Bóg i szatan

Niektórzy uważają, że szatan jest liberałem, bo jego głównych hasłem jest: „nie będziesz służył”. Szatan jakoby podjudza ludzi do nieposłuszeństwa władzy, dąży do obalenia porządku społecznego, kusi człowieka do wolności, mówi: „w przeciwieństwie do Boga, który was ogranicza przykazaniami, ja daje wam wolność”, Szatan głosi jakoby hasło: „Róbta co chceta”, mówi: „możesz wybrać, co chcesz, wszystko jedno co wybierzesz”.

Nie zgadzam się z tym. Moim zdaniem to Bóg daje nam wolność, a nie szatan. Bóg daje nam wolność, bo mówi: nie kradnij i nie zabijaj, a zatem nie odbieraj innym wolności, pozwól im korzystać ze swojej wolności, czyli swojego ciała i własności. Na mocy boskich przykazań żaden człowiek nie może ingerować w wolność innego człowieka, dzięki temu każdy ma maksimum wolności, jaką można uzyskać.

A szatan na odwrót – kusi do łamania wszelkich zasad, mówi: wolno kraść i zabijać, a zatem zniewalać – namawia, by jedni ludzie odbierali wolność innym, byśmy się nawzajem okradali, opodatkowali, ograniczali, zabijali, byśmy innymi władali, zniewalali ich. Nie ma żadnej wolności, gdy można kraść i zabijać.

Bóg dał nam wolność i swobodę, dał nam wolną wolę, dał nam przyrodę i pozwolił jej używać (ale nie nadużywać), uczynił nas właścicielami samych siebie i dóbr, które używamy, dał przykazania nakazujące uszanować taką samą wolność innych. Szatan tymczasem stworzył państwo, które przemocą zbiera daniny, które hoduje nas jak bydło, które może wszystko, może kraść i zabijać, które służy wojnom i grabieżom, dzięki któremu można łamać dowolne wolności i ustanawiać miliony dowolnie bzdurnych zakazów i nakazów – i dla niepoznaki nazwał je liberalną demokracją, byśmy myśleli, że jesteśmy wolni. To szatan pozamykał nam biznesy i oznakował maseczkami, a Bóg dał nam naturalną odporność.

To Bóg jest liberałem a szatan zamordystą.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

O autorze: GPS

Jeśli zechcesz dać znak, że cenisz moje notki, to proszę o przelew złotówki: Grzegorz Świderski, konto: 89 1140 2004 0000 3602 8209 1248, lub BLIK na telefon: 603112486, lub z zagranicy: paypal.me/gps1965 Myślę, polemizuję, argumentuję, dyskutuję, rozważam, analizuję, teoretyzuję, dociekam, politykuję, prowokuję, spekuluję, filozofuję. Jestem agnostykiem, paleolibertarianinem, grafomanem, żeglarzem i trajkkarzem. Z wykształcenia jestem informatykiem. Notki piszę w Internecie od lat 90-tych XX wieku głównie dla moich odległych potomków. Ale i dla Ciebie też, drogi Czytelniku. Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy publikowaniu w innych miejscach dołączyć na końcu odnośnik do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana. Stałych czytelników zapraszam na grilla na działkę w centrum Warszawy. Prywatnie najlepiej kontaktować się ze mną przez Telegram: t.me/gps65 By śledzić na bieżąco moje notki, można się zapisać na mój kanał na Telegramie: t.me/KanalBlogeraGPS