Nowa Normalność – droga do totalitaryzmu

Obserwowaliśmy, jak Nowa Normalność przekształciła nasze społeczeństwa w paranoidalne, patologiczne, autorytarne dystopie, w których ludzie muszą teraz pokazać swoje „dokumenty”, aby obejrzeć film lub wypić filiżankę kawy i publicznie pokazać swój ideologiczny konformizm, aby wejść do supermarketu i kupić artykuły spożywcze.

− ∗ −

W menu na dziś danie podsumowująco – dystopijne. CJ Hopkins o znakach nadchodzących zmian. Znakach, które wszyscy widzieli. O tym jak 17 miesięcy Nowej Normalności całkowicie wywróciło naszą rzeczywistość i że czas uświadamiania dobiegł już końca. Teraz jest czas decyzji i wyboru, po której stronie barykady staniemy.

Zapraszam do lektury.

__________________________***__________________________

 

Droga do totalitaryzmu

Ludzie mogą sobie wmawiać, że nie widzieli, dokąd zmierzały sprawy przez ostatnie 17 miesięcy. Ale widzieli. Po drodze widzieli wszystkie znaki. Wszystkie znaki były napisane dużymi, pogrubionymi literami, niektóre strasznie wyglądającym pismem germańskim. One mówią:

„TO JEST DROGA DO TOTALITARYZMU”.

Nie będę wam na nowo pokazywać tych wszystkich znaków. Ludzie tacy jak ja zwracają na nie uwagę i czytają je na głos już od 17 miesięcy. Każdy, kto cokolwiek wie o historii totalitaryzmu, o tym, jak stopniowo przekształca on społeczeństwo w monstrualne lustrzane odbicie samego siebie, od początku wiedział, czym jest „Nowa Normalność”, a my krzyczymy o tym z dachów.

Obserwowaliśmy, jak Nowa Normalność przekształciła nasze społeczeństwa w paranoidalne, patologiczne, autorytarne dystopie, w których ludzie muszą teraz pokazać swoje „dokumenty”, aby obejrzeć film lub wypić filiżankę kawy i publicznie pokazać swój ideologiczny konformizm, aby wejść do supermarketu i kupić artykuły spożywcze.

Obserwowaliśmy, jak Nowa Normalność przekształciła większość mas w ogarnięte nienawiścią, histeryczne tłumy, które otwarcie prześladują „Niezaszczepionych”, oficjalnych „Untermenschen” ideologii Nowej Normalności.

Obserwowaliśmy, jak Nowa Normalność zrobiła dokładnie to, co zrobił przed nią każdy ruch totalitarny w historii, gwoli ścisłości. Zwracaliśmy na to uwagę na każdym kroku. Nie zamierzam tego wszystkiego powtarzać ponownie.

Zamierzam jednak udokumentować, gdzie jesteśmy w tej chwili i jak się tu znaleźliśmy… dla porządku, aby ludzie, którzy później wam powiedzą, że oni „nie mieli pojęcia, dokąd jechały te pociągi”, zrozumieli, dlaczego my już im nie ufamy i dlaczego uważamy ich za tchórzy i kolaborantów lub jeszcze gorzej.

Tak, to trudne, ale to nie jest gra. To nie jest po prostu różnica zdań. Globalny kapitalistyczny establishment rządzący wdraża nową, bardziej otwarcie totalitarną strukturę społeczeństwa i metodę rządzenia. Odwołują nasze prawa konstytucyjne i prawa człowieka, przenosząc władzę z suwerennych rządów i instytucji demokratycznych do nieodpowiedzialnych globalnych podmiotów, które nie są wierne żadnemu narodowi ani jego obywatelom.

To się dzieje… właśnie teraz. To nie jest program telewizyjny. To się naprawdę dzieje.

Czas na to by ludzie „przebudzili się” jest już za nami. W tym momencie albo przyłączasz się do walki o zachowanie tego, co zostało z tych praw i tej suwerenności, albo poddajesz się „Nowej Normalności”, globalnemu kapitalistycznemu totalitaryzmowi. Raczej nie obchodzi mnie, co sądzisz o wirusie, jego zmutowanych wariantach lub eksperymentalnych „szczepionkach”. To nie jest abstrakcyjny spór o „naukę”. To walka… walka polityczna, ideologiczna. Z jednej strony demokracja, z drugiej totalitaryzm. Zdecyduj się co wybierasz i żyj z tym.

W każdym razie, oto gdzie jesteśmy w tej chwili i jak tu dotarliśmy. Tak tylko z grubsza.

Jest sierpień 2021r. Niemcy oficjalnie zakazały demonstracji przeciwko oficjalnej ideologii „Nowej Normalności”. Inne zgromadzenia publiczne, takie jak demonstracja Christopher Street Day (na zdjęciu poniżej), tydzień temu, są nadal dozwolone. Zakazanie opozycji politycznej jest klasyczną cechą systemów totalitarnych. Jest to również klasyczny ruch władz niemieckich, który da im pretekst, którego potrzebują, aby jutro napuścić oddziały zbirów Nowej Normalności na demonstrantów.

Photo: Christopher Street Day demo, Der Tagesspiegel

 

W Australii wojsko zostało rozmieszczone w celu wymuszenia całkowitego podporządkowania dekretom rządowym… lockdownom, obowiązkowymi rytuałami posłuszeństwa publicznego itp. Innymi słowy, jest to de facto stan wojenny. To kolejna klasyczna cecha systemów totalitarnych.

We Francji właściciele restauracji i innych firm, którzy obsłużą „Niezaszczepionych”, będą teraz więzieni, podobnie jak oczywiście sami „Niezaszczepieni”. Robienie kozła ofiarnego, demonizowanie i segregowanie „niezaszczepionych” ma miejsce w krajach na całym świecie. Francja to tylko skrajny przykład. Robienie kozła ofiarnego, odczłowieczanie i segregowanie mniejszości — zwłaszcza politycznych przeciwników reżimu — to kolejna klasyczna cecha systemów totalitarnych.

W Wielkiej Brytanii, Włoszech, Grecji i wielu innych krajach na całym świecie również wprowadza się ten pseudomedyczny system segregacji społecznej, aby podzielić społeczeństwa na „dobrych ludzi” (tj. uległych) i „złych” (tj. niepodporządkowanych). „Dobrzy ludzie” otrzymują licencję i są zachęcani przez władze i korporacyjne media do wylania swojej wściekłości na „Niezaszczepionych”, do żądania naszej segregacji w obozach internowania, do otwartych gróźb okrutnego mordowania nas. To także cecha systemów totalitarnych.

I w tym miejscu właśnie jesteśmy, moi drodzy.

Nie dotarliśmy tu z dnia na dzień. Oto tylko kilka niewątpliwych znaków na drodze do totalitaryzmu, na które zwróciłem uwagę w ciągu ostatnich 17 miesięcy.

[w nawiasach podano tłumaczenia ukazujące się na łamach Portalu – tłum.]

czerwiec 2020 … The New (Pathologized) Totalitarianism.

sierpień 2020 … The Invasion of the New Normals.

październik 2020 … The Covidian Cult. [obszerne fragmenty tłumaczone tutaj]

listopad 2020 … The Germans Are Back! [Spytajcie Niemców czyli… oni wrócili]

marzec 2021 … The New Normal (Phase 2). [Nowa Normalność – faza druga]

marzec 2021 … The “Unvaccinated” Question. [Endlösung czyli ostateczne rozwiązanie (kwestii niezaszczepionych)]

maj 2021 … The Criminalization of Dissent.

czerwiec 2021 … Manufacturing New Normal “Reality“. [Nowa Normalność – wymiana „rzeczywistości”]

A teraz, proszę bardzo. Oto dokąd zmierzaliśmy przez cały czas. Wyraźnie, bezbłędnie zmierzaliśmy… wprost ku Nadciągającej Burzy [tłum. autom.], a może nawet ku globalnej wojnie domowej. To jeszcze nie koniec drogi do totalitaryzmu, ale jestem prawie pewien, że jesteśmy na ostatniej prostej. Można odnieść wrażenie, że wszystko stanie się brzydkie. Bardzo brzydkie. Niezwykle brzydkie. Ci z nas, którzy walczą o zachowanie naszych praw i niektórych podstawowych przejawów demokracji, mają przewagę liczebną, ale nie mieliśmy jeszcze ostatniego słowa… a są nas miliony i nie śpimy.

Więc wybierz stronę po której się opowiesz, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Ale zanim to zrobisz, może spójrz wstecz na historię systemów totalitarnych, które z jakichś powodów wydają się nigdy nie działać na rzecz totalniaków, przynajmniej nie na dłuższą metę. Nie jestem zawodowym filozofem ani nic z tych rzeczy, ale podejrzewam, że może to mieć coś wspólnego z niegasnącym pragnieniem wolności niektórych ludzi i naszą chęcią do walki o nią, czasem na śmierć i życie.

Zdaje się, że nadeszły właśnie takie czasy.

Przepraszam, że jadę po całości jak w „Braveheart”, ale szykuję się na to, jak jutro zdemolują mnie g…..ne oddziały zbirów Nowej Normalności, więc jestem trochę… no wiesz, ździebko emocjonalny.

Poważnie, wybierz stronę… teraz… albo ktoś wybierze ją za ciebie.

The Road to Totalitarianism, CJ Hopkins, July 31, 2021

 

Uzupełnienia:

Ignorancja i strach czy świadomość i bunt?

Tyrania totalna czyli każdy będzie celem

Nikt nie zostanie oszczędzony

Dystopia czyli nowe szaty komuny

Teraz albo nigdy czyli czas na coś mocniejszego

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!