskiej pod swoim przewodnictwem, a Komisja Europejska blokuje nam fundusze. Nawet Białoruś i Czechy nam brużdżą. “Totalna opozycja” uprawia zaś jawnie antypolską politykę.

Pomimo tych wszystkich kłopotów ja ciągle mam nadzieję, iż nie będzie tak źle. Życzę więc wszystkim Czytelnikom, Blogerom, Komentatorom i Adminom pomyślnego i szczęśliwego Nowego Roku 2022. Niech się Wam darzy!!!

O autorze: elig