Czy jesteście gotowi na (ideologiczną) wojnę totalną?

Witamy w 2021 roku! (…) Jestem gotowy na totalną wojnę ideologiczną… wojnę ideologiczną bardziej totalną i radykalną niż cokolwiek, co mogę sobie wyobrazić!

W menu na dziś danie wprost z klawiatury CJ Hopkinsa. Oczywiście na temat rajdu na Kapitol i obecnej sytuacji politycznej w USA. Jak zwykle przypominam o lekko humorystycznym charakterze felietonów autora.

Zapraszam do lektury.

________________________***________________________

Witamy w 2021 roku! Jeśli ostatni tydzień był jakąś wskazówką, to będzie to bardzo ekscytujący rok. Będzie to rok, w którym GloboCap przypomni każdemu, kto faktycznie rządzi i przywraca „normalność” na całym świecie, a przynajmniej próbuje przywrócić „normalność”, „Nową Normalność” lub „Wielki Normalny Reset”, lub „Nową normalną wojnę z terroryzmem wewnętrznym”… lub jakkolwiek ostatecznie zdecydują się to nazwać.

W każdym razie, jakkolwiek to nazwą, GloboCap jest skończony pogrywając sobie w kulki. Dobrze im szło z tymi „populistycznym” bredniami, które trwały przez ostatnie cztery lata. Tak, zgadza się, impreza się skończyła, wy wspierani przez Rosję terroryści białej supremacji! Kochający Trumpa, antymaseczkowi zabójcy babci! Wy antyszczepionkowcy, wyznawcy teorii spiskowych oszustw wyborczych! Wy zboczeńcy, którzy odmawiacie wykonywania rozkazów, nosicie swoje cholerne maski (np. maski Guya Fawkesa itp. -tłum.), głosujecie na kogo wam powiedzą i wierzycie w jakąkolwiek całkowicie bezsensowną oficjalną propagandę, którą wlewają do waszych głów!

O tak, tym razem naprawdę wam się udało! Zaatakowaliście ten cholerny amerykański Kapitol. Wy i wasza rasistowska, wspierana przez Rosję armia półnagich aktorów w czapkach jak łeb bizona, wpakowaliście się w główne siły GloboCap, a teraz, na Boga, odpokutujecie! Nie, nie próbujcie minimalizować swoich przestępstw. Weszliście do budynku bez pozwolenia! Do budynku, w którym Ameryka symuluje demokrację! Chodziliście tam, machając głupimi flagami! Weszliście do Izby, do biur ludzi! Jeden z was położył swoje brudne populistyczne stopy na biurku N. Pelosie… NA JEJ BIURKU! Ta agresja nie ujdzie wam!

OK, zanim przejdę dalej z tym esejem, muszę wyjaśnić moim stałym czytelnikom (na wypadek, gdyby nie było to jeszcze jasne), że postanowiłem zrezygnować z każdego słowa, które kiedykolwiek napisałem, i wszystkich moich zasad oraz mojego zdrowego rozsądku i dołączyć do reszty moich starych lewicowych i liberalnych przyjaciół w orgii internetowej nienawiści i oburzenia, którym obecnie bezmyślnie się oddają.

Tak, zdaję sobie sprawę, że to szok, ale widziałem napis GloboCap na ścianie i nie chcę… no wiecie, zostać „oczyszczonym” ideologicznie lub oskarżonym o „ekstremizm” czy „powstańczość”, lub „terroryzm krajowy”, „populizm” lub cokolwiek. Mam już wystarczająco dużo kłopotów, ponieważ nie grałem piłeczką ich „apokaliptycznej zarazy” i kimkolwiek jestem, z pewnością nie jestem męczennikiem i mam do rozważenia karierę artystyczną, więc postanowiłem posłuchać mojego wewnętrznego tchórza i krokiem marszowym dołączyć do globalnej kapitalistycznej mafii, dlatego ten felieton brzmi trochę nietypowo.

