Sztuczna inteligencja pokona pandemię!

No to mamy już prosty i tani sposób, by zakończyć pandemie koronawirusa i by się to już nigdy nie powtórzyło. Oto artykuły na ten temat:

Tu tłumaczenie istotnych fragmentów:

Wielu ludzi zarażonych koronawirusem nie wykazuje żadnych widocznych objawów, ale ich kaszel brzmi nieco inaczej niż kaszel zdrowej osoby ze względu na wpływ wirusa na płuca i struny głosowe pacjentów.

(…)

Naukowcy z MIT wykorzystali sztuczną inteligencję do zaprojektowania algorytmu, który nasłuchuje tych subtelnych różnic, które są zwykle niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Ich model prawidłowo identyfikuje zarażonych koronawirusem w 98,5% przypadków i jest dokładny w 100% przypadków, gdy pacjenci nie mają objawów.

(…)

Naukowcy mają nadzieję, że wbudują ten algorytm w bezpłatną aplikację na smartfona, która będzie sprawdzać użytkowników pod kątem Covid-19 i kierować osoby z podejrzanie brzmiącym kaszlem do dalszych testów.

(…)

Przed nadejściem pandemii już były trenowane algorytmy SI na podstawie nagrań kaszlu na smartfonach, aby dokładnie zdiagnozować schorzenia takie jak zapalenie płuc czy astma. W podobny sposób zespół MIT opracowywał modele sztucznej inteligencji do analizy nagrań wymuszonego kaszlu, aby sprawdzić, czy mogą wykryć objawy choroby Alzheimera.

(…)

Siła narzędzia polega na jego zdolności do odróżniania bezobjawowego wymuszonego kaszlu osoby zarażonej od wymuszonego kaszlu osoby zdrowej.

(…)

Badania te były częściowo wspierane przez Takeda Pharmaceutical Company Limited.

Grzegorz GPS Świderski

 

Odsłony: 7

O autorze: GPS

Jeśli zechcesz dać znak, że cenisz moje notki, to proszę o przelew złotówki: Grzegorz Świderski, konto: 89 1140 2004 0000 3602 8209 1248, lub BLIK na telefon: 603112486, lub z zagranicy: paypal.me/gps1965 Myślę, polemizuję, argumentuję, dyskutuję, rozważam, analizuję, teoretyzuję, dociekam, politykuję, prowokuję, spekuluję, filozofuję. Jestem agnostykiem, paleolibertarianinem, grafomanem, żeglarzem i trajkkarzem. Z wykształcenia jestem informatykiem. Notki piszę w Internecie od lat 90-tych XX wieku głównie dla moich odległych potomków. Ale i dla Ciebie też, drogi Czytelniku. Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy publikowaniu w innych miejscach dołączyć na końcu odnośnik do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana. Stałych czytelników zapraszam na grilla na działkę w centrum Warszawy. Prywatnie najlepiej kontaktować się ze mną przez Telegram: t.me/gps65 By śledzić na bieżąco moje notki, można się zapisać na mój kanał na Telegramie: t.me/KanalBlogeraGPS