Poseł Szczerba poczęstował mnie ćwiartką

fot. wpolityce.pl

Kilka dni temu po raz kolejny przekonałem się, że fanatyczni zwolennicy UE mają mentalność bardzo podobną do stanu świadomości rozmiłowanych w Związku Zdradzieckim (unii sowieckiej) hołdowników.

Odniosłem takie wrażenie, oglądając filmowy skrót z lewicowej demonstracji, jaka miała miejsce niedawno w Warszawie. Pierwszy przemawiał polityk, który poczęstował zgromadzonych wszystkim, co miał, i co zawsze nosi przy sobie – swoją inteligencją. Nie było tego dużo, bo zaledwie przysłowiowa ćwiartka (ćwierć inteligencji), ale był to gest w sam raz, na miarę jego możliwości i możliwości naszej liberalnej demokracji.

Poseł Szczerba złożył gorące życzenia urodzinowe Europie, nie żadnej Unii, ale właśnie Europie, która zgodnie ze stanem jego świadomości urodziła się 60 lat temu. Europo kochana, dzisiaj tu jesteśmy, bo są twoje urodziny. 60 lat, jesteś dojrzała, jesteś dorosła.

W chwilę potem poseł Szczerba posarkał trochę na Polskę, która według niego urodziła się 13 lat temu i będąc w wieku gimnazjalnym stroi fochy.

Krystyna Janda odczytała przemówienie niemieckiego polityka, a Bronisław Komorowski, były rezydent pałacu Namiestnikowskiego, zacytował sam siebie z kampanii prezydenckiej – Wygramy, bo my mamy rację! Zrobiło się też przez moment filmowo, gdy pani Holland powiedziała, że Unia Europejska jest kobietą genderową.

Nad zgromadzonymi powiewały flagi Unii Posteuropejskiej, a w środku szedł sobie jak gdyby nigdy nic „zapluty karzeł Europy”. Skąd my to znamy…

Trochę lepiej jest w przypadku elektoratu PiS i polityków stojących na czele tej partii. Tam też panuje niepisana zasada, że nie należy mówić całej prawdy o UE. Owszem można, ale tylko troszeczkę, więcej nie, bo nas zbesztają w mediach, a użyteczni idioci opuszczą szeregi naszych zwolenników.

Na koniec kilka słów o tym, co śpiewano. W momencie kulminacji zbiorowej halucynacji, tak jak w czasach (nie)słusznie minionych, zgromadzeni odśpiewali dzisiejszą międzynarodówkę: Odę do radości. Słychać było wyraźnie, że chodzi o “iskrę bogów”, której “jasność wszystko zaćmi”, a “Wszyscy ludzie będą braćmi”, gdy związek nasz bratni ogarnie ludzki ród. :-)

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne