Jak myślicie?
-
Najnowsze wpisy
- Trzeba bić na ALARM! Liczba Polaków może spaść do 11 MILIONÓW 2026-06-21
- Recydywa banderyzmu vs Ukraina z dziką kartą do UE 2026-06-21
- Kobieta sukcesu vs tradycyjna żona czyli pokolenie Z porzuca kłamstwo 2026-06-21
- Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. IV. Detradycjonalizacja i dialog 2026-06-21
- Dwójmyślenie czyli co z tym ciastkiem 2026-06-20
- Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. III. Nakaz wdrażania praw człowieka 2026-06-20
- Ważą się losy Gietrzwałdu! – Janusz Górzyński, Marek Skowroński 2026-06-20
- Kurt Gödel o metafizyce 2026-06-19
- Prezydent Nawrocki odebrał Order Orła Białego Zełenskiemu 2026-06-19
- Kulisy judaizacji. Premiera książki – Braun, Rola, Ozdyk i Kopczyński 2026-06-19
- Sieci VPN i systemy operacyjne jako następne hity na liście „weryfikacji wieku” 2026-06-19
- O Polsce i Kościele. Rozmowy w Nałęczowie – Bartosz Kopczyński 2026-06-19
- Czy Polacy zapłacą cenę cudzych konfliktów? – Dariusz Rozwadowski 2026-06-19
- 101 portret Marina Turskiego napisany przez nieobojętnego na 100 portretów Marina Turskiego 2026-06-19
- Władza kobiety nad mężczyzną – 3 typy. Dlaczego kobiety straciły władzę 2 i 3 typu 2026-06-19
- POLAKÓW NA UKRAINIE ZABIERAJĄ Z ULICY NA FRONT. Bierność III RP | Marcin Fijas 2026-06-18
- Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3 2026-06-18
- Drogi sprzęt nie zapewni nam bezpieczeństwa. Potrzebujemy przywództwa! – Jacek Hoga 2026-06-18
- Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. II. Nakaz walki z mową nienawiści 2026-06-18
- Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski 2026-06-18
- Neofaszyzm, industrializm, korupcja i… 2026-06-17
- Czego NIE MOŻESZ powiedzieć o „zakazie mediów społecznościowych” 2026-06-17
- Umowa z Iranem i zakończenie wojny? 2026-06-17
- Szwajcarskie przygody Prawicy 2026-06-17
- Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. I. O zachodniej strefie wpływów i jej europejskiej podstrefie 2026-06-17
- Czy niemieccy, żydowscy i ukraińscy naziści są „skrajną prawicą”? 2026-06-17
- Strategia terroru 2026-06-15
- Szatańska Rewolucja | Spotkanie autorskie z Tomaszem Sztrekerem 2026-06-15
- Czy wyślą Polaków na wojnę? – Dariusz Rozwadowski 2026-06-15
- Przestępcy wobec duszy ludzkiej są bezkarni – ks. prof. Stanisław Koczwara 2026-06-15
- Major Kups: „Społeczeństwo jest w CZARNEJ DZIURZE”. Tak walczy się o życie… 2026-06-15
- Czy nowa ustawa KOPiS ułatwi cenzurę i ochroni patostreaming Lgbtq plus? 2026-06-14
- Marsz Pamięci Polaków w KL Auschwitz A. D. 2026 2026-06-14
- Oddajcie Cesarzowi co cesarskie – Oszustwa Biblijne, Fałszywe Interpretacje – Tomasz Sztreker 2026-06-14
- Baśń o zgodzie z Ukrainą i Piłsudski jako symbol upadku – Leszek Żebrowski 2026-06-14
- Czy jesteśmy gotowi na niepodległość? – Bartosz Kopczyński 2026-06-13
- Szatańska Parada Równości – Tomasz Sztreker 2026-06-13
- Jak uratować naszą chrześcijańską cywilizację? 2026-06-13
- Sztuczna inteligencja (AI) kontra NISS 2026-06-13
- Dzieci! Zbierajta te zabawki! Już, już! Ala, bier telefon! Samoloty przylecieli! 2026-06-13
- Dziel i rządź: psychoza antykomunistyczna 2026-06-12
- Pierwszy transport Polaków do KL Auschwitz, 86. rocznica 2026-06-12
- W pogoni za ukraińską narracją 2026-06-12
- Władza mężczyzny nad kobietą, dziećmi, samym sobą i nad krajem – Bartosz Kopczyński 2026-06-12
- Czy istnieje tajny plan elit zniszczenia społeczeństw? Migranci nie tylko jako broń – A. Wiejak, P. Pietkun 2026-06-11
- Pożegnanie z III RP Spotkanie w Jurowcach część 2 2026-06-11
- «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski 2026-06-11
- Kogo konkretnie chce deportować polityk PiS? 2026-06-11
- Im większa pycha upominanego, tym większy ból mu się zadaje i tym bardziej się obraża – ks. Marek Bąk 2026-06-11
- „Zła historia mistrzynią złej polityki” – Grzegorz Braun, Jan Pospieszalski 2026-06-11
- Kościół liberalny i konserwatywny? To fałszywy podział! 2026-06-11
- Czy mamy epidemię nowotworów w Polsce? – dr Piotr Witczak, Marek Skowroński 2026-06-10
- (Dobrze wkomponowane) zamieszki w Belfaście 2026-06-10
- Wykrywanie nagości na poziomie urządzenia, szantaż obywateli i cyfrowy identyfikator 2026-06-09
- Co się dzieje z CBDC? 2026-06-09
- Gaśnica, mikrofon i 7 zarzutów. Czy Braun został politycznie namierzony? 2026-06-09
- Projekt Ukraina, Order Orła Białego i podatek katastralny – Marek T. Chodorowski 2026-06-09
- Neofaszyści i komuniści: relacja miłość-nienawiść 2026-06-09
- Srebra blask 2026-06-09
- Co otrzymają pseudoartyści za popieranie obecnej władzy – Leszek Żebrowski 2026-06-09
Kalendarz
Tagi
Bartosz Kopczyński Bestia c19 Chiny chrześcijaństwo covid czytania mszalne Edyta Paradowska Ewangelia Grzegorz Braun Izrael Kit Knightly komunizm ks. Marek Bąk Lech Mucha Leszek Żebrowski liturgia słowa Marek T. Chodorowski Niemcy NWO Off-Guardian OffGuardian Oremus pandemia PiS Pismo Święte PL1 TV Polska pożegnanie z iii rp Rosja Salon Ludzi Wolnych slw szczepienia Słowo Boże To warto przeczytać tyrania UE UK Ukraina Unia Europejska USA wef who wojna w towarzystwie
Ostatnie komentarze
- Rebeliantka - Ważą się losy Gietrzwałdu! – Janusz Górzyński, Marek Skowroński
- AlterCabrio - Ważą się losy Gietrzwałdu! – Janusz Górzyński, Marek Skowroński
- Rebeliantka - Ważą się losy Gietrzwałdu! – Janusz Górzyński, Marek Skowroński
- pokutujący łotr - Trzeba bić na ALARM! Liczba Polaków może spaść do 11 MILIONÓW
- AlterCabrio - Trzeba bić na ALARM! Liczba Polaków może spaść do 11 MILIONÓW
- AlterCabrio - Ważą się losy Gietrzwałdu! – Janusz Górzyński, Marek Skowroński
- zapinio - Prezydent Nawrocki odebrał Order Orła Białego Zełenskiemu
- Maria. - Kurt Gödel o metafizyce
- CzarnaLimuzyna - Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. IV. Detradycjonalizacja i dialog
- CzarnaLimuzyna - Trzeba bić na ALARM! Liczba Polaków może spaść do 11 MILIONÓW
- CzarnaLimuzyna - Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. III. Nakaz wdrażania praw człowieka
- pokutujący łotr - Trzeba bić na ALARM! Liczba Polaków może spaść do 11 MILIONÓW
- CzarnaLimuzyna - Kulisy judaizacji. Premiera książki – Braun, Rola, Ozdyk i Kopczyński
- AlterCabrio - Trzeba bić na ALARM! Liczba Polaków może spaść do 11 MILIONÓW
- AlterCabrio - Kobieta sukcesu vs tradycyjna żona czyli pokolenie Z porzuca kłamstwo
- Jan Zubelewicz - Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. II. Nakaz walki z mową nienawiści
- AlterCabrio - Kobieta sukcesu vs tradycyjna żona czyli pokolenie Z porzuca kłamstwo
- AlterCabrio - Kobieta sukcesu vs tradycyjna żona czyli pokolenie Z porzuca kłamstwo
- Nietytus - Dwójmyślenie czyli co z tym ciastkiem
- CzarnaLimuzyna - Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. II. Nakaz walki z mową nienawiści
- Nietytus - Prezydent Nawrocki odebrał Order Orła Białego Zełenskiemu
- Nietytus - Prezydent Nawrocki odebrał Order Orła Białego Zełenskiemu
- AlterCabrio - Dwójmyślenie czyli co z tym ciastkiem
- AlterCabrio - Ważą się losy Gietrzwałdu! – Janusz Górzyński, Marek Skowroński
- AlterCabrio - Ważą się losy Gietrzwałdu! – Janusz Górzyński, Marek Skowroński
- Prawdzic - Prezydent Nawrocki odebrał Order Orła Białego Zełenskiemu
- Jan Zubelewicz - Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. II. Nakaz walki z mową nienawiści
- Jan Zubelewicz - Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. II. Nakaz walki z mową nienawiści
- AlterCabrio - Dwójmyślenie czyli co z tym ciastkiem
- AlterCabrio - Prezydent Nawrocki odebrał Order Orła Białego Zełenskiemu
- AlterCabrio - Sieci VPN i systemy operacyjne jako następne hity na liście „weryfikacji wieku”
- zapinio - Prezydent Nawrocki odebrał Order Orła Białego Zełenskiemu
- Jans - Kulisy judaizacji. Premiera książki – Braun, Rola, Ozdyk i Kopczyński
- pokutujący łotr - Prezydent Nawrocki odebrał Order Orła Białego Zełenskiemu
- kolejarz - Sieci VPN i systemy operacyjne jako następne hity na liście „weryfikacji wieku”
- AlterCabrio - Kulisy judaizacji. Premiera książki – Braun, Rola, Ozdyk i Kopczyński
- AlterCabrio - Kulisy judaizacji. Premiera książki – Braun, Rola, Ozdyk i Kopczyński
- sarmata - Sieci VPN i systemy operacyjne jako następne hity na liście „weryfikacji wieku”
- AlterCabrio - Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3
- pokutujący łotr - Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3
- sarmata - Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3
- CzarnaLimuzyna - Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3
- AlterCabrio - Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3
- Kajetan Badowicz - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- Rebeliantka - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- Kajetan Badowicz - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- CzarnaLimuzyna - Refluksje bardzo bliskowschodnie.
