Co przykrywa sprawa Mosbacher? Dużo, oj bardzo dużo…

– Ambasador Mosbacher świetnie reprezentuje Departament Stanu i rząd Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dodam, że ma polskie pochodzenie. Podziela również nasze idee i wartości. Wartości te obejmują również miłą państwa sercu wolność prasy – oświadczyła rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu, Heather Nauert. /TVPINFO/

“Żadnych złudzeń, panowie, żadnych złudzeń!” car Aleksander II do Polaków w 1856 r.

– skomentował sprawę na TT Ewaryst Fedorowicz

Co przykrywa sprawa Mosbacher? Dużo, oj bardzo dużo…

Zadając pytanie, co przykrywa, nie mam oczywiście na myśli, że sprawa jest błaha. Jest po prostu wykorzystywana, aby gawiedź się wyszumiała- lżej na sercu, a i w głowie, w ten sposób zajętej, nie zaświta żadna zdrożna myśl.

O pani ambasador pisałem już 6 czerwca.

Dzięki pani ambasador elektorat PiS poczuje się lepiej, bo zapomni o kompromitującej  klęsce w sprawie reformy Sądu Najwyższego. Tymczasem Komisja Antyeuropejska nie ma zamiaru wycofać z TSUE skargi na polską ustawę o SN. Czy ktoś jest zaskoczony?

Aktualnie wyborcy PiS-u emocjonują się tym, jak ich idole (głównie w wyobraźni) tarmoszą smycz i popiskują przez kaganiec. Zwolennicy jedynej słusznej opcji jakby w ogóle nie zauważyli, że część nierozłącznych żądań żydowskich i amerykańskich jest już spełniona. Polska została ustanowiona specjalną strefą ekonomiczną z możliwością zwolnień z podatków firm zagranicznych.

Temat KNF również jest wypierany ze świadomości publicznej, a przecież  zatrzymanemu niedawno przez CBA byłemu szefowi Komisji Nadzoru Finansowego Markowi Ch. grozi kara do 10 lat więzienia /”za przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę”/

Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno prezes NBP mówił o oskarżonym: “niezwykle uczciwy, niezwykle szlachetny, honorowy, wybitny, profesjonalny”. W tym samym czasie Lesio Czarnecki, współpracownik komunistycznych służb, może się czuć jak pączek w maśle, bo jego plajtujące banki: Getin Noble Bank SA oraz Idea Bank SA dostaną wsparcie od niezwykle szczodrego prezesa Glapińskiego z NBP.

Sprawa TVN

Wiele razy na Twitterze pisałem, że owa stacja nie jest stacją „ruską”, lecz amerykańską. Aktualnie osobą kluczową jest „ urodzony w rodzinie żydowskiej” David Zaslav, prezes Discovery Communications, który przedłużył o kolejne 3 lata swój obecny kontrakt. Nowa umowa przewiduje, że Zaslav będzie kierował Discovery do 2023 roku. / wirtualnemedia.pl/.

Większość sympatyków PiS odsądzała mnie wówczas od czci i wiary, nazywając ruskiem trollem. Większość do dziś nie zorientowała się,  że stacja TVN korzystająca dodatkowo z protekcji Departamentu Stanu USA realizuje wytyczne propagandowe, będące ważnym elementem siania społecznego niepokoju i chaosu informacyjnego, który w Polsce generują bez wyjątku WSZYSTKIE zagraniczne media.

Cdn..?

Niestety, politycy PiS mnie zawiedli. Dość szybko okazało się, że długość smyczy nie zmieni się w ogóle, a narzekanie na panią ambasador czas już zakończyć:

Nie zamierzamy bezpośrednio odnosić się do treści listu Ambasador Mosbacher ani faktu jego opublikowania w mediach; Polska i Stany Zjednoczone pozostają w bardzo dobrych relacjach i nie zmieni tego jeden incydent. Polska tak samo jak USA ceni sobie wolność słowa i w żaden sposób nie ogranicza wolności mediów. Rynek medialny w Polsce jest pluralistyczny, a media prezentują pełne spektrum opinii. /minister Joanna Kopcińska/

PAP//

Oczywiście pani minister Kopcińska mija się z prawdą, bo nie był to tylko jeden incydent. Sam prezes Kaczyński swego czasu zwierzył się publicznie:

Natomiast cieszę się, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce, których sam można powiedzieć byłem w jakiejś mierze i świadkiem i może to jest złe słowo, ale go użyję: ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo i to w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować./dziennik.pl/2017/

_____________________________________________________________________________________________________________

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne