Zemsta SB-ków?

Fot: Michał Walczak/PAP/WP.pl

 

Dzisiaj {23.08.2017] w portalu Wp.pl ukazał się artykuł Tomasza Molgi “Za obniżenie emerytur UB-ecy będą kontratakować kwitami. “Kolega ma kartotekę gejów” {TUTAJ (link is external)}. Autor opisał w nim swoją rozmowę z byłym SB-kiem, niejakim Jerzym. Twierdził on, że:

“- Już wkrótce społeczeństwo dowie się wiele nowego o władzy. Trwa wielka mobilizacja wśród kolegów. Nie będziemy już tylko manifestować i publikować listy otwarte. Po prostu skompromitujemy tę bandę mściwych oszołomów – zapowiada pan Jerzy, były pracownik służby bezpieczeństwa i policji. (…) Nie wierzę, że społeczeństwo będzie płakało po jakichś ubekach. Jest wielka mobilizacja wśród kolegów, by zacząć walczyć bardziej twardymi metodami. Odchodząc ze służby, wielu zabrało sobie jakieś teczki, materiały jako polisę ubezpieczeniową i do użycia w ostateczności. (…) Mam znajomych, którzy po otrzymaniu decyzji zmniejszającej emeryturę wcale nie odwoływali się do sądu. Dzwonią do swoich dawnych “tewulców” (TW- tajny współpracownik), odtwarzają kontakty i planują zemstę przez publikację kompromitujących materiałów czy ujawnienie niewygodnych faktów – opowiada Jerzy. (…) Nie jest trudno sprawić, by niektórzy politycy ugrzęźli w tłumaczeniach, stali się bohaterami memów w internecie – komentuje emerytowany oficer służb.
Najlżejszą amunicją są dokumenty archiwalne z uczelni, zakładów pracy, jednostek wojskowych, wśród nich opinie osobowe z podstawowych organizacji partyjnych i wnioski o nagrody itd. Roi się w nich od smaczków, po których politykom spłoną policzki. Sformułowań “wybitnie aktywny na rzecz partii” i temu podobne. Rozmówca WP dodaje, że wśród jego znajomych krąży już wyniesiona z jednej z Komend Wojewódzkich kartoteka gejów. Wprawdzie aktualna na koniec lat 80. ale przecież wielu wówczas “rozpracowywanych” to dziś osoby publiczne.”.

Pod owym artykułem jest ponad 700 komentarzy. Wynika z nich, że pogróżki byłego SB-ka nie przestraszyły czytelników portalu Wp.pl. Przytoczę kilka z ich opinii:

“dsp
2 min. temu
jak wam było dobrze ubole to siedzieliście cicho, a teraz jak przez was gnębionych ludzi dostaniecie tyle samą albo więcej to podnosicie wielkie larum, kwity trzeba było ujawniać wcześniej a nie nimi grać jak teraz taśmami grają
MAX
3 min. temu
ODKRYJEMY WRESZCIE PRAWDĘ SAMI SIĘ ZDEMASKUJA A PRZY OKAZJI RESZTĘ BANDY I RODZIN BANDYCKICH
jarko640
6 min. temu
Te wypowiedzi i groźby są tylko gwoździem do trumny dawnych esbeków…teraz pokazują właśnie jak wyglądają elity trzeciej RP, które zaangażowane były na usługach dawnych funkcjonariuszy…
czekamzniecierpliwoscia
8 min. temu
Nie myślałam że kiedyś to powiem ale…. Brawo SBecy UBecy. Sypnijcie nazwiskami kolegów z dawnych lat. Może być ciekawie.
tp
18 min. temu
Zatem esbecy nielegalnie posiadają akta, które winny znajdować się w archiwach.
michu
20 min. temu
w końcu ktoś głośno powiedział dlaczego politycy PO tak zaagażowali się w obronę SBków
hg
23 min. temu
czyli każdy ma teczki w domu a to przestępstwo karne”.

Widać wyraźnie, iż byli SB-cy nie mają co liczyć na współczucie. Dziwnym zbiegiem okoliczności znany pisarz i bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] napisał dziś notkę “Ubecy dogorywają w biedzie? Otworzyłbym szampana i kawior, gdyby to była prawda!” {TUTAJ (link is external)}. Opisuje w niej kampanię propagandową “Gazety Wyborczej”. Pismo to usiłuje wzbudzić współczucie dla SB-ków, przytaczając smętne opowieści o nieszczęsnych milicjantkach, którym odbierze się ostatni grosz. Sądząc po reakcjach na publikację WP.pl – działalność “GW” nie ma szans na powodzenie.

O autorze: elig