Szczepionka c19 – kiedy się to zaczęło?

Bez względu na przynależność polityczną, jest rzeczą oczywistą, że nikt nie chce być zmuszany lub w inny sposób oszukańczo nakłaniany do przyjęcia szczepionki, która może ostatecznie spowodować raka lub inną szkodę – zwłaszcza gdy wiele osób bez szczepienia nawet nie doświadcza objawów ze strony docelowego wirusa

W menu na dziś danie z zakresu mocno kontrowersyjnego. Autor na podstawie porównania publikacji stawia tezę, że szczepionki przeciw covid-19 mogły powstać znacznie wcześniej niż to jest oficjalnie podawane. W naszej części internetu również pojawiały się tego typu sugestie. Warto samemu przekonać się na ile argumentacja publicysty amerykańskiego jest przekonywująca. W tekście proszę zwrócić uwagę na daty.

Zapraszam do lektury.

___________________________***___________________________

 

Bez względu na przynależność polityczną, jest rzeczą oczywistą, że nikt nie chce być zmuszany lub w inny sposób oszukańczo nakłaniany do przyjęcia szczepionki, która może ostatecznie spowodować raka lub inną szkodę – zwłaszcza gdy wiele osób bez szczepienia nawet nie doświadcza objawów ze strony docelowego wirusa. Jest również rzeczą oczywistą, że wielu prawdopodobnie zna ideę, że osoby skorumpowane poszukują stanowisk rządowych lub wykorzystują swoją władzę i wpływy jako sposób na bycie opłacanym przez obce kraje lub duże korporacje. Jednym z ostatnich przykładów są rzekome zmowy Bidensów z Chinami i rzekome ukrywanie tych informacji przez FBI przed wyborami w 2020 roku.

Niektórzy komentatorzy słusznie zauważyli, że lekarze nie zarabiają prawie tak dużo na stanowiskach rządowych lub w służbie zdrowia, jak lekarze wykonujący praktykę medyczną na stanowiskach pozarządowych. Komentatorzy doszli do wniosku, że może to wystawić rządowych pracowników służby zdrowia na wpływy zewnętrzne.

Nie jest przesadą sugestia, że szczepionki COVID-19 – które obecnie wymagają dwóch dawek – mogą szybko stać się produktami wartymi biliony dolarów. Za każdym razem, gdy stwierdzi się, że odkryto „nowy szczep” lub „nowy wariant” SARS-CoV-2, można (niesłusznie) powiedzieć, że konieczna jest nowa szczepionka. Stworzenie zapotrzebowania na taki potencjalny produkt warty biliony dolarów mogłoby skutkować wysokimi dochodami dla kilku osób. Dlatego chyba mądrze byłoby „podążyć za pieniędzmi” i przyjrzeć się tym urzędnikom państwowym, którzy promują szczepionki COVID-19. Lepiej jest unikać wymieniania nazwisk, ale to są urzędnicy państwowej służby zdrowia, którzy zapewnili podstawy dla szczepionek COVID-19, a więc nazwiska są wymagane.

Na przykład w styczniu 2020 roku jedną z pierwszych osób, które publicznie wywołały panikę COVID-19 w Ameryce, była dr Nancy Messonnier – dyrektor Narodowego Centrum Szczepień i Chorób Układu Oddechowego rządu federalnego USA w CDC. Wykorzystuje swoją pozycję w CDC do promowania szczepionek. Jej biografia mówi, że „obecnie przewodzi wysiłkom CDC nad szczepionką COVID-19”. (Niektórzy prawdopodobnie znają ją również jako siostrę Roda Rosensteina, byłego zastępcy prokuratora generalnego, który uczestniczył w śledztwie FBI w sprawie prezydenta Trumpa i wyznaczył Roberta Muellera na specjalnego doradcę).