- CzarnaLimuzyna - Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3
- zapinio - Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3
- pokutujący łotr - Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3
- Nietytus - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- Nietytus - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- Nietytus - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- CzarnaLimuzyna - Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. II. Nakaz walki z mową nienawiści
- ziemianka - Pożegnanie z III RP Pytania w Jurowcach część 3
- AlterCabrio - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- Binges - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- AlterCabrio - 10 lat „nieposiadania niczego i bycia szczęśliwym” – oceń swoje szczęście
- AlterCabrio - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- AlterCabrio - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- Binges - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- zapinio - Refluksje bardzo bliskowschodnie.
- CzarnaLimuzyna - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- AlterCabrio - Hyde Park: Liberalizm versus katolicka nauka społeczna
- AlterCabrio - Neofaszyzm, industrializm, korupcja i…
- AlterCabrio - Drogi sprzęt nie zapewni nam bezpieczeństwa. Potrzebujemy przywództwa! – Jacek Hoga
- AlterCabrio - Drogi sprzęt nie zapewni nam bezpieczeństwa. Potrzebujemy przywództwa! – Jacek Hoga
- CzarnaLimuzyna - Czego NIE MOŻESZ powiedzieć o „zakazie mediów społecznościowych”
- zapinio - Refluksje bardzo bliskowschodnie.
- AlterCabrio - Afera z Orderem Orła Białego. Czy UPA = AK?! – Leszek Żebrowski
- Antex - Jak uratować naszą chrześcijańską cywilizację?
- CzarnaLimuzyna - Czy niemieccy, żydowscy i ukraińscy naziści są „skrajną prawicą”?
- CzarnaLimuzyna - Szatańska Rewolucja | Spotkanie autorskie z Tomaszem Sztrekerem
- Czytelnik - Umowa z Iranem i zakończenie wojny?
- karola - Czy niemieccy, żydowscy i ukraińscy naziści są „skrajną prawicą”?
- CzarnaLimuzyna - Czy niemieccy, żydowscy i ukraińscy naziści są „skrajną prawicą”?
- CzarnaLimuzyna - Totalitarne przesłanie XII Zjazdu Pedagogicznego w Olsztynie (IX 2025). Cz. I. O zachodniej strefie wpływów i jej europejskiej podstrefie
- AlterCabrio - Czego NIE MOŻESZ powiedzieć o „zakazie mediów społecznościowych”
- Rebeliantka - Czy niemieccy, żydowscy i ukraińscy naziści są „skrajną prawicą”?
- zapinio - Refluksje bardzo bliskowschodnie.
- karola - Major Kups: „Społeczeństwo jest w CZARNEJ DZIURZE”. Tak walczy się o życie…
- karola - Major Kups: „Społeczeństwo jest w CZARNEJ DZIURZE”. Tak walczy się o życie…
- rimrock - Major Kups: „Społeczeństwo jest w CZARNEJ DZIURZE”. Tak walczy się o życie…
- zapinio - Major Kups: „Społeczeństwo jest w CZARNEJ DZIURZE”. Tak walczy się o życie…
- rimrock - Major Kups: „Społeczeństwo jest w CZARNEJ DZIURZE”. Tak walczy się o życie…
- zapinio - Major Kups: „Społeczeństwo jest w CZARNEJ DZIURZE”. Tak walczy się o życie…
- Rebeliantka - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- Rebeliantka - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- Rebeliantka - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- AlterCabrio - Czy wyślą Polaków na wojnę? – Dariusz Rozwadowski
- rimrock - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- Prawdzic - Baśń o zgodzie z Ukrainą i Piłsudski jako symbol upadku – Leszek Żebrowski
- Prawdzic - Baśń o zgodzie z Ukrainą i Piłsudski jako symbol upadku – Leszek Żebrowski
- CzarnaLimuzyna - Major Kups: „Społeczeństwo jest w CZARNEJ DZIURZE”. Tak walczy się o życie…
- Rebeliantka - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- AlterCabrio - Major Kups: „Społeczeństwo jest w CZARNEJ DZIURZE”. Tak walczy się o życie…
- rimrock - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- CzarnaLimuzyna - Jak uratować naszą chrześcijańską cywilizację?
- AlterCabrio - Szatańska Parada Równości – Tomasz Sztreker
- AlterCabrio - Szatańska Parada Równości – Tomasz Sztreker
- AlterCabrio - W pogoni za ukraińską narracją
- Nietytus - W pogoni za ukraińską narracją
- Antex - Jak uratować naszą chrześcijańską cywilizację?
- AlterCabrio - W pogoni za ukraińską narracją
- AlterCabrio - Czy istnieje tajny plan elit zniszczenia społeczeństw? Migranci nie tylko jako broń – A. Wiejak, P. Pietkun
- Antex - W pogoni za ukraińską narracją
- Piko - W pogoni za ukraińską narracją
- zapinio - W pogoni za ukraińską narracją
- sarmata - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- zapinio - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- Binges - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- CzarnaLimuzyna - Kogo konkretnie chce deportować polityk PiS?
- CzarnaLimuzyna - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- karola - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- Prawdzic - Władza mężczyzny nad kobietą, dziećmi, samym sobą i nad krajem – Bartosz Kopczyński
- zapinio - Refluksje bardzo bliskowschodnie.
- Prawdzic - Władza mężczyzny nad kobietą, dziećmi, samym sobą i nad krajem – Bartosz Kopczyński
- AlterCabrio - Czy istnieje tajny plan elit zniszczenia społeczeństw? Migranci nie tylko jako broń – A. Wiejak, P. Pietkun
- AlterCabrio - Ogłoszenia
- AlterCabrio - Hyde Park: Liberalizm versus katolicka nauka społeczna
- Prawdzic - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- AlterCabrio - Pożegnanie z III RP Spotkanie w Jurowcach część 2
- AlterCabrio - W pogoni za ukraińską narracją
- AlterCabrio - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- ziemianka - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- piko - Kogo konkretnie chce deportować polityk PiS?
- AlterCabrio - Kościół liberalny i konserwatywny? To fałszywy podział!
- AlterCabrio - Hyde Park: Liberalizm versus katolicka nauka społeczna
- AlterCabrio - Ogłoszenia
- AlterCabrio - Co się dzieje z CBDC?
- AlterCabrio - Czy istnieje tajny plan elit zniszczenia społeczeństw? Migranci nie tylko jako broń – A. Wiejak, P. Pietkun
- zapinio - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- pokutujący łotr - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- AlterCabrio - «Szczurołap zaczyna od karmienia» czyli jak uregulować kolonię – Marek T. Chodorowski
- AlterCabrio - „Zła historia mistrzynią złej polityki” – Grzegorz Braun, Jan Pospieszalski
- AlterCabrio - Kogo konkretnie chce deportować polityk PiS?
- ziemianka - Kościół liberalny i konserwatywny? To fałszywy podział!
