Wysokoprocentowy prezydent

Wczoraj [4.10.2019] Robert Biedroń uraczył Aleksandra Kwaśniewskiego osobliwym komplementem:

“W sobotę jesteśmy przede wszystkim z Aleksandrem Kwaśniewskim, najpopularniejszym prezydentem od 1989 roku, prezydentem dwóch kadencji, uwielbianym przez Polki i Polaków, wysokoprocentowym jeśli chodzi o poparcie; co się śmiejecie?

—mówił Biedroń.

W sobotę pan prezydent będzie z nami w Katowicach, będzie nas wspierał, tak jak nas wspiera przez wszystkie ostatnie lata” {TUTAJ}.

Słuchacze śmiali się, gdyż przypomnieli sobie niezliczone memy, przedstawiające Kwaśniewskiego jako niepoprawnego pijaka. Byli prezydenci III RP w ogóle są wdzięcznymi tematami do żartów. Rafał Ziemkiewicz mówił w TV Republika {TUTAJ}:

“Teraz cieszmy serca, 3 byłych prezydentów Bigos, Donos i Ochlapus – napisało do Pawła Kasprzaka zwanego Posejdonem czy Trójzębem, by nie startował jako niezależny kandydat na senatora bo odbiera tym głosy Ujazdowskiemu.”.

Bigos to oczywiście Komorowski. donos – Wałęsa, a ochlapus – Kwaśniewski. Istnieje też inna wersja “trzej muszkieterowie – Polmos, Bigos i Donos” {TUTAJ}. Trzeba powiedzieć, iż kampania wyborcza zrobiła się w mijającym tygodniu bardzo barwna. Oprócz wygłupów Klaudii Jachiry i Jerzego Stuhra mieliśmy dalsze echa sprawy nieszczęsnych kóz, które padły ofiarą nieudolności warszawskiego ratusza, a także awarii spalarni śmieci w oczyszczalni Czajka. Prawdziwym hitem było jednak ujawnienie wczoraj nagrań Sławomira Neumanna.

Polityk ten pokazał bardzo przekonująco, że Platforma Obywatelska nie jest żadną partią polityczną, tylko sprawnie funkcjonującą mafią [pisałam o tym {TUTAJ}]. Do nastania ciszy wyborczej pozostało jeszcze 6 dni. Dzisiejsze Wiadomości TVP zapowiedziały publikację innych nagrań Sławomira Neumanna – tych, o których wspominała ongiś “Gazeta Tczewska”. Będzie się działo.

O autorze: elig