Wiec poparcia dla Tuska w siódmą rocznicę Smoleńska?

W portalu RMF24.pl pojawiła się dziś [3.04.2017] wiadomość: “Tusk: Data wiecu poparcia dla mnie jest wysoce niefortunna” {TUTAJ (link is external)}. Zacytowano w niej treść wpisu Tuska na Twitterze:

“Donald Tusk ✔@donaldtusk
Wierzę w dobre intencje organizatorów wiecu poparcia dla mnie, ale uważam, że data 10.04 jest wysoce niefortunna.
11:57 – 3 Apr 2017”.

Srwierdzono też, że:

“Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk poinformował, że w poniedziałek [10.04.2017] na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu odbędzie się demonstracja poparcia dla przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Rzecznik zaznaczył, że wskazane miejsce demonstracji nie jest objęte wygrodzeniem – nie znajduje się na terenie, który będzie objęty – jak wskazało Biuro Ochrony Rządu – strefami bezpieczeństwa, których wygradzanie rozpocznie się 8 kwietnia.”.

Zacytuję jeszcze jeden z komentarzy pod tą wiadomością:

“~areq -1 godz. 37 min temu
hahaha,rudy spanikował,och jak mi przykro :) … taką datę to mógł tylko grześ wymyślić.”.

Oczywiście “rudy” to Tusk, a “grześ” to Grzegorz Schetyna. Nie jestem pewna, czy komentator Areq nie przecenia tego ostatniego. Czy Schetyna może być aż tak złośliwy i przebiegły? Przez siedem lat Donald Tusk stawał na głowie starając się, by nie kojarzono go z tragedią smoleńską, a tu taki “wiec poparcia”? Wzmocni on tylko przekonanie uczestników miesięcznic smoleńskich o winie Tuska. To wyjątkowo celny cios wymierzony w niego. Trudno jednak powiedzieć, czy pomysłodawcą istotnie był Schetyna.

______________________________________________________________________________________________________________

fot. Donald Tusk / Źródło: Newspix.pl / ABACA

O autorze: elig