- AlterCabrio - Sfingowanie „bankructwa wodnego”, część 1: Centra danych
- Maria. - Sfingowanie „bankructwa wodnego”, część 1: Centra danych
- piko - Srebra blask
- wszyscy: by trwać na stołkach - „Zła historia mistrzynią złej polityki” – Grzegorz Braun, Jan Pospieszalski
- stan orda - (Dobrze wkomponowane) zamieszki w Belfaście
- AlterCabrio - „Zła historia mistrzynią złej polityki” – Grzegorz Braun, Jan Pospieszalski
- Jans - Homilia skierowana do MĘŻCZYZN – ks. Marek Bąk. Męski Różaniec Warszawa
- Jans - Homilia skierowana do MĘŻCZYZN – ks. Marek Bąk. Męski Różaniec Warszawa
- AlterCabrio - Homilia skierowana do MĘŻCZYZN – ks. Marek Bąk. Męski Różaniec Warszawa
- Jans - Homilia skierowana do MĘŻCZYZN – ks. Marek Bąk. Męski Różaniec Warszawa
- CzarnaLimuzyna - Srebra blask
- Maria. - Czy mamy epidemię nowotworów w Polsce? – dr Piotr Witczak, Marek Skowroński
- AlterCabrio - Homilia skierowana do MĘŻCZYZN – ks. Marek Bąk. Męski Różaniec Warszawa
- AlterCabrio - Czy mamy epidemię nowotworów w Polsce? – dr Piotr Witczak, Marek Skowroński
- AlterCabrio - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- AlterCabrio - Strefy fikcyjnego transportu i obszary równego traktowania
- Jans - Homilia skierowana do MĘŻCZYZN – ks. Marek Bąk. Męski Różaniec Warszawa
- AlterCabrio - Ile kradnie Polakom bankowy system odsetkowy? Eksport to kroplówka dla gospodarki – NISS
- Rebeliantka - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- pejot - Ile kradnie Polakom bankowy system odsetkowy? Eksport to kroplówka dla gospodarki – NISS
- Prawdzic - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- AlterCabrio - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- zapinio - Wykrywanie nagości na poziomie urządzenia, szantaż obywateli i cyfrowy identyfikator
- sarmata - Wykrywanie nagości na poziomie urządzenia, szantaż obywateli i cyfrowy identyfikator
- AlterCabrio - Hyde Park: Liberalizm versus katolicka nauka społeczna
- AlterCabrio - Gaśnica, mikrofon i 7 zarzutów. Czy Braun został politycznie namierzony?
- AlterCabrio - Srebra blask
- piko - Srebra blask
- piko - Maja Chwalińska
- AlterCabrio - Srebra blask
- AlterCabrio - Maja Chwalińska
- AlterCabrio - Maja Chwalińska
- piko - Srebra blask
- piko - Maja Chwalińska
- Piko - Maja Chwalińska
- AlterCabrio - Maja Chwalińska
- Piko - Maja Chwalińska
- karola - Maja Chwalińska
- kolejarz - Jerzy Wasiukiewicz „Ministra odwiedza artystę…”
- Prawdzic - Homilia skierowana do MĘŻCZYZN – ks. Marek Bąk. Męski Różaniec Warszawa
- AlterCabrio - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- AlterCabrio - Homilia skierowana do MĘŻCZYZN – ks. Marek Bąk. Męski Różaniec Warszawa
- AlterCabrio - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- pokutujący łotr - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- AlterCabrio - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- CzarnaLimuzyna - Refluksje bardzo bliskowschodnie.
- Kajetan Badowicz - Agentura w Polsce, kto kazał Zełenskiemu sprowokować Polaków? | Marek Chodorowski
- zapinio - Refluksje bardzo bliskowschodnie.
- zapinio - Refluksje bardzo bliskowschodnie.
- CzarnaLimuzyna - Jerzy Wasiukiewicz „Ministra odwiedza artystę…”
- AlterCabrio - Jerzy Wasiukiewicz „Ministra odwiedza artystę…”
- Prawdzic - Czy szatańska rewolucja już trwa? – Tomasz Sztreker
- Prawdzic - Czy szatańska rewolucja już trwa? – Tomasz Sztreker
- CzarnaLimuzyna - Sejm RP: Niewygodne badanie – czy nieszczepione dzieci są zdrowsze?
- AlterCabrio - Sejm RP: Niewygodne badanie – czy nieszczepione dzieci są zdrowsze?
- Rebeliantka - Marcin Palade z Leszkiem Sykulskim: polską „polityką wschodnią” zarządza brak wiedzy, naiwność i głupota
- AlterCabrio - Ogłoszenia
- AlterCabrio - Sejm RP: Niewygodne badanie – czy nieszczepione dzieci są zdrowsze?
- kolejarz - Strefy fikcyjnego transportu i obszary równego traktowania
- AlterCabrio - Sejm RP: Niewygodne badanie – czy nieszczepione dzieci są zdrowsze?
- miarka - Nowe przygody Murzynka Bambo
- AlterCabrio - Sejm RP: Niewygodne badanie – czy nieszczepione dzieci są zdrowsze?
- verizanus - Silny głos wsparcia z Niemiec „Tylko orientacja europejska może uratować Polskę”
- Binges - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- AlterCabrio - To nie jest demokracja. Kto powinien być suwerenem? Jaki jest cel państwa? – Bartosz Kopczyński
- AlterCabrio - To nie jest demokracja. Kto powinien być suwerenem? Jaki jest cel państwa? – Bartosz Kopczyński
- zapinio - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- Nemezis - Nowe przygody Murzynka Bambo
- pokutujący łotr - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- AlterCabrio - Strefy fikcyjnego transportu i obszary równego traktowania
- CzarnaLimuzyna - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- AlterCabrio - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- ziemianka - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- AlterCabrio - Ogłoszenia
- Rebeliantka - Transkrypcja wykładu: Kontekst historyczny objawień MB Królowej Korony Polski w 1877 roku w Gietrzwałdzie
- AlterCabrio - Strefy fikcyjnego transportu i obszary równego traktowania
- AlterCabrio - Transkrypcja wykładu: Kontekst historyczny objawień MB Królowej Korony Polski w 1877 roku w Gietrzwałdzie
- AlterCabrio - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- AlterCabrio - Strefy fikcyjnego transportu i obszary równego traktowania
- CzarnaLimuzyna - Strefy fikcyjnego transportu i obszary równego traktowania
- bojkot ! - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- Rebeliantka - Transkrypcja wykładu: Kontekst historyczny objawień MB Królowej Korony Polski w 1877 roku w Gietrzwałdzie
- niepokorny Duch Polaka - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- AlterCabrio - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- AlterCabrio - Transkrypcja wykładu: Kontekst historyczny objawień MB Królowej Korony Polski w 1877 roku w Gietrzwałdzie
- karola - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- Rebeliantka - Transkrypcja wykładu: Kontekst historyczny objawień MB Królowej Korony Polski w 1877 roku w Gietrzwałdzie
- karola - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- AlterCabrio - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- AlterCabrio - Polska po cichu bankrutuje. Jak elity zarabiają na sztucznym kryzysie? – prof. Mariusz Miąsko
- pokutujący łotr - Pożegnanie z III RP – Spotkanie w Jurowcach
- AlterCabrio - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- AlterCabrio - Strefy fikcyjnego transportu i obszary równego traktowania
- kolejarz - Silny głos wsparcia z Niemiec „Tylko orientacja europejska może uratować Polskę”
- pokutujący łotr - Silny głos wsparcia z Niemiec „Tylko orientacja europejska może uratować Polskę”
- karola - Polak zrobił swoje, Polak może odejść – Leszek Żebrowski
- Alina - Silny głos wsparcia z Niemiec „Tylko orientacja europejska może uratować Polskę”
- Prawdzic - Silny głos wsparcia z Niemiec „Tylko orientacja europejska może uratować Polskę”
- sarmata - Silny głos wsparcia z Niemiec „Tylko orientacja europejska może uratować Polskę”
- CzarnaLimuzyna - Silny głos wsparcia z Niemiec „Tylko orientacja europejska może uratować Polskę”
- AlterCabrio - Polak zrobił swoje, Polak może odejść – Leszek Żebrowski
- AlterCabrio - Polak zrobił swoje, Polak może odejść – Leszek Żebrowski
- AlterCabrio - Polak zrobił swoje, Polak może odejść – Leszek Żebrowski
- AlterCabrio - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- AlterCabrio - Polak zrobił swoje, Polak może odejść – Leszek Żebrowski
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Prawdzic - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- kolejarz - “Maszyny prawne” Pawła Kowala
- AlterCabrio - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- CzarnaLimuzyna - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- Prawdzic - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- Prawdzic - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- Eba - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- wkurzony - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- pokutujący łotr - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- karola - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- CzarnaLimuzyna - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- pokutujący łotr - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- AlterCabrio - Co się dzieje na tajnych posiedzeniach w Brukseli? Czy Ukraina zagraża Polsce?
