‘Nie mam nic do ukrycia’ czyli kiepska wymówka

Dobrym początkiem może być skupienie się na wolności. Musimy zacząć od uznania, że twierdzenie, iż „nie masz nic do ukrycia” jest kiepską wymówką, by usprawiedliwić oddanie swojej wolności tym, których mało obchodzisz.

−∗−

W menu na dziś danie dezawuujące. ‘Nie mam nic do ukrycia‘ to często słyszany slogan. To frazes, którym niektórzy próbują zracjonalizować swoją niechęć do oporu wobec coraz większego ataku na nasze swobody. Jak złudne jest to postępowanie, o tym felieton Bruce’a Wildsa.

Zapraszam do lektury.

__________________________***__________________________

 

_
‘Nie mam nic do ukrycia’ – kiepska wymówka uzasadniająca inwigilację

Wiele osób twierdzi, że nie ma nic do ukrycia i wykorzystuje to jako powód, dla którego nie sprzeciwia się rozszerzającej się sieci inwigilacji, która jest nad nimi tkana. Ci ludzie ignorują fakt, że rezygnujemy z naszego prawa do wolności, kiedy jako społeczeństwo idziemy tą ścieżką. Rzeczywistość jest taka, że kiedy ktoś wie o tobie wszystko i zna twoje najskrytsze myśli, zyskuje nad tobą ogromną władzę. Wiąże się to bezpośrednio z możliwością kontrolowania ciebie.

W ten weekend będąc na krótkiej wycieczce natknąłem się na kilka irytujących przykładów działań rządu, który ‘mąci wodę’ i czyni nasze życie trudniejszym i jeszcze bardziej ogranicza swobody. Obejmuje to np. przekształcenie części systemu międzystanowego w płatną drogę, a następnie nieprzyjmowanie gotówki jako płatności i nadzór przepisów ruchu drogowego przez tak zwane „egzekwowanie zdjęć” [photo enforcement – system fotoradarów i kamer -tłum.]. Podczas gdy wiele stanów w pewnym zakresie stosuje kamery do egzekwowania przepisów ruchu drogowego, praktyka ta pozostaje jednak bardzo kontrowersyjna. Niezależnie od tego, czy jest to uwzględnione w koncepcji zautomatyzowania pracy, usprawnienia systemu, czy udaremnienia fałszerstwa lub prania pieniędzy, może to skomplikować nasze życie. Technologia nie jest darem wolności jak wielu zdaje się myśleć. Można powiedzieć, że jesteśmy zamknięci w pudełkach i wiele z naszych swobód nie jest zachowanych.

Poniższe zdjęcie jest jednym z wielu, które pojawiły się podczas wyszukiwania zdjęć przedstawiających ludzi powstających i walczących. Pomysł sprzeciwu wobec nowych zasad i nakazów nakładanych na nas jest sprzeczny z ideą, że wszyscy powinniśmy starać się postępować zgodnie z tym, co nam każą. Niektórzy ludzie nawet sugerowali i twierdzili, że ci, którzy opierają się zmianom mającym nam sprzyjać, powinni być nazywani terrorystami.

‘… ale wciąż możemy sprawić by usłyszano nasze głosy’ – Niektórzy ludzie wciąż pozostają optymistami

_
To drastycznie wzmogło strach przed swobodnym wypowiadaniem się, które stanowiło niegdyś podstawę wolnego społeczeństwa. Im więcej wiem i dowiaduję się, tym bardziej jestem zbulwersowany kierunkiem, w jakim społeczeństwo podąża. Zamiast czynić nas bardziej wolnymi, nowoczesne społeczeństwo powoli zaciska i ogranicza nasze prawo do życia bez restrykcji i z minimalnymi barierami blokującymi naszą zdolność do, powiedzmy, „swobodnego poruszania się po kabinie”.

Doszło to do punktu, w którym nasz rząd uważa, że ​​powinien dostarczać osobom biednym i ubogim darmowe komputery i internet, aby wyrównać szanse. To z kolei zmusza resztę z nas do podążania w kierunku bycia „podłączonym” lub stania się wykluczonym. Oczywiście bycie podłączonym oznacza, że ​​Wielki Brat może łatwiej obserwować każdy twój ruch i pozwala tym, którzy mają władzę, sprawować większą kontrolę nad tymi, którzy są pod ich czujnym okiem.

Liczba sił i środków ograniczających wolność rośnie. Wprowadzono nowy projekt ustawy, który w szczególności zakazuje lotów wszystkim osobom niezaszczepionym lub tylko po jednej dawce. HR 4980 [ustawa], która została opublikowana na stronach Kongresu, zobowiązuje Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego do zagwarantowania, że każda osoba podróżująca samolotem, który startuje lub ląduje na lotnisku w Stanach Zjednoczonych lub na terytorium Stanów Zjednoczonych, jest w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19.

Dzieje się to w czasie, gdy wiele mediów głównego nurtu domaga się większych ograniczeń w przemieszczaniu się osób niezaszczepionych. Zbiega się to również z innymi wydarzeniami mającymi miejsce podczas pandemii, z udziałem dronów wyposażonych w czujniki termooptyczne i sztuczną inteligencję do wykrywania, czy dana osoba ma gorączkę. Według RT News ta technologia o iście dystopijnym rodowodzie, została wdrożona na włoskich plażach. Lokalne włoskie media donoszą, że takie „drony medyczne” będą unosić się nad plażami Ostii, dzielnicy Rzymu, wykorzystując czujniki termooptyczne do pomiaru temperatury osób na brzegu, aby określić, czy mogą być zakażeni COVID-19.

Urzędnicy zaprzeczyli, by program pilotażowy, który miał się rozpocząć, był częścią próby polowania na zainfekowanych odwiedzających plażę. Owijając to w znane „to wszystko się dzieje, dla większego dobra” Marta Branca, szefowa urzędu zdrowia publicznego obejmującego stolicę Włoch, powiedziała: „To tylko sposób na upewnienie się, że choroba lub wypadek na plaży lub na morzu jest natychmiast wykrywany i w działaniach ratowniczych nie traci się ani chwili”. Chociaż nie wiemy, czy dron miał oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, urzędnicy obiecali szanować prywatność.

W niedawnym artykule napisanym przez CJ Hopkinsa w The Consent Factory, scharakteryzował on tak zwaną „Nową Normalność” jako „globalny totalitarny ruch ideologiczny”. Twierdzi, że coraz więcej ludzi dostrzega czym to jest. Nie „szaleństwem” czy „nadmierną reakcją”, ale w rzeczywistości nową formą totalitaryzmu – zglobalizowaną, spatologizowaną, odpolitycznioną formą, która jest systematycznie realizowana pod przykrywką „ochrony zdrowia publicznego”.

Problem, przed którym teraz stoimy, polega na tym, jak zamknąć puszkę Pandory, która została otwarta? Dobrym początkiem może być skupienie się na wolności. Musimy zacząć od uznania, że twierdzenie, iż „nie masz nic do ukrycia” jest kiepską wymówką, by usprawiedliwić oddanie swojej wolności tym, których mało obchodzisz. Latające drony z optyką termiczną lub rozpoznawaniem twarzy wspomaganym sztuczną inteligencją są po prostu częścią rozrastającego się państwa nadzoru, z czym mamy do czynienia na całym świecie.

Co sprawia, że jest to jeszcze większym atakiem na naszą wolność jest to, o czym wielu nie wie, że my za to płacimy. Mówiąc o władzy absolutnej, wyobraź sobie potencjał kontrolowania ludzi włącznie z ich najprostszymi poczynaniami. Poniższy film, zamieszczony na YouTube, o tym dlaczego ludzie nienawidzą Jeffa Bezosa, odkrywa tajniki ogromnej sieci nadzoru Amazon, począwszy od około 11:55. To pokazuje, jak wszechobecna stała się ta sieć szpiegowska.Media głównego nurtu nadal warunkują ludzi, aby zaakceptowali inwigilację publiczną i państwo Wielkiego Brata pod przykrywką COVID lub ‘większego dobra’. Pieniądze z podatków były i nadal są przekierowywane z ważniejszych miejsc, aby finansować szpiegowanie niewinnych i odwracanie uwagi od winnych. Stworzyło to scenariusz, w którym pętla będzie dalej zaciskała się na szyi ludzkości. Musimy traktować wszystkie drobne zmiany, jakie napotykamy w ciągu dnia, jako część uprawnień do osłabiania zarówno naszej wolności, jak i naszej zdolności do obrony naszych praw.

_____________________

Tłumaczenie za:

“Nothing To Hide” – A Poor Excuse To Justify Surveillance, Tyler Durden, Tuesday, Sep 07, 2021

Artykuł źródłowy:

Advancing Time: “Nothing To Hide,” A Poor Excuse To Justify Surveillance, Bruce Wilds, September 6, 2021

 

Uzupełnienia:

Wszystko dla naszego dobra czyli tyrania szczerze praktykowana
Pytanie brzmi: dlaczego traktuje się nas jak głupie dzieci, które nie mogą tak po prostu wybrać, ale muszą zrobić sobie „szczepienie”, a następnie dostać „zielone przepustki” na podróż, pracę […]

_____________________

Nie poddam się…
W Nowym Jorku, Kalifornii, Australii itp. ludzie zezwolili rządowi na taką kontrolę nad swoim codziennym życiem, że muszą prosić go o pozwolenie na kontrolowanie własnych ciał, swobodne poruszanie się, praktykowanie […]

_____________________

“Niech ktoś coś z tym zrobi!”
Pewnego razu powiedziano nam, że szczepionka zakończy to wszystko, jednak ograniczenia pozostają w dużej mierze bez zmian. Pozostaje ci przekonanie, że nic już tego nie naprawi. Pozbawiony nadziei na sprzeciw, […]

_____________________

Tyrania – warunkowanie i kontrola behawioralna
Żadna „normalność” nie będzie już nigdy możliwa, dopóki zbiorowy indywidualny bunt przeciwko tej tyranii nie stanie się wspólnym rdzeniem naszego społeczeństwa. Jaka będzie nasza przyszłość bez tej aktywnej zmiany postaw […]

_____________________

Granice akceptacji
Ale teraz zadajmy bardziej istotne pytanie. Z racji tego, że można zapobiegać zgonom powodowanym interwencją medyczną, jeśli okaże się ona szkodliwa, po prostu zaprzestając jej stosowania: to ile zgonów spowodowanych […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!