Widzicie, w dawnych czasach, przed moim nawróceniem, wyśmiewałbym się z moich liberalnych przyjaciół, nazywając to „szturmem” Kapitolu, „zamachem stanu” lub „powstaniem” i żądał, aby protestujący byli ścigani jako „krajowi terroryści”. Prawdopodobnie zbeształbym ich trochę za to, że weszli do Internetu niczym stado bezdusznych, totalitarnych szakali i obrzucili nienawiścią bezbronną kobietę zastrzeloną przez policję. Mógłbym nawet nawiązać do tej niesławnej sceny z Listy Schindlera, w której tłum „normalnych” obywateli niemieckich śmieje się i szydzi, gdy nazistowskie zbiry wyprowadzają Żydów do getta .

Ale teraz, gdy już zobaczyłem światło, widzę, jak złe i niewłaściwe by to było. Najwyraźniej wtargnięcie do Kapitolu jest przestępstwem, za które powinna grozić kara śmierci. A porównywanie współczesnych amerykańskich liberałów do „dobrych Niemców” z czasów nazizmu jest tak oburzające, że… cóż, powinno być prawdopodobnie ocenzurowane. Więc dobrze, że zdecydowałem się tego nie robić! Poza tym kobieta była „oddaną wyznawczynią spisków”, więc dostała to, na co zasłużyła, prawda? („Graj w głupie gry, wygrywaj głupie nagrody”, jak sądzę, było oficjalnym liberalnym hasłem).

W rzeczywistości (i mam nadzieję, że moi liberalni przyjaciele nadal to czytają), policja powinna była zastrzelić ich wszystkich! Wszyscy ci wspierani przez Rosję nazistowscy powstańcy powinni zostać zastrzeleni na miejscu, najlepiej przez umięśnionych korporacyjnych najemników i snajperów CIA w helikopterach Black Hawk z dużymi logo Facebooka i Twittera! Właściwie każdy, kto wtargnął do budynku Kapitolu (który jest jak katedra) lub po prostu przyszedł na protest w kapeluszu MAGA, powinien być ścigany przez władze federalne, oskarżony jako „krajowy terrorysta białej supremacji”, żabimi skokami wyrzuceni na Black Lives Matter Plaza i zastrzeleni, w twarz, na żywo, w telewizji, aby każdy mógł oglądać i wyć na ekranach, jak w Dwóch Minutach Nienawiści z 1984. To dałoby tym „powstańcom” lekcję!

Albo mogliby ich zastrzelić na jednym z tych firmowych stadionów! Moglibyśmy zrobić z tego cotygodniową transmisję telewizyjną. To nie tak, że brakuje popierających Trumpa „krajowych terrorystów”. Mogliby co tydzień korzystać z innego stadionu, udekorować to miejsce dużymi transparentami „New Normal”, puszczać muzykę, wygłaszać przemówienia, i co tam kto jeszcze chce (the whole nine yards -tłum.). Każdy musiałby oczywiście nosić maski i ściśle trzymać dystans społeczny. Ludzie mogliby przyprowadzić dzieci, spędzić tam cały dzień.

Jak mi idzie do tej pory, moi lewicowi i liberalni przyjaciele? Nie? Nie jestem wystarczająco fanatyczny i nienawistny?

OK, więc czego potrzeba, aby was przekonać, że zmieniłem melodię, dobrze zrozumiałem i całkowicie zgadzam się z totalitaryzmem New Normal? Atut? Jasne, mogę załatwić Trumpa. Nienawidzę go! On jest Hitlerem! On jest rosyjskim Hitlerem! On jest Hitlerem, rosyjskim białym suprematystą! Tak, wiem, że spędziłem ostatnie cztery lata na wskazywaniu, że tak naprawdę nie jest Hitlerem ani rosyjskim agentem, i że tak naprawdę jest tym samym śmiesznym, narcystycznym klaunem, jakim zawsze był, ale się myliłem. Na pewno jest Hitlerem i rosyjskim agentem! Z pewnością nie jest tylko żałosnym starym handlarzem bez jednego potężnego sojusznika w Waszyngtonie, który nie byłby w stanie przeprowadzić prawdziwego zamachu stanu, nawet gdyby Putin zdemolował ‘njukami’ każdy niebieski (rządzony przez Demokratów -tłum.) stan na mapie.

