C-19. Czy jest bezpiecznie?

W menu na dziś – głos w dyskusji o bezpieczeństwie. Na pewno nie pierwszy i nie ostatni. Krótkie i przystępne podsumowanie wątpliwości towarzyszących szczepieniom na c-19.

Zapraszam do lektury.

___________________________***___________________________


Czy szczepionka jest bezpieczna?

Doniesienia o reakcjach alergicznych, porażeniu Bella i sprzecznych opiniach wielu ekspertów utrudniają odpowiedź na to pytanie.

W całym mainstream’ie są dziesiątki artykułów zapewniających nas, że zupełnie nowa szczepionka Sars-Cov-2 jest bezpieczna. W Wielkiej Brytanii wprowadzona szczepionka jest okrzyknięta „Dniem V”, co jest bezwstydną próbą nawiązania do II wojny światowej. Matt Hancock udał się do Good Morning Britain i próbował „płakać”.

Z drugiej strony wielu ekspertów w tej dziedzinie głośno wezwało do wstrzymania wszystkich prób szczepionek, niektórzy badacze medyczni kwestionują dane, a inni doradzają ludziom, aby odmówili szczepionki w każdych okolicznościach.

Czyli – czy szczepionka jest bezpieczna? Jedyną racjonalną odpowiedzią jest „nie wiemy”.

Z pewnością prawdą jest, że niektóre osoby, które ją otrzymały, doświadczyły nieoczekiwanych skutków ubocznych.

Niedawno ujawniono, że 4 osoby biorące udział w badaniu w USA doznały częściowego paraliżu twarzy. W Wielkiej Brytanii dwóch pracowników NHS, którzy otrzymali szczepionkę, doświadczyło alergicznych reakcji anafilaktoidalnych, w wyniku czego NHS nie zaleca obecnie szczepionki osobom „cierpiącym na alergie”.

Nie wiedzą, co spowodowało reakcję, i o ile wiemy, osoby zaangażowane nie były uczulone na nic ze szczepionki. Wydaje się, że nie chodzi tu o alergię na szczepionkę, a raczej o szczepionkę, która może powodować problemy u każdego z wrażliwym lub dysfunkcyjnym układem odpornościowym.

Zasadniczo zaleca się, aby każdy, kto jest uczulony na cokolwiek, tj. inną żywność lub lekarstwa, nie powinny zostać zaszczepione.

W mediach pojawiali się już „wyjaśniacze”, którzy twierdzili, że reakcje alergiczne na szczepionki są „rzadkie i krótkotrwałe”.

Dla jasności, na dzień 10 grudnia szczepionka nigdy nie była testowana lub nie jest zalecana dla:

1. Osoby poniżej szesnastego roku życia.
2. Kobiety w ciąży (lub kobiety zamierzające zajść w ciążę w najbliższej przyszłości).
3. Osoby z poważnymi chorobami współistniejącymi.
4. Osoby już przyjmujące inne leki.
5. Osoby, które mają alergie.

Więc oficjalna linia już mówi, że szczepionka może być szkodliwa dla niektórych lub wszystkich z tych ludzi.

Nawet w przypadku w pełni dojrzałych i całkowicie zdrowych dorosłych, na których była testowana, oczywiście nie było wystarczająco dużo czasu, aby przeprowadzić jakiekolwiek długoterminowe badania nad możliwymi skutkami ubocznymi lub powikłaniami. Pełne rozwinięcie i przetestowanie zajmuje zwykle 5-10 lat, podczas gdy ta szczepionka została wypuszczona w ciągu mniej niż 10 miesięcy.

Oprócz tego mamy oczywiście fakt, że wszyscy producenci szczepionek prowadzili kampanię na rzecz pełnego immunitetu prawnego w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach na całym świecie – i zdobyli go.

W przypadku, gdy szczepionka wyrządzi szkodę, firma Pfizer (i producenci innych szczepionek) są zwolnieni z odpowiedzialności cywilnej.

Oznacza to, że podobnie jak my, sami producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nowe szczepionki mogą nie być bezpieczne i nie chcą powtórki z 2009 roku, kiedy to pospieszna szczepionka przeciw grypie spowodowała, że ​​dzieci będą cierpieć przez całe życie i otrzymywać milionowe odszkodowania.

Na końcu analizy musisz zadać sobie proste pytanie: czy czujesz się bezpieczniej biorąc niesprawdzoną szczepionkę, czy też zaryzykujesz zarażeniem się wirusem, którego wskaźnik przeżywalności przekracza 99%?

Coronavirus Fact-Check #9: Is the vaccine safe?, Off-guardian, Kit Knightly, December 10, 2020

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!