- Ar - “Maszyny prawne” Pawła Kowala
- Prawdzic - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- AlterCabrio - Nasz umysł potrzebuje Prawdy. Polska dwudziestopierwszowiecznym Abrahamem
- zapinio - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- CzarnaLimuzyna - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- AlterCabrio - Rada KEP ds. „Migrantów i Uchodźców” krytycznie o patriotycznych nastrojach w Polsce
- AlterCabrio - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- AlterCabrio - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- AlterCabrio - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- AlterCabrio - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- AlterCabrio - “Maszyny prawne” Pawła Kowala
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- AlterCabrio - Barbarzyńska mentalność: kiedy lewacy i najeźdźcy z Trzeciego Świata myślą podobnie
- CzarnaLimuzyna - “Maszyny prawne” Pawła Kowala
- pokutujący łotr - Marcin Palade z Leszkiem Sykulskim: polską „polityką wschodnią” zarządza brak wiedzy, naiwność i głupota
- CzarnaLimuzyna - Marcin Palade z Leszkiem Sykulskim: polską „polityką wschodnią” zarządza brak wiedzy, naiwność i głupota
- usuwany za prawdę - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- AlterCabrio - 1.06 – bajeczka dla grzecznych dzieci
- AlterCabrio - […] – Jako narzędzie Kontroli Społecznej – Szatańska Rewolucja Seksualna – Tomasz Sztreker
- Piko - […] – Jako narzędzie Kontroli Społecznej – Szatańska Rewolucja Seksualna – Tomasz Sztreker
- jak zwykle niezwykle ciekawe - Marcin Palade z Leszkiem Sykulskim: polską „polityką wschodnią” zarządza brak wiedzy, naiwność i głupota
- verizanus - Policja zaatakowała ofiarę napadu – polskiego studenta, który wykrwawił się na śmierć
- AlterCabrio - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- AlterCabrio - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- CzarnaLimuzyna - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- Nietytus - Ukraina grozi Polsce wojną?! Czy będzie drugi Wołyń? – prof. Włodzimierz Osadczy
- AlterCabrio - […] – Jako narzędzie Kontroli Społecznej – Szatańska Rewolucja Seksualna – Tomasz Sztreker
- mimo, że nazwisko.. BUNT - […] – Jako narzędzie Kontroli Społecznej – Szatańska Rewolucja Seksualna – Tomasz Sztreker
- AlterCabrio - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- AlterCabrio - Ukraina grozi Polsce wojną?! Czy będzie drugi Wołyń? – prof. Włodzimierz Osadczy
- zapinio - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- AlterCabrio - […] – Jako narzędzie Kontroli Społecznej – Szatańska Rewolucja Seksualna – Tomasz Sztreker
- Nietytus - Ukraina grozi Polsce wojną?! Czy będzie drugi Wołyń? – prof. Włodzimierz Osadczy
- to jest wojna cywilizacyjna - […] – Jako narzędzie Kontroli Społecznej – Szatańska Rewolucja Seksualna – Tomasz Sztreker
- Rebeliantka - Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
- zapinio - Ukraina grozi Polsce wojną?! Czy będzie drugi Wołyń? – prof. Włodzimierz Osadczy
Archiwa
Zważywszy, że KOD to wytwór WSI/SB ,stronnictwo ruskie + stronnictwo pruskie, oraz na przeogromną aktywizację sowieckich onuc, utworzenie całego szeregu internetowych telewizji prosowieckich (Sumienie Narodu, TaktTV,eMisjaTV itd. ) i jednoznaczny, skoordynowany przekaz przeciwko obecności wojskom amerykańskim w Polsce , uruchomienie paleoendokomuny (syn Poręby), operetkowych stronnictw narodowych (Wasiak, Grudniewski,Sendecki,Mossakowski powiązanych z Wileckim,Toczkiem,Dukaczewskim) nie ma raczej wątpliwości, że tałażysze radzieccy nie są zachwyceni.
Przeciwnie nawet dostają sraczki.Tak jak i Niemcy. A tak było blisko do powrotu granicy rosyjsko-pruskiej. Tak blisko.
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że stanie po jedynie słusznej stronie, a mianowicie: po stronie demokracji. USA zawsze stają po stronie demokracji i stabilizacji.
Na początku 2016 Ryszard Petru spotkał się z Victorią Nuland, która namaściła go w ten sposób na obrońcę demokracji.
USA ma tez niebagatelne zasługi w utrzymaniu stabilizacji w Polsce po 1989 roku. Amerykanie namaścili wówczas Jaruzelskiego na prezydenta RP, dbając w ten sposób o stabilizację w całym regionie.
Bez ironii napiszę tak: Czy odpowiednie służby w Polsce muszą liczyć na ” pomoc” obcych wojsk?
Zgadzając się z Zapinio, z tym, kto pomagał w utworzeniu KOD, zadam pytanie: dlaczego USA oficjalnie popierają twory środowisk o sowieckiej proweniencji? Dlaczego Victoria Nuland spotkała się z tak żenująca wydmuszką jak Petru?
Stanie po swojej stronie to znaczy tych kogo uznaje za gwarancję swoich interesów geopolitycznych w Polsce.Z pewnością nie jest to ani stronnictwo pruskie ani stronnictwo ruskie, które współpracują ze sobą w kierunku likwidacji państwa polskiego i wspólnej granicy radziecko-niemieckiej czyli realizacji eurazji (Dugin).
Macierewicz z pewnością bardziej będzie mógł polegać na wojskach amerykańskich niż na “polskich” generałach po woroszyłowce. Obecność wojsk amerykańskich jest polisą ubezpieczeniową dla rządu PiS.
Od zamierzeń niemiecko-sowieckich (tych samych od zawsze, wspólnej granicy na Wiśle) ,ale również od mazgułów walczących o demokrację i pułkowników Dupów z herbem FSB na ścianie.
A w razie “demokratycznego przewrotu zbrojnego” oddanych oficieraw WSI ,amerykańskie siły specjalne nie będą miały najmniejszego problemu z ich fizyczna likwidacją.
Scenariuszy zresztą może być wiele.
Założyłem ten wątek, gdyż destabilizacja państwa zapoczątkowana przez kodziarstwo, niebezpiecznie zbiegła się w czasie z transportem wojsk Stanów do Polski.
Pani Szojring Wielgus mówiła, że 11 stycznia dojdzie w parlamencie do wydarzeń, których nikt się nie spodziewa. Czy chodzi o rozwiązania siłowe?
Dla mnie promykiem nadziei na to, że Wojska Jankeskie nie posłużą Targowicy, jest zaprzysiężenie Trumpa.
A drugą, że być może odsądzany od czci i wiary PiS za ustawę 1066 wiedział co robi , nie odrzucając jej od razu…
No, właśnie, wychodzi na to, że “alfons amerykański” jest bardziej szczodrobliwy i ogólnie więcej gwarantuje niż inne opcje.
Wychodzi też na to, że państwo polskie nadal funkcjonuje tylko teoretycznie, bo nie karze tych, którzy łamią prawo w sejmie i na ulicach
To znaczy, że polskie siły specjalne miałyby z tym problem? Jakimi siłami dysponują realnie emeryci z WSI?
A ja sobie myślę, że KOD utracił poparcie służb. Umarli główni patronowie, a afera kelnerowa to przejaw buntu w służbach – coś takiego, jak stało się teraz w USA, gdy szef FBI na kilka dni przed wyborami ogłosił wznowienie śledztwa w sprawie maili Clinton.
Nie ukrywajmy – dawni funkcjonariusze są coraz starsi i biologia robi swoje. Nie ma już tyle wejść, nieformalnych układów itp itd.
Myślę, że PiS panuje nad SS, zauważcie jak coraz częściej wypływają materiały dotyczące przeszłości dawnych autorytetów.
Gdyby rządziła Hilarzyca nie byłoby wątpliwości, że poparli by Petru.
Ale należy pamiętać, że obce wojska nie mogą działać w naszym interesie, bo na o nie pozwoli ten kto je tu przysyła. Chcesz bezpieczeństwa to dbaj o własną siłę, a nie szukaj cudzej.
Pytanie jest tylko takie: W obronie jakich konkretnie amerykańskich (czy żydowskich) interesów mają tu działać. Czy są one zbieżne z naszymi?
Gdyby USA chciało naszego bezpieczeństwa to przysłaliby uzbrojenie i dali na nie kasę. Takie rozwiązanie byłoby dla nich najtańsze.
Pewną wskazówką jest miejsce ich stacjonowania Obie miejscowości są przy niemieckiej granicy. Nie wiem co to znaczy? Co tam mają do roboty?
Klucz jest jasny.
