Lech Wałęsa miał sobowtóra stworzonego przez SB?

Sobowtór Wałęsy_insomia_pl

Sobowtór Wałęsy_insomia.pl

To niemożliwe, aby takie rzeczy robił jeden i ten sam człowiek – powiedział pragnący zachować anonimowość były Pracownik IPN.

Wiele wskazuje na to, że Lech Wałęsa miał sobowtóra o kryptonimie „Bolek”, który robił rzeczy, o które jest teraz pomawiany prawdziwy Wałęsa.

Czy teza o sobowtórze Wałęsy nie wydaje się panu naciągana?

Absolutnie nie. Sobowtór istnieje realnie. Można to udowodnić na podstawie porównań poszczególnych wypowiedzi Wałęsy i Sobowtóra. Prawdziwy Wałęsa twierdzi, że nigdy nie współpracował z SB. W tym samym czasie Sobowtór znając wypowiedź Wałęsy bardzo sprytnie odpowiada, że „to nie on, ale SB z nim współpracowała”. Tworzy się w ten sposób zamęt, który wykorzystuje potem PiS.

Istnieje więcej przykładów?

Oczywiście. Przecież prawdziwy Wałęsa, przywódca ruchu robotniczego, nigdy nie kazałby pałować protestujących przed sejmem robotników, zrobił to Sobowtór. Podobnie było z wywiadem u Moniki Olejnik. Sobowtór powiedział wówczas, że podpisał dokument SB-ekom, mówiąc, że w owym czasie wszyscy podpisywali. W innym wywiadzie Sobowtór przyznał, że został zwerbowany przez kapitana Graczyka. Porównajmy to z tym, co mówi prawdziwy Wałęsa: twierdzi, że nie współpracował, niczego nie podpisywał, a podpisy w teczce są podrobione. To nawet układa się w logiczną całość.

To znaczy?

Prawdziwy Wałęsa, jak wiemy, wygrywał w Totolotka. W tym czasie Sobowtór kwitował odbiór podobnych kwot pieniężnych za rzekome donosy.

Jak było z wypożyczonymi przez ówczesnego prezydenta Wałęsę dokumentami z MSW dotyczącymi TW” Bolka”, które wróciły potem zdekompletowane?

Dokumenty wypożyczył prawdziwy Wałęsa, lecz kradzieży dokonał Sobowtór.

Nie rozumiem, a który z nich zaprzecza, że ukradł?

W tym jednym przypadku zaprzeczają obydwaj, Sobowtór i Wałęsa.

A który z „Wałęsów” powiedział, że Polska powinna połączyć się z Niemcami w jedno państwo?

Myślę, że powiedział to prawdziwy Wałęsa.

Kto był autorem niechlubnej wypowiedzi o wspieraniu komunistów, “wzmacnianiu lewej nogi” po 1993 roku?

To była typowa prowokacja Sobowtóra… to znaczy większość tych kwestii wygłosił Sobowtór, a Wałęsa była autorem chyba tylko jednej wypowiedzi na ten temat.

Który z nich obalił komunę?

Szczerze? Nie wiem. Wiem natomiast, a właściwie domyślam się, kto przeskoczył przez płot.

Kto?

Zrobiła to Henryka Krzywonos

______________________________________________________________________________________________________________

“Lechu twierdził, że muszą mieć jakiegoś sobowtóra”

Od Autora

Wpis jest moją prześmiewczą reakcją na jawne brednie i kłamstwa głoszone przez jedną z ongiś ważniejszych figur na politycznej szachownicy, użytej przez komunistów w dziele skutecznego otumanienia dużej części polskiego społeczeństwa.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne