“Piątka dla szczepień” czyli o co pytać 2

(…)żadna ze szczepionek nie została jeszcze poddana odpowiednim testom. W przypadku wielu z nich całkowicie pominięto wczesne etapy badań, a późne badania na ludziach albo nie zostały zrecenzowane, albo nie opublikowano odpowiednich danych, albo [badania] nie zakończą się do 2023r. lub zostały przerwane po „poważnych niekorzystnych skutkach”.

W menu na dziś swoista ‘5tka dla szczepień’ czyli kontynuacja artykułu z grudnia, tego samego autora, stawiającego kolejne pięć gorących pytań dotyczących szczepień. Polecam również artykuły uzupełniające pod tekstem.

Zapraszam do lektury.

_________________________________***_________________________________

5 pytań, które możesz zadać swoim znajomym, którzy planują przyjąć szczepionkę covid

Wielu z nas ma przyjaciół lub rodzinę, którzy planują zaszczepić się. Może naprawdę wierzą, że są w niebezpieczeństwie. Może myślą, że lepiej się zabezpieczyć niż później żałować. Może po prostu chcą znowu iść do pubu.

Jeśli znasz kogoś, kto planuje zaszczepić się przeciwko Covid-19, zadaj im te pięć pytań. Upewnij się, że dokładnie rozumieją, o co [się -tłum.] proszą.

1. Czy wiesz, że NIGDY nie szczepiliśmy skutecznie przeciwko ŻADNEMU koronawirusowi?

Nigdy nie opracowano żadnej skutecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Naukowcy od lat próbują opracować szczepionkę SARS i MERS, wciąż nie mając się czym pochwalić. W rzeczywistości niektóre z nieudanych szczepionek SARS tak naprawdę spowodowały nadwrażliwość na wirusa SARS. Oznacza to, że zaszczepione myszy mogą potencjalnie zachorować na chorobę ciężej niż myszy nieszczepione.

2. Czy wiesz, że pełne opracowanie szczepionki zajmuje zwykle 5–10 lat?

Rozwój szczepionki to powolny i pracochłonny proces. Zwykle opracowanie, testy i ostateczne zatwierdzenie do użytku publicznego zajmuje wiele lat. Wszystkie dotychczasowe szczepionki przeciwko covid zostały opracowane i zatwierdzone w mniej niż rok.

Podczas gdy media szybko oferują TONĘ poradników „wyjaśniających”, które wymieniają „przewidywanie, ciężką pracę i powodzenie” jako powody, dla których otrzymaliśmy szczepionkę covid tak szybko „bez chodzenia na skróty”, to wszystkie pomijają kluczowe informacje.

Mianowicie takie, że żadna ze szczepionek nie została jeszcze poddana odpowiednim testom. W przypadku wielu z nich całkowicie pominięto wczesne etapy badań, a późne badania na ludziach albo nie zostały zrecenzowane, albo nie opublikowano odpowiednich danych, albo [badania] nie zakończą się do 2023r. lub zostały przerwane po „poważnych niekorzystnych skutkach”.

3. Czy wiesz, że „szczepionka” przeciw covid jest oparta na nowej technologii, która nigdy wcześniej nie została zatwierdzona do stosowania u ludzi?

Podczas gdy tradycyjne szczepionki działają, wystawiając organizm na działanie osłabionego szczepu mikroorganizmu odpowiedzialnego za wywołanie choroby, te nowe szczepionki covid są szczepionkami mRNA.

Szczepionki mRNA (informacyjny/matrycowy kwas rybonukleinowy) teoretycznie działają poprzez wstrzyknięcie wirusowego mRNA do organizmu, gdzie replikuje się wewnątrz komórek i zachęca organizm do rozpoznawania i wytwarzania antygenów S białek wirusa. Są przedmiotem badań od lat 90., ale przed 2020r. żadna szczepionka mRNA nie została zatwierdzona do użytku.

4. Czy wiesz, że firmy farmaceutyczne nie mogą zostać pozwane, jeśli szczepionka kogoś okalecza lub zabija?

Wiosną 2020 roku wiele rządów na całym świecie przyznało producentom szczepionek immunitet od odpowiedzialności cywilnej, powołując się na istniejące przepisy lub tworząc nowe.

Amerykańska ustawa o gotowości na wypadek sytuacji nadzwyczajnych Public Readiness and Emergency Preparedness Act (PREP) przyznaje taki immunitet co najmniej do 2024r.

To samo dotyczy unijnych przepisów dotyczących licencjonowania produktów. Istnieją doniesienia o klauzulach poufności w umowach podpisanych przez UE z producentami szczepionek.

Wielka Brytania poszła nawet dalej, przyznając rządowi i wszystkim jego pracownikom stałą ochronę z tytułu roszczeń za szkody wyrządzone podczas leczenia pacjenta z powodu covid-19 lub „podejrzenia o covid-19”.

5. Czy wiesz, że 99,8% ludzi przeżywa covid-19?

Współczynnik śmiertelności w przypadku zakażenia Sars-Cov-2 był kością niezgody od miesięcy, ale z pewnością jest znacznie niższy niż przewidywano we wszystkich początkowych modelach.

Pierwotnie był znacznie zawyżony, a WHO przyjęła wartość 3,4%.

Późniejsze badania wykazały, że jest on znacznie niższy, w niektórych przypadkach nawet niższy niż 0,1%. Raport opublikowany w październiku we własnym biuletynie badawczym WHO, w którym stwierdzono, że współczynnik CFR wynosi 0,23% „lub być może znacząco niższy”.

Oznacza to, że nawet według WHO co najmniej 99,77% osób zakażonych wirusem przeżyje.

*

Zadaj znajomym te pytania. Udziel im szczegółowych odpowiedzi.

Jest to pospiesznie przygotowana i niesprawdzona szczepionka, wykonana przy użyciu bezprecedensowej technologii, bez możliwości odwołania się do prawa, gdyby zaszkodziła, po to, aby leczyć wirusa, zakażenie którym 99,8% ludzi przeżyje.

Tak więc pytanie, które naprawdę ma znaczenie, brzmi: Czy naprawdę chcesz lub musisz podjąć takie ryzyko?

5 questions to ask your friends who plan to get the Covid vaccine, Kit Knightly, Feb 15, 2021

________________________

Uzupełnienia:

Instrukcja C-19 czyli o co pytać

C-19. Czy jest bezpiecznie?

Monitoring Legislacji – Tzw. ustawa o dobrym samarytaninie

Wskaźnik śmiertelności przypadków – Case fatality rate (CFR)

mRNA, informacyjny RNA, matrycowy RNA, przekaźnikowy RNA

Public Readiness and Emergency Preparedness Act

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!