W momencie ataku na Polskę pod hasłem “misji stabilizacyjnej” (taki charakter miały manewry na Białorusi bodaj rok temu),zarówno “stabilizujący” Polskę Niemcy (do Wisły) jak i “stabilizujący” Polskę, miłujący pokój związek radziecki (od Wisły) mają do czynienia z armią amerykańską.
I tu się zabawa kończy…
To nie to samo co dostawy broni.
Nawet najlepszej.
Sprawa wcale nie jest taka oczywista. Ale przychylam się do tego punktu widzenia w nadziei, że w razie czego Amerykanie nie powiedzą napastnikom “róbta co chceta” i nie zwiną nagle interesu, tak że po raz kolejny zostaniemy sami. Jeśli Amerykanie mają tu swoje wojska, to raczej nie po to, by nas okupować i to jest pocieszające – bo jaki mieli by w tym interes? Może być tak, że Żydzi mają/widzą tu nadal duży geszeft i niechętnie oddadzą go Niemcom, czy Rosji. Może, zabezpieczają sobie teren, gdzie by mogli uciekać z płonącej Palestyny. W obu wypadkach jest to dla nas korzystniejsze niż “związki partnerskie” z najbliższymi sąsiadami w razie większego przetasowania. No chyba, żeby Amerykanie mieli pomagać Ukraińcom odzyskiwać “swoje” – ale to się też wydaje mało prawdopodobne.
Wmawianie nam bez przrwy, ze mamy dwu wrogow i musimy być przeciwki obu, albo bronić sie przed obojgiem, w moim prekonaniu zupełnie nie jest w naszym interesie i nigdy nie bylo – vide II Wojna Światowa i jej skutki dla nas.
Niemcy i Rosja zawsze mają sprzeczne interesy polityczne, a taktyczny sojuśz Hitlera ze Stalinem był jak wiadomo krotkotrwały i dał czas Niemcom na prygotowanie do wojny z Rosją. Co to za pomysl z granicą na Wiśle? Nigdy takich zamiarow ani prob ich realizacji nie było. Granicy na Wiśle chcą co najwyżej Ukraincy.
Niewątpliwie naszzym głównym wrogiem jest Rosja, a ta ineresami geopolitycznymi od czasow Napoleona związana była z anglosasami i niewykluczone, że jest tak w dalszym ciągu. Mozna preciez zobaczyc, że gospodarce amerykańskiej zagrażaja Chiny tak jak przed II Wojna Swiatowa zagrażała jej Japonia i wtedy tez sojusznikiem USA byla Rosja (czy sowiety, to bez znaczenia).
Niemcy sa w dalszym ciągu pod okupacja amerykańska i w polityce nic nie maja do powiedzenia, tam rządzą Szulce i inni marsjanie.
Obecność wojsk USA w Żaganiu może wskazywać na jakieś obawy przed emancypacja Niemiec, bardziej niz dla utemperowania Moskwy.
To co my widzimy to teatr, którego kulisy znają tylko decydenci, o ktorych tez nic nie wiemy, możemy się tylko domyślac bez żadnej pewności.
Tak czy siak, polityka dwu wrogów, obu wielokrotnie silniejszych od nas jest samobójcza.
To tylko obiektywna rzeczywistość..
Ona po prostu jest.
Okupacja amerykańska Niemcom wyszła na dobre. Oszczędzali na zbrojeniach i mieli na rozwój. Teraz się bardzo ostro sprzeciwiają wejściu Amerykanów do Polski. Nie wiem z jakiego powodu. To chyba nie zazdrość. Ciekawe.
Jednak w wielu krajach obecność wojsk USA powodowała problemy. Zwłaszcza to co robią na Bliskim wschodzie i w Afryce od 9/11 wygląda bardzo nieciekawie.
Pamiętam jak bardzo się obawiałem kiedy oddawaliśmy suwerenność UE przy dzikiej radości tłumów. Teraz już każdy widzi jak jesteśmy dojeni, ale nikt sobie nie wyobraża, że moglibyśmy funkcjonować jako państwo suwerenne. Homo sovieticus został zastąpiony przez homo bruxelus.
Podobnie obecnie, wejście obcych wojsk na nasz teren, to dla mnie przede wszystkim początek okupacji. [To operacja kosztowna. Trump każe nam zapłacić. Tak zapowiadał. Jak ktoś mi chce coś dać za darmo, to zawsze pytam go co ON na tym zyska.] Radość tłumów przypomina mi jak owacyjnie witano kiedyś Millera, który nawet na lotnisku pokazał te 50 euro, które dostał za złożenie podpisu.
Czy okupacja wyjdzie nam na dobre? Psy są zwykle znacznie tłustsze od dzikich wilków.
To mój prywatny problem, że nie umiem się z tego cieszyć.
Przepraszam.
Państwa nie mają przyjaciół, tylko interesy.
Potrzebni są nam teraz bardzo dobrzy politycy i bardzo dobra orientacja w sytuacji. Trzeźwa ocena sytuacji. Mam nadzieję, że nie tylko my tutaj nad tym się zastanawiamy.
Zapino +++
Synteticus – – —
Space +++
CzarnaLimuzyna +++
Migorr +++++++
Niemcom bardziej się nie podoba obecność wojsk amerykańskich niż rosyjskich, bo to oznacza zalążek, realną możliwość powstania w przyszłosci samodzielnego podmiotu – międzymorza pod protektoratem USA, czyli czegoś, co potencjalnie uniemożliwia jakikolwiek wspólny projekt rosyjsko – niemiecki w tej części Europy.
Z drugiej strony pojawia się pytanie o koszty, a także o naszą samodzielność w kwestii Jedwabnego Szlaku, który nie podoba się USA. Kwestią nie mniej niepokojącą jest również budowanie przez pijarowców z Izraela klimatu dla projektu Polin nr. 2,(jeden z wariantów w żydowskim scenariuszu)
Uwzględniając aktualną dynamikę demograficzną pod koniec wieku ludność żydowska w Palestynie zwiększy się ponad 2 krotnie i przekroczy 17 mln., w tym samym czasie w wyniku depopulacji Polski prowadzonej intensywnie od połowy lat 80 – tych, ludność Polski spadnie do 22 mln. Są to oczywiście prognozy.
Przy okazji przypomnę, że prognoza demograficzna dla Polski z roku ok. 1980 przewidywała, że przekroczymy 50 mln przed 2000 rokiem. Aktualnie mamy 38 mln. z powody skutecznej realizacji programu depopulacji.
Napisałem to z powodu zatrważającej ignorancji Polaków w wymienionych obszarach, które są skorelowane z tym, co się aktualnie dzieje w polityce.
Myślę, że wszyscy możemy być pewni jednego. Amerykanie nie przyjechali tutaj i nie władowali mas pieniędzy, by charytatywnie chronić biedną polską ludność przed Putinem.
Jak myślicie, jaki jest ich interes, by tu stacjonować? I czy ten interes może być zbieżny z naszym interesem narodowym?
Bo jeżeli tu chodzi o ochronę ich wpływów w RP, to musi to oznaczać, że Rosja naprawdę ma na celu (być może zbrojny) atak na Polskę…
W “sprawie polskiej” akurat interesy rosyjskie i niemieckie są zgodne. I to od prawie trzech stuleci. I nie chodzi tylko o pakt Ribbentrop-Mołotow. Kto pomógł Rosjanom pokonać Kościuszkę pod Szczekocinami? Armia pruska pod osobistym dowództwem Fryderyka Wilhelma II. A jaka była polityka kanclerza Bismarcka w czasie powstania styczniowego? Słyszałeś o czymś takim jak “Konwencja Alvenslebena”? W powstaniu listopadowym “neutralni” Niemcy budowali mosty dla przeprawy rosyjskiego korpusu Paskiewicza pod Osiekiem. A wcześniej coś takiego jak traktat Loewenwolda zwany “traktatem trzech czarnych orłów” (OK …przynajmniej z austriackiej strony zagrożenia teraz chyba nie ma). W XX wieku było jeszcze coś takiego jak układ w Rapallo i późniejszy traktat berliński …
Macie Panowie rację! Polacy z dwoma wrogami sobie nie poradzą, Miedzymorze to puste hasło dla idiotow. Z dwoma wrogami poradzi sobie Polin, paradis judeorum. Dlatego musimy mieć dwu wrogow.
Czyli są to faktycznie wojska okupacyjne, bo jak widzę, nikt nie zaklada ich neutralności w przypadku wewnętrznych tarć w Polsce, staną przeciwko jednej grupie Polaków za drugą. Czy jednak nie zauważyliście państwo statusu tej amerykańskiej formacji. Zgodnie z ustawą przed rokiem podpisaną przez A Dudę, owa armia USA będzie miała ten sam status co Wojsko Polskie, przy czym prawnie nie podlega polskiemu prawu, ani polskiemu zwierzchnictwu wojskowemu i cywilnemu. Nie ma też żadnych zapisów mówiących o tym, że Polska może tych “gości” wyprosić i jest to wyłącznie w gestii USA. Czy nikogo to, co najmniej nie zastanawia?
Czy ich żandarmeria ma prawo aresztować i więzić obywateli Polski? Jeśli tak, to prawo jakiego kraju będzie wobec nich stosować? Prawo USA tutaj nie obowiązuję, polskie prawo też ich nie obowiązuję. W kontekście obozów koncentracyjnych, gdzie bez sądu więziono i torturowano Afgańczyków w Polsce, to trochę przeraża. Szukałem w sieci informacji na ten temat, niestety, brak.
Strachy na lachy.
Tak.
Nie.
Mam nadzieję ,że tak.
Na miejscu POPCzPGR (Pełniących Obowiązki Polaków Członków Polskojęzycznej Grupy Rozbójniczej) ,której zbrojne działania wobec Polaków były bezkarne od 1945 roku poważnie bym się zastanowił nad zaprzestaniem działalności lub dożywotnią emigracją do ziemi przodków tj. miłującego pokój związku radzieckiego.
Dotychczasowy status właśnie kancziłsia.
To samo dotyczy szczeropolskich patriotów.
Widze ze zapinio jest neosowietom, ma dokladnie taki sam stosunek do obcych wojsk jak komuchy, taki typ genetycznego kolaboranta… jakby byl 39, oddawalby Polakow Niemcom, W 20 bylby zwolennikiem polrewkomu , dzis cieszy sie z innego “pana”, niemniej oczekiwalem merytorycznej odpowiedzi, a SPACE, jakie “strachy na lachy”? Sami piszecie powyzej, ze te wojska beda uzyte przeciwko Polakom i bawiac sie, typujecie przeciwko ktorym, juz slyszalem,na innych stronach, ze przeciw narodowcom, katolom, pisiorom, kodom, rusofilom, rusofobom, antysemitom, antyislamistom itd i zawsze to typowanie i uciecha z typowania, przeciw komu z Polakow Amerykanie wystapia… zal mi waszej dwojki, bo chyba nie zdajecie sobie sprawy z sytuacji
Tak?
A jest gdzieś opublikowany ustalony przez Prezydenta zakres uprawnień wojsk USA na terenie Polski?
Bo zgodnie z ustawą:
Czyli wiemy, że status obcych wojsk “wzmacniających wojskowo” Siły Zbrojne RP może być taki sam jak WP, ale jaki jest faktycznie – to już pozostaje w sferze naszych domysłów.
To ciekawe, bo [źródło]:
Wychodzi na to, że mogą aresztować itd., byle ktoś z nich w tym czasie ćwiczył lub się przemieszczał, o co nietrudno.
Wojska obce otrzymaly przed rokiem na mocy ustawy te same prawa co WP. Polecam Google bo obecnie nie moge przeslac linku. CWP
Nie, nie. Googlowanie już skwapliwie wykonałem. Na mocy ustawy to prezydent RP uzyskał uprawnienia do określenia uprawnień obcych wojsk w ramach “udzielenia zgody”. Uprawnienia te mogą, ale nie muszą być takie same jak uprawnienia WP.
W jednym z poprzednich komentarzy podałem link do tekstu ustawy.
Podkreślam, że nie wypowiadam się tutaj co do meritum sprawy, uważam jednak, że ta nieścisłość, powielana zresztą w wielu artykułach w mediach internetowych grozi znaczącą dezinformacją.
Zwrócę uwagę na jeszcze inny aspekt
Aktualnie w Polsce broń posiadają obcy (nie tylko formacje US Army), lecz osoby obcej narodowości prowadzące szkolenia, mające agencje ochrony, fundacje itp.
Polacy nie mają prawa posiadać broni. Jest to sytuacja bardzo nienormalna.
Sytuacja, że przebywają na terenie polskiego państwa obce wojska również uważam za sytuację niezwyczajną.
Oczywiście wiem, że część Polaków popiera ich obecność ze strachu przed Rosją. I jest to właściwie jedyny argument za ich obecnością.
Z historii wiadomo, że obecność obcych wojsk na terenie RP zawsze kończyła się źle. Prawo, które zostało wprowadzone – wprowadzone przez PiS, umożliwia interwencję i okupację Polski przez KAŻDEGO OBCEGO
No i teraz czekamy w napięciu, czy ktoś się pokwapi. Bo jeśli mimo takich udogodnień nie będzie chętnych – wyjdzie straszna lipa.
A co to jest “każdy obcy“?
Jest to zróżnicowany zbiór, który może skorzystać na tym prawie przy odpowiedniej dla siebie władzy.
Przy PiS nie skorzystają Rosjanie, a Niemcy korzystają z prawa unijnego.
Bnksterzy korzystają przy każdej władzy. Okupacja monetarna jest faktem, jak wiesz.
Przy władzy KOD mogą skorzystać wszyscy
Przy władzy PiS może skorzystać naród żyjący od 1000 lat na polskiej ziemi. Tak powiedział o Żydach Andrzej Duda.
Żeby dyskusja miała sens trzeba uściślić co to jest Wojsko Polskie.
Bo jeśli dla kogo mazguły to jest Wojsko Polskie to chyba nie bardzo jest o czym rozmawiać.
Od roku 1945 mamy do czynienia z okupacją i sowieckimi gienierałami.
Czy mam podać zupełnie świeże linki do hołdów ruskich składanych przez trepów LWP ?
Sprawy wojsk USA na terenie RP ich podległości, dowództwa, specjalnych uprawnień i zakresu decyzyjnego są uzgadniane na najwyższym szczeblu RP, MSZ, MON i Sztabu Generalnego. Są tajne. W najwyższym stopniu. Nikt w Polsce nie wyda rozkazu tym wojskom. Tylko USA ( prezydent USA i ich dowódca). Nie jest dobrze mieć oddziały pod innym dowództwem na swoim terenie. Ale w momentach zagrożeń trudno o przesadną ostrożność. Oczywiście, że USA wolałoby walczyć o “demokrację” daleko poza granicami swojego kraju. Niektóre państwa korzystały mądrze na obecności kontygentów USA na swoim terenie – i to w wielu aspektach. Nie należy jednak zapominać , że w razie decyzji USA o nieopłacalności “awantury” sentymentów nie będzie. Nie mierzmy ich swoją miarą – czyli “Bóg Honor i Ojczyzna”. Dla nich to następne miejsce pobytu.
Jedno z wielu po II wojnie. Będą ginąć za gielt – bo są dobrze wyszkoleni. Trzeba ich obecność maksymalnie i mądrze wykorzystać , wojskowo, ekonomicznie i politycznie. Bez sentymentów właśnie. Szczególnie wojna musi być prowadzona niezwykle zimno i przytomnie.Tego uczy się żołnierzy od szeregowca do generała. Ani Klos ani czietiriech tankistow i sobaka – to nie wzorce dla dzisiejszych konfliktów. Czasem walka przypomina starcie z żulami w ciasnej uliczce, Harlem, lub bójki w zakładzie karnym.
