Tajni eksperci Szumowskiego z aferą w tle

Minister Szumowski odmówił ujawnienia nazwisk swoich ekspertów, którzy doradzają rządowi ws. „Pandemii”. Autor rozporządzeń, które obniżają Polakom odporność powiedział, że nie chce ujawnić nazwisk, bo są to osoby prywatne.

To są eksperci, którzy w większości pracują społecznie… dzwonię do nich, oni do mnie… eksperci z szeregu uczelni i instytucji – UW, UJ, PZH.

Jak się okazuje tzw. minister bazuje na telefonicznych “ekspertyzach” i opiniach nie autoryzowanych imieniem i nazwiskiem.

Jeżeli chodzi o nazwiska, to do tej pory poznaliśmy dwóch międzynarodowych specjalistów cieszących się zaufaniem Szumowskiego i są to osobnicy mający opinię fachowców od toksycznych szczepionek: Bill Gates i dr. Anthony Fauci.

“Jeśli chodzi o Billa Gatesa i jego wkład w uszczęśliwianie ludzkości, no to sytuacja dojrzała do tego, żeby ktoś wreszcie wydał międzynarodowy list gończy i jakiś nakaz aresztowania” – powiedział niedawno poseł Grzegorz Braun.

Podczas rozmowy w Radiu Zet wyszła sprawa kolejnej afery z udziałem rodziny Szumowskich. Ministerstwo Zdrowia kupiło bezwartościowe maseczki za  5 mln zł. Zarobił na tym instruktor narciarski, przyjaciel rodziny Łukasza Szumowskiego. Transakcję „nagrał” brat ministra zdrowia, który otrzymał w ostatnim czasie 181 mln zł dotacji z pieniędzy podatnika.

Od 2013 roku pozyskaliśmy 18 dotacji (w różnych wartościach) z NCBR, PARP, Komisji Europejskiej, oraz z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia – zdradza w wywiadzie dla „SE”. – Łącznie 181 mln zł. Rozłożonych w czasie, w latach 2014-2017 ponad 130 mln, w latach 2018-2020 niespełna 50 mln.

Minister tłumacząc się z zakupu maseczek powiedział:

Ja go znam sprzed kilku lat, jeździłem z nim. To tak, jakby powiedzieć, że pani przyjacielem jest instruktor, który na feriach uczył panią jeździć. Za dużo powiedziane – dodaje minister zdrowia. – Jako normalny kontrahent zgłosił się do ministerstwa. Z tego, co wiem kontakt dostał od mojego brata.

Szumowski dodał, że zażądał wymiany trefnego towaru, lecz będąc pewien swojej bezkarności nie zerwał kontraktu zawartego ze znajomkiem.

_____________________________________________________________________________________________________________

Aktualizacja 1) Dziś /13 maja/, pojawiła się informacja:

Łukasz Szumowski składa zawiadomienie do prokuratury ws. maseczek (PAP)

Łukasz Szumowski zabrał również głos ws. maseczek dostarczonych z Unii Europejskich. Według niego sprzęt nie posiadał odpowiednich certyfikatów. – Niestety maseczki, które zakupiła UE nie spełniają żadnych norm: ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3. Nie mogą być skierowane do medyków. Wyślę dziś list do KE z taką informacją, bo trafiły one do 16 krajów – dodał szef resortu zdrowia. Do Polski trafiło 600 tys. sztuk. Wadliwe okazały się również testy antygenowe. – Będziemy je reklamowali – oświadczył Szumowski. /Wp.pl/.

CBA wiedziało o zakupie bezwartościowych masek

Aktualizacja 2) A jednak przekręt kosztem zdrowia Polaków?

link

 

O autorze: Redakcja