Recep Tahip Kaczyński?

Szanowni Państwo.

Prezes przemówił. Choć nie ta skala, to przypomniała mi się od razu ostatnia próba puczu wojskowego w Turcji, gdy Erdogan nawoływał przez kamerkę internetową swoich zwolenników do masowego wyjścia na ulice w celu obrony Turcji przed bezprawnym przewrotem części generałów.

Dziś, Jarosław Kaczyński namawia członków oraz sympatyków PiS do obrony kościołów przez aktami wandalizmu ze strony lewackich bojówek.

Przyznam, że o ile popieram całym sercem obronę naszych świętych miejsc przed tęczową zarazą, to mam dwa poważne zastrzeżenia.

Czemu ma służyć podgrzewanie społecznych nastrojów w tak dramatycznych dla naszego kraju chwilach, jak epidemia? Po co dolewanie oliwy do i tak rozgrzanego ognia? Przecież zadymy na ulicach to ostatnie, czego nasz kraj w tej chwili potrzebuję. Oczekiwałbym więc, aby w tym momencie jednak łagodzić nastroje, niż dążyć do konfrontacji.

Po drugie, a policja w naszym kraju już abdykowała? Od wicepremiera do spraw bezpieczeństwa raczej oczekiwałbym słów, że to podległa jemu policja zajmie się zabezpieczeniem naszych świątyń.

Sam nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi. Mamy jako naród skoczyć sobie do gardeł, stoczyć wojnę domową, a na koniec zdechnąć od Covidu?

O autorze: Migorr

Jestem równolatkiem tworu zwanego "Trzecią Rzeczpospolitą". Moje marzenie: Aby jej kres, którego konsekwencją będzie budowa Wolnej Polski nastąpił jeszcze za mojego życia.