Zapinio pisze : ///Czy mam podać zupełnie świeże linki do hołdów ruskich składanych przez trepów LWP ?///
********************************************************
Oficerowie z VIRITIM |łac.| – wszyscy co do jednego, co do ostatniego mężczyzny – w obronie Ojczyzny. W Wojsku Polskim ( W LWP) działała tajna organizacja, skupiająca 204 oficerów – VIRITIM. Buntują się przeciwko pozornym lub naskórkowym zmianom w wojsku. O ile kiedyś o kadrze LWP mówiono, że jest jak rzodkiewka: z wierzchu czerwona, w środku biała (“Nie ukrywajmy, prawie wszyscy byliśmy w partii” – mówi jeden z liderów Viritim, to teraz pozwolono wzrosnąć, twierdzą zbuntowani oficerowie, nowemu gatunkowi rzodkiewki: z zewnątrz białej, ale w środku niezmiennie czerwonej. Chcą kształtować oblicze armii nowego typu; w tym celu należy najpierw doprowadzić, jak piszą w deklaracji programowej, do “odnowy etyczno-moralnej polskiego wojska w duchu kultury i tradycji chrześcijańskiej”. Około czterdziestu z nich został z wojska usuniętych . Ppłk rezerwy Jakub Miazek odmówił poparcia stanu wojennego. Byłego dowódcę pułku, pilota, Edwarda Makowieckiego zwolniono rękami lekarzy” za niepopieranie stanu wojennego, reform gospodarczych i przewodniej roli PZPR”. Odmówili ( za RP) przyjęcia stopnia pułkownika, którym to gestem chciano skwitować stare rachunki. Ppłk rez. Julian Czekaj, dziś nauczyciel (z tytułem doktora) w szkole podstawowej, został zwolniony, wraz z innymi oficerami, za próbę utworzenia w 1989 roku związku żołnierzy zawodowych Garnizon Kraków . “Ojczyzna w niebezpieczeństwie” – mówią organizatorzy stowarzyszenia, także dla ludzi bez mundurów. VIRITIM – powtarzają i czynią analogie.Mówiono o Konstytucji 3 Maja; ale gdy Sejm Czteroletni reformował państwo, dowódcami wojska byli późniejsi targowiczanie. Gdy I Rzeczpospolita podejmowała wysiłek unowocześnienia i rozbudowania wojska, większość pieniędzy trafiała ostatecznie do ówczesnych sztabów głównych… Twórcy VIRITIM działali zrazu w izolowanych grupach, potem się odnaleźli i połączyli. Jeden z liderów i założycieli ruchu, ppłk Jan Grudniewski z Szefostwa Służby Uzbrojenia i Elektroniki MON wyjawia, że w sposób zorganizowany, choć potajemny, zaczęli działać w 1989 roku. Zyskali wówczas z czasem przychylność kilku oficerów z tajnych służb ( ludzi działających w głębokiej konspiracji, ale przez to bardziej niezależni, a do tego inteligentni”). Dzięki nim dokonali rozpoznania kadry oficerskiej pod kątem potrzeb nowej armii”. Badania sygnował Zespół GRUPAŃ. – Czy można się nam dziwić, że działaliśmy w konspiracji, a wielu nadal tak działa, skoro tylko pięć procent kadry nie uległo komunistycznej indoktrynacji, a aż siedem procent ma powiązania agenturalne? – tłumaczył ppłk Grudniewski. – Wyciągnęliśmy jednak wniosek psychologiczny, że żadnego środowiska nie możemy odcinać, w każdym trzeba szukać owych pięciu procent. Chociaż to się rozkłada różnie: w lotnictwie buntowało się przeciwko starym porządkom 20 procent oficerów, w wywiadzie 8 procent a w WSW tylko jeden procent. Szukali więc zbuntowanych, pomagali szykanowanym, pisali programy dla nowego wojska. Przyznają się dziś, że to oni rozszyfrowali kilka afer, dostarczyli niezbędnych dokumentów niektórym dziennikarzom i posłom, na swoje konto zapisują obalenie – jak twierdzą – „Merkla z Belwederu”. Z czasem liderzy zaczęli się ujawniać. Płk Ryszard Dorf, płk Henryk Pawlikowski, ppłk Wiesław Matejczuk, ppłk Eugeniusz Mróz (trzej ostatni wraz z reżyserem Henrykiem Czarneckim tworzyli komitet) , płk Józef Pawelec z WAT, płk Jan Święcicki z Szefostwa Służby Zdrowia. Pozostali działali w ukryciu. – Mieli poparcie kilku ludzi o wysokich szarżach lub na wysokich stanowiskach. Statut i program ułożyli tak, by – jak się wyraża Henryk Czarnecki – stowarzyszenie nie było dla administracji armii instytucją konfliktową w sferze działania. Wielu z MON to ludzie pozbawieni mocy, bezwolni, osaczeni. Pozwalali wycinać odważnych, dlatego dalej, kto służy w armii, ten się boi. Działacze VIRITIM podają przykłady, jak tzw. restrukturyzację wojska wykorzystywano do zwalniania młodych, niezależnie myślących oficerów, dzięki czemu zachowują wpływy starzy, poddawani przez długie lata indoktrynacji. Gdy mówią o swym życiu, wielka historia przeplata się z wielkimi aferami.Bycie żołnierzem, to bycie obywatelem RP, a bycie obywatelem RP, to gotowość bycia żołnierzem. Te słowa napawają dumą. W tle, niedopowiedziane: lewica akcentowała pacyfizm, rozbrojenie, niwelowała rolę armii. A VIRITIM wszak chce wynieść na wojskowe sztandary hasło “Bóg, Honor i Ojczyzna”; z sentymentem wspomina Marszałka, który wyznaczył armii wielką rolę; pochyla się nad grobem Józefa Becka, pułkownika, który “spowodował, że prywatna gra dwóch zaborców Polski, Hitlera i Stalina, stała się sprawą europejską”. “Trzeba mówić o przywróceniu armii narodowi”. Dlatego w swych dokumentach piszemy o “polskim wojsku”, świadomie nie używając rusycyzmu “wojsko polskie”. Największe łotry pchały się przed ołtarze i organizowały pielgrzymki do Częstochowy. Gduie oficerowie polityczni prześcigali się w prezentacji: “Pułkownik…, po Wojskowej Akademii Politycznej, chrzczony” VIRITIM – wyniki badań kadry WP wykonane przez Zespól GRUPAŃ , rok 1989) – 5% – Oficerowie o niezależnych, postępowych przekonaniach, którzy nie ulegli komunistycznej indoktrynacji, mający odwagę głoszenia swoich poglądów około 2500 oficerów) – 10%- Oficerowie o postępowych poglądach, pozorujący uleganie indoktrynacji, głoszący swe przekonania tylko w wąskim, znanym gronie – 45% – Oficerowie, którzy pod wpływem indoktrynacji zobojętnieli i dbają jedynie o własne interesy, lecz starają się nie szkodzić – 40% – Oficerowie o poglądach zachowawczych, mający na sumieniu nadużycia gospodarcze i wojskowe, szkodnictwo wojskowe lub agenturalną współpracę (szacunkowo w tym 7%, czyli około 3000 oficerów, to współpracownicy agenturalni obcych wywiadów i służb).szacunkowo w tym 7%, czyli około 3OOO oficerów, to współpracownicy agenturalni obcych wywiadów i służb).
Mozets,
Krótko.Przywołał Pan płk Grudniewskiego.O jego poziomie i działalności, którą znam od wielu lat mam BARDZO wyrobione zdanie.
Oto wystąpienia jego nieodłącznego towarzysza Ludwika Wasiaka.
Całkiem świeże.
A tu razem z p.Sendeckim, druhem pana Grudniewskiego i pana Wasiaka:
Tu zaś p.Sendecki solo deklaruje:
A potem w komentarzach dodaje:
http://www.tinypic.pl/pbysdcxj1xft
Bez komentarza.
Wszystko jasne.
BARDZO cieszę się na przyjazd wojsk amerykańskich…
Grupa rekonstrukcyjna ZP Grunwald…ich mać.
Zatem jakie wzorce?
A proszę bardzo:
http://www.nowastrategia.org.pl/rafal-gan-ganowicz-zabijalem-tylko-komunistow/
“Nie wiem jak to jest zabić człowieka, zabijałem tylko komunistów” Rafał Gan Ganowicz.
Tylko podporucznik.
Z wiedzą,klasą,praktyką i umiejętnościami wojskowymi dla Wasiaków niedostępną…
http://wpolityce.pl/polityka/171043-rafal-gan-ganowicz-zolnierz-nieistniejacej-na-mapie-rzeczypospolitej-ktory-nie-zlozyl-broni-walczac-z-komunizmem-wszedzie-gdzie-tylko-sie-znalazl-moj-przyjaciel
Nie ma przypadków są tylko znaki mawiał ks.Bozowski z kościoła s.s.Wizytek w Warszawie.
Dzisiaj kiedy piszę te słowa Zygmunt Bauman smaży się w piekielnym kotle ,w którym będzie siedział na wieczność.
Ten Wasiak… żal patrzyć i słuchać tego gówna, za przeproszeniem. Endecki się wreszcie konkretnie zdekonspirował. Widać Sowieci się niecierpliwią. To zły znak, bo widać jednoznacznie teraz ich cele. Dobry, bo pośpiech oznacza słabość. A Ganowicz – rzeczywiście postać na swój sposób pociągająca polskiego ducha: życiorysem, przekonaniami. Nawet oceny materiału na YT rzadko są tak jednoznacznie pozytywne 1800/40. Mocne.
Przytaczam cytat z wypowiedzi space do Poruszyciela. Na temat zapinio. Nie wiem kim jest zapinio. Ani mnie to specjalnie nie interesuje. Space mówi coś interesującego na temat zapinio. W sferze domysłów oczywiście. Zapinio okropnie skacze po tematach i trudno się z nim dyskutuje. Bo jak zaczniemy mówić konkretnie to zapinio zmienia temat , posługuje się epitetami i wulgaryzmami. Czyli dyskusja wygląda jak; “chłop o chlebie – baba o niebie”. Czasem zapinio zdradza zachowania politruka przypartego do muru przez rozgarniętego szeregowca. I wtedy jest to trochę niesmaczne i obniża poziom dyskusji. Ja sam także tylko próbuję odnaleźć sens i prawdę w tym zagmatwanym i skomplikowanym świecie. Jednak wskakiwanie ze sztandarem na barykady i wykrzykiwanie wyzwisk w stronę przeciwnika przypomina mi starcia armii jeszcze sprzed średniowiecza. Zapinio lubi manifestować. Miejmy nadzieje, że nie bierze wzorców werbalnych z Manifestu 22 lipca. Dostosowanych do czasów dzisiejszych. Często zgadzam się z niektórymi wypowiedziami zapinio – jednak nigdy nie mam pewności czy mówi on z przekonania czy z konspektu.