Tak więc jedna z pierwszych osób, które wywołały strach przed COVID-19 w Ameryce, pracuje dla CDC, aby promować szczepionki. Warto również wspomnieć, że pozornie oficjalne stanowisko CDC rzeczywiście polega na promowaniu szczepionek COVID-19. Oczywiście szczepionki COVID-19 dopuszczone do użytku w nagłych wypadkach w USA nie są prawnie zatwierdzone do marketingu / reklamy w USA; błędne lub wprowadzające w błąd twierdzenie, że niezatwierdzone szczepionki COVID-19 są „bezpieczne i skuteczne”, mogłoby być nielegalnym etykietowaniem lub reklamą określaną jako „błędne oznakowanie”. Dlatego CDC podstępnie promuje szczepienia przeciwko COVID-19, nie wspominając o nazwach konkretnych, wciąż niezatwierdzonych szczepionek.

Należy wspomnieć, że CDC fałszywie zawyżyło liczbę zgonów z powodu COVID-19. Fałszywe zawyżanie liczby zgonów spowodowanych COVID-19 może posłużyć jako forma oszukańczego przymusu, aby strachem nakłonić Amerykanów do przyjęcia szczepień.

Następnie jest dr Anthony Fauci, dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID), należącego do amerykańskich National Institutes of Health (NIH). Dr Fauci jest jednym z najbardziej konsekwentnych urzędników rządu federalnego USA, który przyczynia się do strachu przed COVID-19.

Jednak kiedy promował on strach przed COVID-19, działo się kilka interesujących rzeczy z jego instytucjami NIAID / NIH oraz z “Coalition for Epidemic Preparedness Innovations” (CEPI – podobno współzałożycielem była Bill & Melinda Gates Foundation w 2017) i Moderną, producentem szczepionek COVID-19, który niedawno uzyskał zezwolenie FDA na stosowanie produktu w nagłych wypadkach. Moderna nie ma żadnych zatwierdzonych preparatów na rynku (szczepionka COVID-19 jest nadal niezatwierdzona), ale ustanowiła rekord największej publicznej oferty biotechnologicznej w grudniu 2018 r.

W dokumencie rządu USA, Moderna napisała (podkreślenie dodane):

We współpracy z Centrum Badań nad Szczepionkami („VRC”) i Wydziałem Mikrobiologii i Chorób Zakaźnych („DMID”) Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych („NIAID”), będącego częścią National Institutes of Health („NIH”) ), a także Koalicji na rzecz Innowacji w zakresie Gotowości Epidemicznej („CEPI”), dążymy do szybkiego wyprodukowania szczepionki, aby stawić czoła obecnemu wybuchowi epidemii 2019-nCoV. 2019-nCoV [SARS-CoV-2] został po raz pierwszy zidentyfikowany w Wuhan w Chinach 7 stycznia 2020 r. 13 stycznia 2020 r. NIH i nasz zespół badawczy nad chorobami zakaźnymi sfinalizowali sekwencję szczepionek 2019-nCoV i zmobilizowaliśmy się do produkcji klinicznej. Od 7 lutego 2020 r. pierwsza partia kliniczna, w tym napełnianie i wykańczanie fiolek, jest zakończona. Ta szczepionka mRNA została zaprojektowana i wyprodukowana w ciągu 25 dni i jest poddawana testom analitycznym przed przekazaniem do NIH w celu użycia w planowanym badaniu klinicznym fazy 1 w USA.

Połapaliście o co chodzi? Wirus „2019-nCoV”, któremu wkrótce zostanie nadana bardziej przerażająca (i bardziej prawdopodobne, że doprowadzi do drakońskich blokad i szczepionek) nazwa „SARS-CoV-2”, został podobno odkryty 7 stycznia 2020 r. Do 13 stycznia 2020 r., NIAID / NIH dr Fauci, CEPI Billa Gatesa i Moderna już sfinalizowali szczepionkę COVID-19. Na początku paniki COVID-19 niektórzy komentatorzy wspominali o dziwnych publicznych wystąpieniach Billa Gatesa, które były wykorzystywane do wywoływania strachu przed COVID-19. Jego partner współzałożyciel, który do tego czasu już współtworzył szczepionkę COVID-19, może mieć z tym coś wspólnego. Podczas gdy dwaj najbardziej wpływowi promotorzy strachu przed COVID-19, dr Fauci i Bill Gates, próbowali przestraszyć świat, jednostki blisko z nimi powiązane już sfinansowały i / lub sfinalizowały potencjalnie wysoce dochodową szczepionkę.