Nie, ja po… pobrudziłem majty ze strachu przed jego niesamowitą mocą. Nieważne, że właśnie został zablokowany przez Facebooka, Twittera i wiele innych platform korporacyjnych, a od dnia złożenia przysięgi robiły z niego głupka korporacyjne media, międzynarodowy establishment polityczny, agencje wywiadowcze i resztę GloboCap. Zapomnij o fakcie, że chociaż trzyma kody do rakiet nuklearnych w swoich malutkich rączkach i jest naczelnym dowódcą sił zbrojnych USA, jedyne, co mógł zrobić, aby zakwestionować jego usunięcie, to złożyć zbiór beznadziejnych procesów sądowych i siedzieć w Gabinecie Owalnym jedząc cheeseburgery i tweetując w nocy. Nie, nic to nie znaczy, nie wtedy, gdy wciąż ma moc „ośmielenia” kilkudziesięciu wkurzonych Amerykanów do szturmu (lub spokojnego spaceru) na Kapitol i robienia selfie na krześle wiceprezydenta!

Chodzi o to, że go nienawidzę. I nienawidzę jego zwolenników. Nienawidzę każdego, kto nie nienawidzi jego i jego zwolenników. Nienawidzę każdego, kto nie założy maski. Nienawidzę republikanów. Nienawidzę Rosjan. Nienawidzę każdego, kto nie otrzyma szczepionki. Mój Boże, jak ja ich nienawidzę! Jestem tak pełen nienawiści i bezmyślnej wściekłości, że doprowadza mnie to do szału. Jestem tak pochłonięty nienawiścią, propagandą i wymyśloną histerią, że gdyby Rachel Maddow, Chris Hayes lub ktokolwiek inny powiedział mi, że nadszedł czas, aby ich wszystkich zebrać, tych „krajowych terrorystów”, tych „powstańców”, tych „teoretyków spisku”, tych „antymaseczkowych ekstremistów” (i wszystkich innych, którzy nie będą nam posłuszni) i wsadzić ich do pociągów i wysłać do obozów. Prawdopodobnie poszedłbym na to.

Jak mi idzie, liberałowie? Znów jestem w klubie? Ponieważ załapałem! Przysięgam! Jestem wyleczony! Chwalić Boga! Jestem gotowy, aby dołączyć i mieć swój wkład. Wierzę w ostateczne zwycięstwo GloboCap! Jestem gotów do pracy, jeśli nasi liderzy zatrudnią mnie na dziesięć, dwanaście lub czternaście godzin dziennie i wykorzystają wszystko, co mam, aby GloboCap wygrało! Jestem gotowy na totalną wojnę ideologiczną… wojnę ideologiczną bardziej totalną i radykalną niż cokolwiek, co mogę sobie wyobrazić!

Jasne, nasi wyimaginowani wrogowie są potężni (a ta wojna prawdopodobnie będzie trwała wiecznie… lub przynajmniej do końca globalnego kapitalizmu), ale, jak powiedział jeden z naszych największych liberalnych bohaterów, George W. Bush, „No, dawaj!”

Are You Ready for Total (Ideological) War?, CJ Hopkins, January 11, 2021

________________

Komentarz: A wy? Jesteście gotowi?

________________

Uzupełnienia:

Where’s the Hitler?, CJ Hopkins, December 8, 2020

‘Bring ‘Em On’ Fetches Trouble, CBS/AP, July 3, 2003

Two Minutes Hate – Wikipedia

Capitol albo czy Fałszywa Flaga działa?

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!