Rok 2021 – rokiem zwycięstwa wirusa

“Wojna z pandemią” jak na razie jest przegrana. Wirus robi co chce. Pisałam o tym w notce “Ponad 140 tys. Polaków zmarło nadaremnie” {TUTAJ}. Rok temu ogłoszono powstanie szczepionek przeciwko COVID. Obiecywano, że będą one w 95% skuteczne. Szybko okazało się to złudzeniem. Ochrona dawana przez szczepienia trwa co najwyżej przez pół roku. Zaczęto więc propagować trzecią, “przypominającą” dawkę szczepionki. Ona jednak daje podobno odporność na trzy miesiące. W Izraelu zaczęto już szczepić czwartą dawką.

Co więcej, im większy procent populacji jest zaszczepiony – tym więcej zakażeń COVID-em. Holandia , Austria i Niemcy zaczęły znowu stosować lockdowny mimo ich nieskuteczności. Jak dotąd wszelkie metody walki z wirusem okazały się nieskuteczne. Przedwczoraj [20.12.2021] Jerzy Karwelis napisał {TUTAJ(link is external)}:

“Mamy rekord. Otóż dochodzimy do miliona Polaków na kwarantannie. Dwa razy tyle, co w zeszłym roku o tej porze. Ja myślałem, że oni z tym odejściem od lockdownu to na poważnie, a my lockdown pełzający, ukryty pod płaszczykiem kwarantanny. Zasady są kuriozalne, głównie pochodzące z nadmiernego testowania, szczególnie popularnego wśród zleceń lekarskich na testowanie objawowych nieszczepionych. Tym procederem zajmiemy się szczegółowo później, ale powoduje on domina kwarantann, szczególnie wśród dzieci. A te jak wiadomo są pośrednim ogniwem lockdownowym, bo natychmiast aresztują jednego rodzica, a jak maja pozytywny wynik, to i całą rodzinę. Przebijamy nawet zeszłoroczne piki kwarantannowe.”.

Dziś natomiast mamy rekord zgonów – 775 w ciągu doby. Skoro szczepienia zawiodły to wydaje się, że możemy pokładać nadzieję tylko w nowym wariancie wirusa – tzw. omikronie. Jego objawy przypominają zwykłe przeziębienie, ale jest cztery razy bardziej zaraźliwy. Pojawił się półtora miesiąca temu w Południowej Afryce. Ostatnie dane z tego kraju wskazują na to, że omikron powoduje o 80% mniej ciężkich powikłań i zgonów niż inne rodzaje wirusa. Jeśli omikron wyprze pozostałe warianty wirusa to pandemia stanie się niegroźna. Mam nadzieję, iż tak będzie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2021 życzę Czytelnikom, Blogerom, Komentatorom i Adminom zdrowia i szczęścia. Wszystkiego najlepszego!!!

O autorze: elig