Trep kpt. M.Mozets (jnwsws)
*************************************************
space (cytat)
3 stycznia 2017 godz. 07:34 – w odpowiedzi do: Poruszyciel 02:12
Ciebie znam i Tobie ufam, więc jeśli podejrzewam Twój błąd, lub niezgodność naszych rozumowań w ważnej sprawie, pragnę wyjaśnić, pouczyć, albo sam się czegoś nauczyć, żeby była między nami zgoda. A Zapinio jest dla mnie niewiadomą: może być patriotą (jak podejrzewam), może być idiotą (sam poleca niektórym uważanie siebie za durnia), a może być agentem Hasbary, czy jakimś innym trollem – raczej nie, ale nigdy nic nie wiadomo./// k.cyt.///
Gdzie Pan widzi epitety i wulgaryzmy ?
Zamieszczam materiały, nie moje przecież ,a więc z pewnością nie tendencyjne, na dodatek zrobione przez samych bohaterów.Można więc mniemać,że chcieli się pokazać z najlepszej możliwej strony. Prawda ?
No i się pokazali.
Taka jest ich najlepsza strona,tacy oni są.
I to w wersji pokazowej.
Widzę wyraźnie, że użyte przeze mnie określenie “trep” Pana zabolało. Niesłusznie.
George Patton był trepem.
I to jakim.
Życzyłbym sobie i Polsce takich trepów.
Niestety, Wasiak Pattonem nie jest.
Nie jest też żadnym z tych polskich oficerów jacy swoją postawą, wykształceniem ,świadomością tak wsławili się w historii Polski.
Tak jak np. Ignacy Matuszewski.
Pułkownik, szef “dwójki” w czasie wojny z bolszewikami, publicysta,minister skarbu.
Ze względu na obowiązujący w PRLu mechanizm negatywnej selekcji (w wojsku w szczególności) im wyżej tym gorzej.
Z pewnością średnia kadra oficerska, podoficerowie byli pod tym względem lepsi.
Moje kontakty z wojskiem (WAT) były bardzo dobre.Ale to byli technicy w mundurach, a nie oficerowie liniowi.
Otóż to. Kluczową sprawą jest właśnie, że obce wojska w Polsce realizują obcy interes. Nie wiem, dlaczego to jest tak trudne do zrozumienia dla wielu osób. Armia USA będzie wykonywać rozkazy obcych dowódców pokroju Wolfowitza, a to są neobolszewicy, prący do globalnej hegemonii przez podpalenie świata w wojnie o demokrację, co już im się częściowo udało. Nadzieje pokładane w Trumpie są zbyt duże, bo dobiera sobie do współpracy doradców i wojskowych właśnie z tego gremium, twardego jądra neokonserwatystów.
Zbieżność z naszymi interesami może być co najwyżej krótkim epizodem, więc nie da się na tym budować przyszłości Polski. Dynamikę interesów USA pokazuje np. Afganistan (najpierw sojusznik, chwilę potem wróg), Irak (najpierw sojusznik, chwilę potem wróg), Iran (śmiertelny wróg, chwilę potem sojusznik).
Jak słusznie prawił CzarnaLimuzyna, najlepszym i jedynym sojusznikiem Polski są Polacy. Idąc tym tropem, najlepszym i jedynym dopuszczalnym wojskiem w Polsce jest polskie wojsko, strzegące zbrojnie polskiej racji stanu.
Poprzednio musieli zachować jakieś pozory, dać w łapę jakieś drobne łapówki, a teraz nie mają już tych ograniczeń. Gdy sprawa więzień CIA wyszła na jaw, Kwaśniewski argumentował: “odpowiedzialność za to, co było wewnątrz bazy ponosi strona amerykańska”, lecz wyrok Trybunału nakazał Polsce wypłacić odszkodowania ofiarom tego nielegalnego uwięzienia i torturowania.
Space, jak widzisz, to, co wydaje Ci się niemożliwie, okazuje się już faktem.
Ciekawe jest też stanowisko Zapinio. Stan prawny, którego Polacy się obawiają, dla Zapinio oznacza nadzieję.
Na swój sposób zgadzam się wybiórczo co do pewnych cech charakteru, ale spróbuj, Space, pogodzić Twój i Zapinio autorytet Rafała Ganowicza z autorytetem papieża Franciszka, bo ja nie potrafię.
Z wypowiedzi Franciszka wynika, że Ganowicz zabijał apostołów chrześcijaństwa. Z wypowiedzi Ganowicza wynika, że komuniści nie są nawet ludźmi. Kto ma rację?
Pytanie pomocnicze: czy trockiści są ludźmi? Podpowiedź: Trocki krytykował Stalina, że ten zdradził ideały rewolucji bolszewickiej, a polscy trockiści (Michnik,Kuroń) krytykowali PZPR, że jest za mało komunistyczna.
Klucz do sklepienia Europy
W sobotę 14 stycznia 2016 r. odbyło się ceremonialne powitanie 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (Armored Brigade Combat Team, ABCT) z 4. Dywizji Piechoty w Fort Carson w Kolorado. Tym samym rozpoczęła się pierwsza dziewięciomiesięczna zmiana w ramach operacji Atlantic Resolve. Wydarzenie to w pełni zasługuje na miano „historycznego”, zważywszy że jest to pierwsza armia sojusznicza, która przybywa do Polski od czasu… wojen napoleońskich.
(…)
I oto w analizach najpoważniejszych amerykańskich think tanków (Stratfor) czy wywiadach emerytowanych oficerów wywiadu (z wywiadu nie odchodzi się nigdy) zaczyna się pojawiać znana w Polsce koncepcja Międzymorza, czyli sojuszu państw południkowo leżących pomiędzy agresywną imperialną Rosją a Zachodem. Od Finlandii przez państwa bałtyckie, przez Rumunię, aż po Chorwację. I nie w konkurencji do NATO, który pozostaje głównym sojuszem militarnym, ale w jego uzupełnieniu. Alians pomiędzy tymi narodami ma szanse stać się aliansem realnym, co należy rozumieć tak, że w sytuacji zagrożenia siły Paktu będą zmuszone do działania na rzecz innych sojuszników. Lepszy przecież rzeczywisty sojusz z liczącą 2 mln Estonią niż choćby najbardziej uroczysty i wiele obiecujący z np. daleką Brazylią. Jednak niezbędnym warunkiem powodzenia takiej strategii jest odzyskanie przez Polskę wdeptanej w smoleńskie błoto podmiotowości.
Dla Polski jej centralne usytuowanie stanowi niepowtarzalną szansę odwrócenia „klątwy” położenia pomiędzy Rosją a Niemcami i nauczenia się czerpania z tej lokalizacji korzyści.
Rosyjskie Waterloo
Obecność sił największej armii świata jest całkowitą i nieodwracalną klęską agresywnej polityki Rosji, obliczonej na rozbicie spójności sojuszu atlantyckiego i solidarności demokratycznych narodów. Prowadzona konsekwentnie od lat polityka miała obezwładnić wolny świat brutalnością, bezmyślnym okrucieństwem i brakiem skrupułów. Sparaliżować strachem i odebrać wolę działania. Temu celowi służyła napaść na Gruzję i Ukrainę, zestrzelenie malezyjskiego boeinga czy wysłanie karnych szwadronów „kibiców” ze specnazu na mistrzostwa piłkarskie. W tej logice pozostają też skutki katastrofy smoleńskiej.
Ten plan wraz z przybyciem do Polski wojsk amerykańskich poniósł całkowitą porażkę. Kraje NATO, a co ważniejsze USA, zademonstrowały wolę wspólnej obrony. Decyzje te zostały Rosji oznajmione jako fakt dokonany, jej zaś pozostało rytualne (po raz chyba 1590) straszenie rozmieszczeniem rakiet Iskander w obwodzie królewieckim. Władimir Putin wie, że w militarnej konfrontacji z Sojuszem nie ma najmniejszych szans i dlatego faktyczna obecność US Army stanowi dla niego strategiczną porażkę porównywalną z przegraną Nikity Chruszczowa w czasie kryzysu kubańskiego. Klęska Putina jest jednocześnie ogromnym sukcesem całego Sojuszu i Polski.
Determinacja i polityczna inicjatywa polskich władz były warunkiem koniecznym zamiany pustej retoryki na konkretne działania, by „klucz do sklepienia Europy” znalazł się na właściwym miejscu. Że tak się stało, niech świadczy fakt, iż dokładnie wraz z postawieniem stopy przez pierwszych żołnierzy US Army na polskiej ziemi, w dniu 12 stycznia, jak nożem uciął zakończyła się przewlekła sejmowa żenada, wywołana przez polskich beneficjentów polityki Putina.
autor: Adrian Stankowski