Rosnąca promocja herezji w TVKurski! [Oraz – dewiantów.]

Od pewnego czasu – bo nie potrafię wskazać dokładnie, jak długo już (ale przynajmniej od roku i to coraz częściej)? – na różnych antenach Kurwizji (TVP1, TVP2, TVP3) trwa ewidentna promocja rozmaitych herezji; a to ewangelickiej, a to prawosławnej, a to polsko-narodowej etc.! W dniu dzisiejszym (1 lipca 2019 r., o godz. 14:10) – trudno określić z jakiego powodu (ich święta)? – na TVP2 transmitowano „mszę św.” w obrządku polsko-katolickim, który niewiele różni się – pod względem liturgicznym – od rzymsko-katolickiej tzw. Mszy św. posoborowej. [Dodajmy, że wyznawców tej herezji w Polsce jest zaledwie około 18 tys.!] Tym samym – uwzględniając postępującą ignorancję rzymskich katolików – ta transmisja mogła wywołać u widzów fałszywe wrażenie (jeśli nie spojrzeli w program TVP2), że oglądają oto prawdziwą Mszę św., w obrządku rzymsko-katolickim; oczywiście – posoborowym! [Co mogło ich narazić  na… grzech świętokradztwa!]

Z jednej strony można by przyjąć, że podobne tej transmisje, stanowią „zapchaj-dziurę” w ramówce (pod szyldem trucizny “ekumenizmu”), dla wypełnienia której nie starcza już Kurskiemu seriali… tureckich i kretyńskich – na obcych licencjach wyłącznie! – teleturniejów!

Z drugiej jednak strony – może to być zamierzona „operacja mentalna”, zmierzająca do zainstalowanie – na świecie i w Polsce – „ekumenicznej” (powszechnej, więc jedynej) Żywej Cerkwi, o której od lat pisze Michalkiewicz!? Tym bardziej w świetle obecnego panowania modernistycznego papieża Franciszka i jego ostatnich „wyczynów”, w postaci: deklaracji w Abu Zabi, „całowania stóp” muzułmanom w Sudanie, dokumentów na tzw. synod amazoński (z dowartościowaniem… indiańskich szamanów!, vide: powyższa ilustracja) etc., etc.

Podobnie szkodliwa jest faktyczna promocja dewiantów (z LGBT+ i “wiosny”), nieustannie obecna w serwisach “informacyjnych” Kurwizji.  Po to wyłącznie, aby – na ich tle – przekonać Polaków do tego,  że oto PiS-u (oraz “naczelnika”) jest fałszywym unus defensor Ecclesiae et Poloniae; a jednocześnie – zupełnie nie zważając na dalekosiężne i zgubne (dla młodych zwłaszcza Polaków!) skutki tej utylitarnej, “wyborczej” propagandy! Zgodnie z cyniczną zasadą: “Po nas – choćby i potop!”

O autorze: Bogdan Czajkowski

B. działacz niepodległościowej opozycji antykomunistycznej . Odznaczony w 2008 r. Krzyżem Oficerskim Orderu OP, przez śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego. Reżyser (dyplom PWST w Warszawie) oraz publicysta; literat i scenograf. Mgr inż. elektronik (dyplom Politechniki Warszawskiej, 1974 r.). [Ukończył też szkołę muzyczną w Toruniu.] W 2010 r. uzyskał Advanced Diploma of Business, na podyplomowych studiach menadżerskich w Kaplan Aspect International Colleges w Sydney. [W czasach PRL był dwukrotnie usuwany ze studiów, a także - z pracy: na Politechnice Warszawskiej i w Radiokomitecie.] Tradycyjny katolik. 5 listopada 2018 r. zwrócił A. Dudzie swój Order OP, protestując tym - w publicznym oświadczeniu - przeciwko szkodliwym dla Polski działaniom i zaniechaniom prezydenta.