Warto również wspomnieć o osi czasu. Według doniesień na świecie było tylko 59 przypadków COVID-19 według stanu na 9 stycznia 2020 r. Tak więc było podobno 59 przypadków COVID-19 na całym świecie, żaden z nich w Ameryce, podczas gdy Moderna, NIAID / NIH dr Fauci, a CEPI Billa Gatesa pracowali nad szczepionką COVID-19. Pierwszy przypadek COVID-19 został podobno odkryty w Ameryce 21 stycznia 2020 r. – osiem dni po opracowaniu szczepionki COVID-19.

Nie można również przeoczyć faktu, że dr Moncef Mohamed Slaoui, główny doradca rządu federalnego USA ds. „Operacji Warp Speed” (szybki rozwój szczepionek COVID-19), miał (lub ma) interesy finansowe w Moderną. Dołączył do zarządu Moderny w 2017 roku. Może to być istotne lub nie, ale dr Slaoui był doradcą firmy, która powstała w 2018 roku i tworzy leki dla Chin.

Warto również zauważyć, że Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych, kierowany przez Alexa Azara, inną osobę związaną z przemysłem farmaceutycznym, którego nie można ignorować, przyznał „immunitet odpowiedzialności za działania związane z medycznymi środkami zaradczymi przeciwko COVID-19”. Akcja jest datowana na 10 marca 2020 r., Ale immunitet uruchomiono 4 lutego 2020 r. – przed ukończeniem przez Modernę, CEPI i NIAID / NIH pierwszej serii szczepionki COVID-19.

Na koniec warto zwrócić uwagę na ceny akcji obu producentów szczepionek COVID-19, którym rząd federalny Stanów Zjednoczonych wydał zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach. Cena akcji Pfizera utrzymywała się na poziomie od około 27 do 42 USD za akcję w 2020 r. Cena akcji Moderny (która ponownie opracowała swoją szczepionkę COVID-19 wraz z dr Fauci i NIAID / NIH rządu federalnego USA oraz z CEPI Billa Gates’a) rozpoczął się w 2020 r. od około 19 USD za akcję i osiągnął poziom 170 USD za akcję w grudniu 2020 r. – wzrost o około 800%. Są to dwie firmy z podobnymi produktami – ale ta, która nie została opracowana we współpracy z rządem federalnym USA i CEPI Billa Gatesa, nie zyskała nawet w przybliżeniu tak dużo, jak firma, która wspólnie opracowała swoją szczepionkę z NIAID / NIH rządu federalnego USA i CEPI Billa Gatesa.

Powyższe może być wielką aferą, może być nieistotne lub być zwykłym zbiegiem okoliczności. Tak czy inaczej, to z pewnością interesujące.

Was a COVID-19 Vaccine Developed before the First COVID-19 Case Was Discovered in America?, Robert L. Kinney, Pharm.D., M.A., January 3, 2021

______________________

Komentarz: jak już zaznaczyłem we wstępie, tego typu wątpliwości pojawiały się również w polskojęzycznej strefie internetu. Produkt nie pochodzi z naszego kraju, a więc trudniej jest pewne kwestie wyjaśniać z naszej perspektywy. Stąd wybór artykułu z mediów amerykańskich. Mam nadzieję, że materiał choć trochę pomógł Czytelnikom w wyrobieniu sobie opinii.
______________________

Uzupełnienia:

Korepetycje dla głupców zachęcających do “terapii genowej”

Uwaga! Wzrosła liczba fake newsów w głównych stacjach TV

To nie są szczepionki, to jest terapia genowa

Moderna Therapeutics Sets Record for Biggest Biotech IPO, Mark Terry, Dec 07, 2018

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!